چاپ کد خبر: 139958
23 فروردین 1403

رونمایی از باریک‌ترین ساعت دنیا با قیمت ۳۸ میلیارد تومان محصول بولگاری

بولگاری باریک‌ترین ساعت مکانیکی جهان را با ضخامتی به‌اندازه‌ی یک رشته‌ی اسپاگتی رونمایی کرد.

برند لوکس ایتالیایی Bulgari باردیگر رکورد نازک‌ترین ساعت مکانیکی جهان را شکست. ضخامت ساعت جدید Octo Finissimo Ultra COSC به ۱٫۷ میلی‌متر می‌رسد که تقریباً به‌اندازه‌ی ضخامت یک رشته‌ی اسپاگتی است.

بولگاری مدت‌ها رکورد نازک‌ترین ساعت جهان را دراختیار داشت؛ اما پس از عرضه‌ی ساعت ۱٫۷۵ میلی‌متری RM UP-01 فراری در سال ۲۰۲۲، این رکورد را وگذار کرد.

رونمایی از باریک‌ترین ساعت دنیا با قیمت ۳۸ میلیارد تومان محصول بولگاری

ساعت جدید بولگاری از قاب ۴۰ میلی‌متری بهینه‌شده بهره می‌برد که نازک‌تر از یک سکه است. بولگاری به‌نوعی توانسته است تمام ۱۷۰ جزء ساعت را در این قاب جای دهد.

برند ایتالیایی از کاربید تنگستن برای صفحه‌ی اصلی ساعت (بخشی از ساعت که به‌عنوان پایه برای تمام قطعات متحرک عمل می‌کند) همراه با تیتانیوم برای بند و قاب استفاده می‌کند.

برخلاف ساعت‌های رکورددار قبلی بولگاری، Octo Finissimo Ultra از گواهی COSC بهره می‌برد که نشان می‌دهد آزمایش‌های گسترده‌ای را پشت‌سر گذاشته است تا از نمایش زمان دقیق اطمینان حاصل شود.

 بیشتر بخوانید:

رایجترین مشکلات و ایرادات « تارا » ایران خودرو که قبل از خرید باید بدانید

اگر با این خودروها تصادف کنید باید سوئیچ ماشین تان را به راننده مقابل بدهید و بروید !

ساعت جدید بولگاری نوعی «داده‌ی ماتریسی» دارد که در پشت دستگاه حک شده است. به‌گفته‌ی آنتوان پین، مدیرعامل بولگاری، تجربه‌ای دیجیتالی از ساعت ارائه می‌دهد. این کد دسترسی به تمام اطلاعات مربوط به محصول ازجمله گارانتی و راهنمای کاربر را امکان‌پذیر می‌کند.

Octo Finissimo Ultra COSC تنها به تعداد ۲۰ دستگاه ساخته می‌شود که هرکدام یک قاب دارد که به‌طور خودکار ساعت را تنظیم می‌کند. این محصول برچسب قیمت ۵۹۰ هزار دلار دارد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار