چاپ کد خبر: 123990
26 مهر 1402

آغاز ساخت هزاران خانه برای کم‌درآمدها در روستاهای واقع در حریم شهرها

سازمان ملی زمین و مسکنمی گوید  در قالب تفاهم‌نامه با بنیاد برکت درباره ساخت ۱۰۰ هزار خانه برای اقشار کم درآمد برنامه‌ریزی شد.
آغاز ساخت هزاران خانه برای کم‌درآمدها در روستاهای واقع در حریم شهرها

ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن  گفت: با توجه به اصل ۳۱ قانون اساسی که در آن تامین مسکن با رعایت اولویت افراد نیازمند از وظایف نظام جمهوری اسلامی به شمار آمده و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری، ریاست  جمهوری و وزیر راه و شهرسازی، تفاهم‌نامه تامین مسکن محرومان، مسکن مشارکتی در اراضی ملی و تامین اراضی واقع در حریم عملیاتی می‌شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن افزود:  به دنبال این هستیم که این تفاهم‌نامه را با استفاده از تجربیات سال‌های گذشته در ساخت مسکن و استفاده از ظرفیت‌های پیش‌بینی شده در قانون اجرا کنیم.

اعتبار ساخت خانه برای افراد کم درآمد از محل صندوق ملی مسکن و حساب ۱۰۰ تامین خواهد شد

او گفت:  بسته سرمایه‌گذاری برای زمین‌ها تامین شده و از این ظرفیت باید برای ارتقای ساخت‌وساز استفاده شود.

مالکی گفت: اعتبار ساخت۵۰ هزار واحد خانه اقشار کم درآمد و محرومان در این تفاهم‌نامه از محل منابع صندوق ملی مسکن و حساب ۱۰۰ امام خمینی (ره) تامین خواهد شد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: باتوجه به رویکرد وزیر راه و شهرسازی در خصوص استفاده از ظرفیت روستاهای همجوار شهرها، موضوع تفاهم‌نامه بدین‌گونه است که وزارت راه و شهرسازی درصدد استفاده از ظرفیت زمین‌های موجود داخل محدودۀ روستایی برای ساخت مسکن برای اقشار واجد شرایطی است که در شهرها ثبت‌نام کرده‌اند.

ارسلان مالکی همچنین عنوان کرد: براساس این تفاهم‌نامه، سازمان ملی زمین و مسکن اراضی داخل محدوده روستاهایی که در حریم شهرها واقع شده‌اند را برای ساخت مسکن در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار خواهد داد.

طریقه نگهداری و کاشت گل محبوب و زیبای اطلسی در خانه

در صورت بروز حادثه در آسانسور ساختمان چه کسی مسئول است؟

 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار