• 25 / مرداد 1402 / 9:58
 • شناسه خبر : 118634

رپورتاژ آگهی چیست؟ همه چیز در مورد رپورتاژ خبری

قطعا در دنیای محتوا، بارها و بارها با کلمه رپورتاژ آگهی مواجه شده‌اید. اما آیا واقعا معنا و مفهوم این کلمه را می‌دانید؟ احتمالا سوالات زیادی در مورد مفهوم و کاربرد آن به ذهنتان خطور کرده است.جالب است بدانید رپرتاژ آگهی یکی از انواع محتوای متنی است که می‌تواند در رشد کسب‌وکارها تاثیر مثبتی داشته باشد و هم از نظر سئویی، هم از نظر برندینگی برای آن‌ها مفید واقع شود.

شاید این سؤال در ذهنتان پیش بیاید که رپورتاژ آگهی چیست؟ به بیان ساده باید گفت که رپورتاژ آگهی همان طور که از نام آن پیداست شکلی از آگهی ست که در قالب گزارش تهیه شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مطلب از جنبه‌های مختلف به آن خواهیم پرداخت و از چیستی تا نحوه نوشتن و انتخاب رسانه برای انتشار آن صحبت خواهیم کرد. بنابراین اگر دید خاصی از این نوع تبلیغات ندارید یا به طور کامل با آن آشنا نیستید، این مقاله می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. پس با ما تا انتها همراه باشید.

رپورتاژ آگهی چیست؟ و از چه زمانی مرسوم شده است؟

دیدگاه عموم مخاطبان نسبت به تبلیغات منفی‌ست. معمولا همه ابتدای کار در مقابل تبلیغات جبهه می‌گیرند و تصور می‌کنند که یک کلاه‌بردار می‌خواهد کالایی کاملا بی‌کیفیت را با قیمت بالا به آن‌ها بفروشد.

حتی در گذشته بسیاری از مردم بر این باور بودند که کالا یا خدماتی که کیفیت مناسبی دارند، نیازی به تبلیغات ندارند و وجود کیفیت خود‌به‌خود می‌تواند رضایت مشتریان را به همراه داشته باشد و فروش بیشتری را به ارمغان آورد. البته که رضایت مشتری همواره باعث جلب مشتری بیشتر می‌شود، اما در دنیای رقابتی امروز، دیگر نمی‌توان به بازاریابی دهان‌به‌دهان اکتفا کرد. به همین خاطر، برندها به دنبال یافتن روش‌های تبلیغاتی موثرتر و همچنین رسیدن به رتبه‌های برتر گوگل هستند تا فروش خود را افزایش دهند.

به بیان ساده باید گفت که رپورتاژ آگهی همان طور که از نام آن پیداست یک شکل از آگهی بوده که در قالب گزارش تهیه‌شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. طبق همین تعریف، متن رپورتاژ آگهی باید کاملا بی‌طرفانه برای مخاطب نوشته شود.

مدت زیادی از مطرح‌شدن رپورتاژ در دنیا نمی‌گذرد؛ اولین بار در سال ۱۹۴۵ و پس از اتمام جنگ جهانی بود که ساخت آن در شبکه‌های تلویزیونی مطرح شد. رپورتاژ از ریشه کلمه «Report» به معنای گزارش به وجود آمده است. این نوع تبلیغات در ابتدا قرار بود یک گزارش کاملا بی‌طرف باشد و در قالب یک داوری در مورد چند کالای مختلف صحبت شده و تک‌ به‌ تک آن‌ها را با جزئیات کامل برای مخاطب بررسی کند. با انجام داوری این حس القاء می‌شود که او صلاح شما را می‌خواهد و قصد دارد خوب و بد را معرفی کند. به این ترتیب مخاطب این سناریو، نویسنده را حامی و دوست خود می‌بیند و با احتمال بیشتری اعتماد او جلب می‌شود.

رپورتاژ آگهی چیست؟ همه چیز در مورد رپورتاژ خبری

تاثیر رپرتاژ در افزایش نرخ فروش, باعث شد که این مقوله به عنوان شاخه جدیدی از تبلیغات در نظرگرفته شود. نکته قابل توجه این است که مخاطب به صورت کاملا غیرارادی و ناخودآگاه جذب چیزی که شما می‌خواهید می‌شود. پس باید جوانب روانشناختی مخاطب کاملا رعایت شود تا بتوان عملکرد موفقی را انتظار داشت.

بنابراین رپورتاژ آگهی شیوه‌ای نوین از تبلیغات منصفانه است که به معرفی کسب و کار و خدمات سایت می‌پردازد. کاربران با مطالعه رپورتاژ آگهی که با رعایت اصول آن نوشته شده، جذب می‌شوند و به کسب‌وکار معرفی شده اعتماد بیشتری می‌کنند. در ادامه بیشتر در مورد تاثیرات این مفهوم صحبت می‌کنیم.

تاثیر و مزایای رپورتاژ آگهی یا رپورتاژ خبری برای کسب‌وکارها چیست؟

در حقیقت یک رپورتاژ را می‌توان تلفیقی از هنر تولید محتوا و علم بازاریابی دانست. البته نوشتن آن به صورت حرفه‌ای از بازاریابی دشوار‌تر است. زیرا در بازاریابی شما می‌توانید از طریق تماس چشمی، تن صدا یا زبان بدن، کمی از شخصیت مخاطب خود را تحلیل کنید یا ارتباط بهتری با او داشته باشید. اما در رپرتاژ آگهی، شما باید بر اساس تحلیل‌های انجام شده، شخصیت مخاطب را حدس بزنید و بر اساس آن، سناریوی مناسبی را پیدا کنید.

رپورتاژ آگهی به شما کمک می‌کند تا میل مخاطب برای خرید افزایش یابد. در اکثر موارد، با دیدن تبلیغ، احساس می‌شود که در همه چیز اغراق شده و کالا یا محصول به آن خوبی نیست که تبلیغ نشان می‌دهد. به همین خاطر بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند محصولات یا خدماتی را خریداری کنند که سابقه استفاده از آن را داشته‌اند یا افرادی معتمد آن را پیشنهاد داده باشند.

در گذشته بسیاری از مردم به پیشنهاد سلبریتی‌ها و افراد مشهور اطمینان می‌کردند. اما امروز بر اساس آمار، تنها ۵درصد از اینفلوئنسرهای دنیای مجازی را سلبریتی‌ها تشکیل می‌دهند. این یعنی شما می‌توانید با توجه به نوع کالا یا خدماتی که ارائه می‌کنید و مخاطب خود، افراد یا سازمان‌های معتمد مختلفی برای معرفی خود پیدا کنید.

در کنار این موارد، یکی از فاکتورهایی که موتورهای جستجو بر اساس آن رتبه سایت را تعیین می‌کنند، تعداد و کیفیت بک‌لینک‌هایی است که به سایت داده می‌شود. رپورتاژ آگهی به عنوان یکی از شیوه‌های لینک‌سازی مؤثر می‌تواند در راه رسیدن به رتبه‌های برتر شما را همراهی کند.

برای انتشار رپورتاژ آگهی باید به رسانه توجه کنید تا از نظر گوگل کیفیت و اعتبار مناسبی داشته باشند. در ادامه تاثیراتی که این نوع محتوا برای بخش‌های مختلف می‌تواند داشته باشد را مرور می‌کنیم.

 • اثر رپورتاژ بر بیشتر دیده‌شدن

با انتشار رپورتاژ آگهی در سایت‌های پربازدید و رسانه‌های مرتبط با حوزه کسب‌وکار خود، این امکان را دارید که از بازدید بالای آن‌ها استفاده کرده و مخاطبان آن‌ها را به سمت سایت خود هدایت کنید.

 • اثر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت

لینک گرفتن از سایت‌هایی که نزد گوگل اعتبار بالایی دارند، می‌تواند باعث شود که اعتبار سایت شما نیز افزایش پیدا کند. در واقع انگار یک فرد معتبر، شخصی را برای انجام کاری معرفی کند. گوگل نیز به این بک لینک اینگونه می‌نگرد.

همچنین رپورتاژ آگهی به عنوان یکی از روش‌های لینک‌سازی خارجی، می‌تواند به بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجو کمک کند.

بک لینک (BackLink) چیست؟

لینکی که از یک سایت به سایت دیگری وارد می‌شود، بک لینک نام دارد. در این حالت گفته می‌شود که سایت الف به سایت ب بک لینک داده است.

 • اثر رپورتاژ آگهی بر میزان فروش

رپورتاژ آگهی به صورت مستقیم بر فروش محصول یا خدمات شما تاثیر مثبتی خواهد گذاشت. زمانی که شما در کنار مخاطب قرار بگیرید و به شیوه‌ای که دوست دارد تبلیغ برند خود را کنید، می‌تواند روی فروش شما تاثیرگذار باشد. در حقیقت، با رپرتاژ آگهی شما کاری می‌کنید که مخاطب هدف شما از زبان شخصی که به او اطمینان دارد، تبلیغ شما را بشنود و زمانی که خرید خود را انجام می‌دهد، حس خوبی خواهد داشت؛ چراکه تصور می‌کند با کمک یک دوست یا مشاور مطمئن خرید کرده و تحت تاثیر یک تبلیغ پر زرق‌و‌برق قرار نگرفته است. بنابراین باید حرفه‌ای و اصولی نوشته شود تا تاثیر بسزایی روی فروش شما بگذارد.

 • کاربرد رپورتاژ در معرفی محصولات و برندسازی

در هنگام نوشتن محتوای رپورتاژ آگهی می‌توانید اهداف مختلفی را درنظر بگیرید. یکی از متداول‌ترین مقاصدی که درنظر می‌گیرند، معرفی محصولات و خدمات جدید و برندسازی است. مثلا فرض کنید که سرویس جدیدی را راه‌اندازی کرده‌اید و می‌خواهید خبر آن را به گوش مخاطبان هدف برسانید یا اقدامی در جهت برندینگ سازمان یا کسب‌وکار خود انجام دهید و افراد بیشتری را از حضور خود مطلع کنید.
در هر دو صورت یکی از بهترین روش‌هایی که در اختیار دارید، انتشار رپورتاژ آگهی است. با این کار شما به‌راحتی می‌توانید در سایت‌هایی که بازدید بالایی دارند، خبر خود را انتشار دهید و توجه مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کنید.
فقط قبل از نوشتن محتوای رپورتاژ با هدف برندینگ و معرفی محصولات، به یاد داشته باشید که محتوای شما حالت تبلیغاتی نداشته باشد و متناسب با لحن رسانه‌ نوشته شود تا مخاطبان سایت مقصد، محتوای شما را جدای از سایر محتواهای سایت نبینند و از آن رد نشوند.

جایگاه رپورتاژ آگهی در تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی دنیای گسترده‌ای دارد و از طریق مدل‌های مختلفی می‌توان به این حوزه وارد شد.

رپورتاژ آگهی سالیان زیادی نیست که به‌عنوان عضوی از این خانواده شناخته می‌شود، اما به‌خوبی توانسته جایگاه خود را در میان افراد فعال در حوزه تبلیغات پیدا کند و به روشی محبوب تبدیل شود.

همچنین به دلیل اینکه روی سئو تاثیرات مثبتی دارد، به بهبود آگاهی از برند کمک می‌کند و به جذب مخاطبان هدف هم می‌تواند منجر شود، مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.

با رپورتاژ آگهی شما یک صفحه در سایت‌های پربازدید و رسانه‌های پرمخاطب می‌توانید داشته باشید و در آن به معرفی کسب‌وکار خود بپردازید. حتما درنظر داشته باشید که استفاده درست از این صفحه می‌تواند آورده‌های خوبی برای شما به همراه داشته باشد.

انواع رپورتاژ چیست؟

برخی از افراد رپورتاژ را بر اساس نحوه انتشار دسته‌بندی می‌کنند و برخی دیگر باور دارند که بر اساس نوع مخاطب و تبلیغی که انجام می‌شود باید آن را تقسیم کرد. ما در اینجا قصد داریم دسته‌بندی تلفیقی را به شما ارائه دهیم تا بتوانید بهتر با این نوع محتوا آشنا شوید.

 • رپورتاژ مالتی مدیا

برخی از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که رپرتاژ آگهی یا رپرتاژ تبلیغاتی را تنها باید به صورت نوشتاری منتشر کرد. در حالی که حتی برندهای بزرگ دنیا از رسانه‌های پر مخاطبی مثل تلویزیون‌های جهانی برای پخش رپورتاژ خبری خود استفاده می‌کنند. به عنوان مثال برنامه‌های بسیار پرطرفداری که برندهای مختلف خودروسازی را با هم مقایسه می‌کنند یا برنامه‌هایی که از یک محصول خاص برای آشپزی استفاده می‌کنند، همه نمونه‌هایی از رپورتاژ تبلیغاتی هستند.

گاهی ممکن است با ذوق و شوق فراوان در حال تماشای برنامه‌ای باشید که درحال مقایسه چند تلفن همراه است و مزایا و معایب هر یک را برای شما بررسی می‌کند؛ در این حالت شاید تصور کنید که در حال تماشای یک برنامه کاملا بی طرف هستید که بدون هیچ‌گونه طرفداری فقط به بررسی مزایا و معایب محصولات مختلف می پردازد؛ اما اگر کمی تیزبین باشید، خواهید دید که از معایب یک محصول خاص به سرعت می‌گذرد و آن را ساده می‌پندارد اما در عین حال در بیان معایب محصولات دیگر بسیار بزرگنمایی می‌کند.

معمولا موفق‌ترین نوع رپورتاژ آگهی، مالتی مدیا هستند که از کانال‌های مختلفی مثل شبکه‌های اجتماعی، پادکست یا تلویزیون‌های جهانی منتشر می‌شوند. فقط در مورد محل انتشار رپورتاژ باید به‌شدت وسواس داشته باشید. زیرا محل انتشار باید از دیدگاه مخاطب قابل اطمینان باشد. در غیر این صورت تبلیغاتی‌بودن آن را سریعا درک کرده و تصور می‌کند که در حال فریب او هستید.

 • رپورتاژ خبری چیست؟

رپرتاژ خبری معمولا در سایت‌ها یا کانال‌های خبری و معمولا به شکل معرفی خدمات یا محصولات منتشر می‌شود. نامحسوس بودن این نوع، در اولویت کمتری نسبت به سایر انواع آن قرار دارد. به عنوان مثال تصور کنید که برند شما محصول جدیدی تولید کرده و قصد دارید از آن رپورتاژی منتشر کنید. ابتدا می‌توانید به نیازی اشاره کنید که از مشتری شما رفع می‌کند و در گام بعد از قابلیت‌های محصول جدید خود صحبت کرده و در نهایت محصول‌تان را معرفی کنید.

در نوع خبری، مخاطب کمتر احساس می‌کند که قرار است به صورت ناخودآگاه جذب محصول خاصی شود. شما هم نیازی به مخفی‌کردن تبلیغات خود ندارید و قرار است که مخاطب در انتهای کار متوجه آن شده و با رضایت قلبی کامل جذب محصول جدید برند شما شود.

 • رپورتاژ تبلیغاتی

رپورتاژ تبلیغاتی بیشتر شبیه یک بررسی بی‌طرفانه است. مثلا شما در حال بررسی مضرات آب تصفیه نشده هستید و در نهایت به صورت خیلی غیر مستقیم، به خرید دستگاه تصفیه آب اشاره می‌کنید. به صورت کلی باید ابتدا یک مشکل بزرگ را مطرح کنید و در مرحله بعد راهکارهای مختلفی را برای حل مشکل ارائه دهید و در نهایت اعلام کنید که محصول یا خدمت شما هم می‌تواند این مشکل را برطرف کنید.

ارائه چنین محتوایی، نوعی از رپورتاژ آگهی محسوب می‌شود. نوع دیگر آن که حرفه‌ای‌تر و نامحسوس‌تر است، بررسی محصول یا خدمات شما توسط شخص ثالث است و مخاطب از این طریق به محصول یا خدمات شما علاقه‌مند می‌شود. او بر این باور است که یک فرد قابل اطمینان، در حال بررسی مزایا و معایب محصول یا خدمات شما است؛ در حالی که فرد ثالث می‌تواند با کمی جانب‌‌گیری، مخاطب را به سمت خرید محصول یا خدمات شما سوق دهد تا با رضایت خود اقدام به خرید محصول کند.

چه کسب‌وکارهایی می‌توانند از رپورتاژ استفاده کنند؟

رپورتاژ آگهی محدود به دسته خاصی از کسب‌وکارها نیست؛ اما لازمه استفاده از آن، داشتن سایتی باکیفیت است که از لحاظ محتوایی بتواند نیاز مخاطب را رفع کند. در واقع باید بستر مهیا شود تا بتواند نتیجه مناسبی را به همراه داشته باشد.
بنابراین تفاوتی ندارد که کسب‌وکار شما در کدام حوزه فعالیت می‌کند و متناسب با هر حوزه، امکان انتخاب رسانه مرتبط را خواهید داشت. اگر رسانه‌ای که به صورت تخصصی در حوزه شما فعالیت کند، وجود ندارد هم می‌توانید محتوایی برای رسانه‌های خبری و عمومی آماده کنید.

چه زمانی محتوای تولیدشده، تبلیغاتی تلقی می‌شود؟

برای پاسخ به این سوال درباره ماهیت تجاری یک متن یا مقاله، باید گفت در نوشتن رپورتاژ هم درست مثل مقالات سایت‌های خبری، جنبه‌های روزنامه‌نگاری مانند عینیت و عمق تحقیق رعایت شده است.

علاوه بر این، همیشه مسئله ارزش افزوده مطرح است. اگر لحن اساسی مقاله، پیام «من را بخر!» باشد و یا بیش از اندازه‌ تبلیغاتی باشد و هیچ بار اطلاعاتی نداشته باشد؛ قاعدتا مناسب نخواهد بود و خوانندگان هم با خواندن آن‌ها، احساس اطمینان لازم را نخواهند داشت. بنابراین بهتر است برای انتشار رپورتاژ آگهی، قوانین خاص نگارشی و قوانین خاص هر رسانه کاملا رعایت شود.

چگونه رپورتاژ بنویسیم؟

برای نوشتن رپورتاژ آگهی علاوه بر رعایت قوانین نگارشی و ویرایشی باید بتوانید به گونه‌ای بنویسید که مخاطب را به خرید کالا یا خدمات برندتان ترغیب کنید. به این منظور از این راهنما برای نوشتن آن استفاده کنید.

 • مخاطب خود را کاملا بشناسید

در روند تولید محتوا به صورت کلی شما باید ابتدا شخصیت یا همان پرسونای مخاطب خود را تجزیه و تحلیل کنید. این مساله در مورد نوشتن رپورتاژ آگهی بیشتر نمود پیدا می‌کند. هر سفارش تولید محتوا اهداف مختلفی دارد. اما هدف از تولید رپورتاژ، جذب مشتری و بالا رفتن فروش و سودآوری است و به همین خاطر اهمیت بیشتری دارد.

برای اینکه بتوانید به بهترین نحو روی مخاطب خود تاثیر بگذارید، باید شخصیت او را کاملا درک کنید و بدانید که با چه چیزی تحت تاثیر قرار می‌گیرد. بنابراین لازم است پیش از آنکه نوشتن رپورتاژ آگهی یا انواع دیگر آن را آغاز کنید، حتما در مورد پرسونای مخاطب خود به خوبی تحقیق کنید. شناخت مخاطب، اولین گام برای نوشتن یک رپورتاژ موفق است.

 • صادق باشید؛ رپورتاژنویسی، دروغ‌نویسی نیست!

بسیاری از افراد تصور می‌کنند هنر رپورتاژنویسی ساختن افسانه‌های قابل‌باوری در مورد محصول یا خدمات، برای متقاعدکردن مشتری است. این تصور کاملا اشتباه است. هر گونه تبلیغات دروغین یا بزرگنمایی‌شده باعث از دست‌رفتن اعتبار کسب‌وکار شما خواهد شد.

خودتان را جای مخاطب قرار دهید. تصور کنید که یک بار به حرف یک بررسی تخصصی عمل می‌کنید و نتیجه عکس می‌گیرید. این کار را چند بار تکرار خواهید کرد تا متوجه دروغ‌بودن آن شوید؟

پس از مدتی کوتاه دیگر اعتماد خود را از دست می‌دهید و دیگر حتی به آن رسانه که چنین اخباری را منتشر می‌کند، مراجعه نمی‌کنید. پس برای اینکه اعتماد مخاطب خود را از دست ندهید، به هیچ عنوان در نوشتن آن نباید دروغ بگویید. همچنین رسانه‌ها نیز روی اعتماد مخاطبان خود حساس هستند و ممکن است محتوای شما را منتشر نکنند.

در واقع نیازی به دروغ نیست. در درجه اول باید از کیفیت محصول خود مطمئن شوید چون هر چقدر هم در تبلیغات موفق عمل کنید، نمی‌توانید مشتریان وفاداری برای کالا یا خدمات بی‌کیفیت داشته باشید. و در وهله دوم کمی در مورد کیفیت کالا یا خدمات خود بزرگنمایی به خرج دهید یا بیشتر در مورد مزایای آن صحبت کنید. به عنوان مثال در یک مقایسه بی‌طرفانه، شما می‌توانید معایب برند خود را کمتر نشان دهید و مزایای آن را بزرگ‌تر از چیزی که هست معرفی کنید. با این کار هم به صورت کلی مزایا و معایب محصول مورد نظر را بررسی کرده‌اید و هم مشتری را به سمتی که می‌خواهید سوق داده‌اید.

 • در کنار مخاطب قدم بردارید

برای اینکه رپورتاژ شما نتیجه‌بخش باشد، باید ابتدا در کنار مخاطب قرار بگیرید. بسیاری از افرادی که قصد تبلیغ یک محصول یا خدمات را دارند، خودشان را رو‌به‌روی مخاطب قرار می‌دهند. با این کار، مخاطب تصور می‌کند که قرار است یک محصول نامرغوب را با چرب‌زبانی به او بفروشید؛ اما زمانی که شانه‌به‌شانه در کنار او حرکت کنید و از مشکلات راه برای او بگویید، مشتری شما را به دید یک مشاور و همراه می‌بینید که قرار است در تصمیم‌گیری به او کمک کند. باید در تمام بخش‌های محتوای خود این مساله را در ذهن داشته باشید و به آن شاخ و برگ دهید.

 • نیاز مخاطب را هدف قرار دهید

پس از اینکه شخصیت مخاطب خود را تجزیه و تحلیل کردید، نوبت به شناخت نیاز‌های او می‌رسد. در این بخش باید ابتدا نیاز‌های مخاطب را به صورت کامل بیابید و در محتوای خود، آن‌ها را به صورت کاملا نامحسوس هدف قرار دهید. به عنوان مثال زمانی که قصد نگارش رپورتاژ برای یک برند خودروسازی را دارید، می‌توانید ببینید که مخاطبان هدف شما، از حضور در ترافیک‌های سنگین رنج می‌برند. پس در حین مقایسه سه برند مختلف خودروسازی، در مورد برند مدنظر چنین بگویید که این خودرو با رعایت اصول ارگونومی طراحی شده است و در مسیرهای طولانی و پرترافیک کمتر دچار خستگی و آسیب به مفاصل و ستون مهره‌ها خواهید شد.

با این کار مخاطب بدون اینکه متوجه شود، جذب برندی که می‌خواهید می‌شود و در عین حال هیچ دروغی به او گفته نشده است. این یعنی شما باید نیاز مخاطب را بیابید و ببینید که کدام قابلیت محصول یا خدماتی که قصد نوشتن رپورتاژ برای آن را دارید، چنین نیازی را رفع می‌کند. پس همان نیاز را هدف قرار دهید و احساسات مخاطب را تحریک کنید.

آشنایی با نحوه انتخاب بهترین رسانه برای انتشار

برای انتشار رپورتاژ آگهی بهتر است رسانه‌ای را انتخاب کنید که با حیطه کاری شما مرتبط باشد. این امر باعث می‌شود تا تأثیرگذاری تبلیغات شما دوچندان شود و مخاطبان هدف مشترکی با حوزه کاری خود داشته باشید.

برای انتخاب رسانه، بهتر است جزئیات آن را مشاهده کرده و قیمت‌ها را مقایسه کنید تا متناسب با بودجه و نیازهای خود انتخاب درستی داشته باشید. وب سایت خبری اول فارس با داشتن بازدیدها و مخاطبان زیاد می تواند انتخاب خوبی برای سفارش و انتشار آگهی و رپرتاژ آگهی شما باشد.

رپورتاژ آگهی چیست؟ همه چیز در مورد رپورتاژ خبری

هزینه رپورتاژ چگونه محاسبه می‌شود؟

رسانه‌ها با توجه به میزان بازدیدکننده، حوزه تخصصی و اعتباری که نزد گوگل دارند، قیمت‌ خود برای انتشار رپورتاژ آگهی را تعیین می‌کنند؛ اما این هزینه می‌تواند با توجه به برخی متغیرهای دیگر، دست‌خوش تغییراتی شود.

به عنوان مثال، برخی رسانه‌ها، رپورتاژ آگهی‌ها را در دسته‌ای جداگانه منتشر می‌کنند یا در انتهای محتوا، جمله‌ای مبنی بر تبلیغاتی‌بودن متن و نداشتن مسئولیت در قبال آن قرار می‌دهند. اما امکان انتشار رپورتاژ، بدون تگ تبلیغاتی و در دسته‌بندی مرتبط هم وجود دارد که بابت آن هزینه بیشتری دریافت می‌کنند.

در مثالی دیگر، اگر نیرویی برای تولید محتوا نداشته باشید، باید هزینه‌ای را برای تهیه محتوای رپورتاژ آگهی در نظر بگیرید تا در نهایت نتیجه مطلوبی کسب کنید. همچنین اگر قصد استفاده از انواع دیگر آن مثل برنامه‌های تلویزیونی یا نقد و بررسی توسط فرد متخصص را داشته باشید، قطعا هزینه‌ آن بیشتر از متنی که در رسانه‌ها منتشر می‌شود، خواهد شد.

جمع‌بندی

رپورتاژ آگهی، یکی از روش‌های لینک‌سازی خارجی است که هم می‌تواند به بهبود رتبه سایت شما در نتایج گوگل کمک کند و هم به افزایش آگاهی از برند و جذب مخاطب هدف منجر شود. به همین خاطر استفاده از این خدمت را بهتر است در استراتژی‌های خود قرار دهید و متناسب با اهداف خود از مزایای آن بهره‌مند شوید.

البته فراموش نکنید تا زمانی که سایت شما محتوای مناسبی برای ارائه ندارد، بهتر است ابتدا برای بهبود آن برنامه‌ریزی کنید تا اگر مخاطبی از این طریق وارد سایت شما شد، بتواند به خوبی با خدمات شما آشنا شده و از آن‌ها استفاده کند.

امیدواریم که این مطلب دید مناسبی به شما داده باشد؛ در صورتی که برای اقدامات قبل از انتشار به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می‌توانید در شبکه های اجتماعی یا تماس تلفنی با شماره ۰۹۱۷۴۱۰۳۰۹۸ درتماس باشید.

در پایان نیز خوشحال می‌شویم اگر نظرات خود در مورد این مطلب را با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

مردم ایران با مشارکت در انتخابات خالص گرایان را به عقب برانند!

روکش صندلی؛ صدرنشین بازدید آگهی‌های سایت دیوار

آغاز تبلیغات ۱۵ هزار نامزد انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز

نظرات