• 26 / آذر 1397 / 19:16
  • شناسه خبر : 2819

سارق حساب‌های بانکی سالمندان شیراز در دام پلیس

فرمانده نیروی انتظامی فارس گفت: فردی که به بهانه کمک به افراد سالخورده، آن‌ها را فریب و اقدام به خالی کردن حساب بانکی آن‌ها می‌کرد، دستگیر شد.

به گزارش اول فارس از شیراز، سردار احمد علی گودرزی فرماندهنیروی انتظامی فارس بیان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت عابر بانک از افراد سالخورده در جلوی بانک، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران در اظهارات اولیه از مالباختگان مطلع شدند فردی به بهانه کمک کردن در انجام عملیات بانکی و پس از جلب اعتماد آن ها، در یک لحظه کارت عابر بانک آن‌ها را سرقت و اقدام به خالی کردن حساب بانکی آن‌ها می‌کرده است.

سردار گودرزی تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی استان پس از تحقیقات فنی و تخصصی و گشت زنی‌های هدفمند، موفق شدند سارق که در هنگام سرقت از یک فرد سالخورده بود را شناسایی و در یک عملیات ضربتی وی را دستگیر کنند.

فرمانده نیروی انتظامی استان فارس با اشاره به اینکه در بازرسی از متهم تعدادی کارت‌های عابر بانک متعلق به سایر افراد از وی کشف شد، افزود: متهم در بازجویی فنی و تخصصی به ۳۰ فقره سرقت عابر بانک اقرار کرد.

این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه سارق برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد، به شهروندان توصیه کرد: در زمان مراجعه به دستگاه خودپرداز مراقب اطراف خود باشید و اعتماد بی مورد به افراد غریبه برای انجام عملیات‌های بانکی، زمینه اصلی وقوع بسیاری از جرائم مرتبط با سرقت و کلاهبرداری را ایجاد می‌کند.

مطالب مرتبط
برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نظرات