چاپ کد خبر: 2369
15 آذر 1397

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران:مرکبات ایران به عراق می‌رود/ کاهش قیمت گوجه به ۳هزار تا ۳۲۰۰تومان

مرکبات ایران به عراق می‌رود/ کاهش قیمت گوجه به 3هزار تا 3200تومان در صورت همکاری میادین میوه تره‌بار

رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: مذاکرات و توافقاتی با تجار عراقی انجام شده تا مرکبات را به این کشور صادر کنیم.

به گزارش  اول فارس، حسین شیرزاد، رییس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، در حاشیه همایش روز جهانی خاک با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی مذاکرات و توافقاتی که با عراقی ها داشته ایم، قراردادهایی مربوط به صادرات مرکبات به این کشور در حال امضا شدن هستند.

وی با اشاره به کاهش قیمت خرید مرکبات در باغات تاکید کرد: سازمان تعاون روستایی به بازار ورود کرده و اجازه کاهش قیمت خرید مرکبات در باغات به کیلویی پایین تر از ۲هزار تومان نمی دهد.

وی ادامه داد: هم اکنون هر کیلوگرم از این محصولات از باغداران ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰تومان خریداری می‌شود.

شیرزاد با تاکید بر اینکه از دیروز با شروع خرید توافقی توسط اتحادیه‌های استانی نرخ مرکبات در حال افزایش است، افزود: امروز قیمت خرید به ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ تومان افزایش یافته که احتمالا تا چند روز آینده به ۱۹۰۰تومان می‌رسد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به نوسانات قیمت گوجه در بازار، گفت: هم اکنون بازار این محصول در کنترل است و رصد ما نشان می دهد قیمت خرید گوجه سر مزرعه در استان های تولیدکننده این محصول مانند؛ استان بوشهر بین ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان است.

معاون وزیر جهادکشاورزی افزود: روز گذشته قیمت گوجه ربی نیز در همین استان ۹۵۰ تومان بود که امروز به ۹۶۵ تا ۱۱۶۵ تومان رسیده است.

شیرزاد خواستار همکاری بیشتر سازمان میادین میوه و تره بار با سازمان تعاون روستایی شد و اظهار کرد: اگر سازمان میادین میوه و تره‌بار همکاری کند با توجه به نرخ خرید گوجه در مزارع این محصول با قیمت ۳هزار تا ۳۲۰۰تومان به دست مصرف کنندگان می‌رسد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار