• 03 / اردیبهشت 1402 / 10:36
 • شناسه خبر : 109718

ساعت کار ادارات ، نهادها ، مدارس و بانک ها در فارس تا ۱۵ شهریور ۱۴۰۲

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار فارس گفت: ساعت کار دستگاه‌های اجرایی استان پس از پایان ماه مبارک رمضان تا چهاردهم خرداد سال ۱۴۰۲ هفت صبح الی ١۴:٣٠ خواهد بود.

ساعت کار ادرات استان فارس
به گزارش اول فارس ، عبدالعلی کریمی گفت: ساعت آغاز بکار مدارس مقاطع متوسطه و ابتدایی نیز هفت صبح تعیین می‌شود و در راستای حمایت از خانواده و کاهش دغدغه والدینی که هر دو در دستگاه‌های اجرایی شاغل و دارای فرزند در مقاطع پیش‌دبستان و دبستان هستند، دستگاه‌های اجرایی در تعامل با یکدیگر مکلفند با شناور شدن ساعت شروع بکار یکی از والدین موافقت کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار فارس گفت: ساعت آغاز بکار کارکنان زن سرپرست خانوار نیز به صورت شناور خواهد بود.

کریمی در ادامه گفت: ۱۵ خردادماه تا ۱۵ شهریورماه سال جاری ساعت شروع بکار ادارات از ساعت ۶ صبح الی ۱۳ تعیین شده است.

او گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی مکلفند از یک ساعت قبل از خاتمه کار و در مناطق گرمسیری همزمان با خاتمه کار، دستگاه‌های سرمایشی را خاموش کنند.

موافقت با دورکاری پنجشنبه‌های کارکنان تا پایان تیرماه

دبیر شورای اداری استان فارس گفت: دستگاه‌های مشمول برای رعایت ساعت کار هفتگی کارکنان، موظفند باقی مانده ساعت را به صورت دورکاری تعریف کنند. همچنین شورای تامین استان به منظور توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری، مدیریت بهینه مصرف انرژی و ارتقای بهره وری، پیشگیری و ارتقای آمادگی برای مقابله با بحران‌های احتمالی، حمایت از خانواده با دورکار شدن کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان از ابتدای اردیبهشت ماه تا پایان تیرماه در روز‌های پنجشنبه به مدت سه ماه در سال ١۴٠٢ موافقت کرد.

کریمی گفت: کار واقعی هر فرد باید بر اساس وظایف مشاغل عمومی و تخصصی برای انجام در پنجشنبه‌ها تعریف شود و مدیر یا رئیس سازمان هم بایستی بر انجام تکالیف دورکاری پنجشنبه‌ها نظارت کند و چنانچه انجام نشده باشد، به عنوان مرخصی محسوب شود.

او با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی موظفند با استفاده از سامانه‌ها و امکانات ایجاد شده دولت الکترونیک ارائه خدمات به صورت الکترونیکی و غیرحضوری را در دستور کار خود قرار دهند و زمینه دسترسی شهروندان به تمامی خدمات خود را از طریق سامانه‌های الکترونیکی فراهم کنند، گفت: در این رابطه لازم است ضمن سرعت بخشیدن به تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌ها و برنامه‌های پیشبینی شده برای توسعه دولت الکترونیک هر دستگاه زمینه و امکان دسترسی شهروندان به سامانه‌های ارایه خدمات را به صورت فراگیر و در اسرع وقت فراهم کند.

معاون استاندار فارس با بیان اینکه پذیرش مراجعات مردمی و حضوری باید در روز‌های شنبه تا چهارشنبه انجام پذیرد، اظهارکرد: دستگاه اجرایی موظف است اقدامات لازم را برای امنیت شبکه‌های اطلاعاتی مورد استفاده برای طرح دورکاری و محافظت از داده‌ها و اطلاعات انجام دهد.

کریمی اعلام کرد: کارمندان دورکار نیز موظفند ضوابط حفاظتی دستگاه متبوع خود را رعایت کرده و داده‌ها و اطلاعات مربوط به فعالیت یا فعالیت‌های شغلی خود را در اختیار اعضای خانواده یا سایر افراد قرار ندهند.

او در رابطه با الزامات کارمندان دورکار گفت: کارمند دورکار باید با دستگاه یا واحد سازمانی متبوع خود هماهنگی کامل داشته و از انضباط کاری لازم در خصوص حضور و تحویل به موقع محصول کاری خود برخوردار باشد.

دبیر شورای اداری استان فارس ادامه داد: همچنین بایستی همواره امکان دسترسی سهل و آسان به کارمند وجود داشته باشد به طوری که حداکثر به فاصله یک روز کاری پس از درخواست تلفنی دستگاه متبوع، کارمند جهت انجام امور مورد نظر و هماهنگی به واحد مربوط مراجعه کند مگر آنکه با هماهنگی قبلی در مرخصی باشد.

کریمی گفت: مدیر واحد متبوع کارمند یا کارمندان دورکار موظف است پس از پایان هردوره از طرح دورکاری، گزارشی در مورد عملکرد افراد ذیربط و نحوه پیشرفت امور به کارگروه اجرایی ارسال کند.

او به بیان اولویت‌های فعالیت‌های دورکاری و فعالیت‌های فیزیکی که قابلیت انجام در منزل را دارند، پرداخت و اظهارکرد: این اولویت‌ها شامل فعالیت‌ها یا وظایف مشاغل عمومی و اختصاصی هستند که به صورت الکترونیکی و در بستر اینترنت انجام می‌شود. همچنین باید امکان پاسخگویی به مکاتبات در بستر اتوماسیون اداری در منزل وجود داشته باشد.

معاون استاندار فارس، امور پژوهشی و تحقیقاتی و تهیه گزارش عملکرد فعالیت‌های انجام گرفته شده در طول هفته را از دیگر اولویت‌های فعالیت‌های دورکاری دانست و گفت: تهیه و تدوین گزارش‌های عمومی و تخصصی بازدید‌های صورت گرفته در طول هفته، انجام امور برنامه ریزی راهبردی و عملیاتی عمومی و تخصصی، برگزاری دوره‌های آموزشی مجازی، برگزاری جلسات، سمینار‌ها به صورت ویدیو کنفرانس و سایر فعالیت‌های قابل انجام در منزل از دیگر اولویت‌ها در این زمینه محسوب می‌شود.

کریمی با بیان اینکه فعالیت‌های نیمه حضوری و الکترونیکی در حال انجام است، گفت: بیمارستان‌ها، مراکز امدادی نظیر اتفاقات آب، برق و گاز، خدمات امداد جاده‌ای، مراکز بهداشتی و درمانی و سلامت، اورژانس، انجام امور بانکی در شعب، بخش‌های عملیاتی و دارای نوبت کاری، آتش نشانی و مراکز انتظامی، تأمین کالا‌های ضروری و بخش عملیاتی خدمات پست باید به روال قبل ارایه خدمات کنند.

رایج‌ترین اختلافات بین همسایه‌ها و ساکنین در آپارتمان ها

معامله اضطراری چیست؟ حکم معامله اضطراری و تفاوت آن با معامله اکراهی

دروغ ها علیه « کوروش کبیر » و « کمبوجیه » زیر ذره‌بین آناتومی و دیرینه‌پزشکی

بیشتر بخوانید:

عکس قدیمی یک کاروانسرا در استان فارس ۱۲۰ سال پیش
ساعت کار جدید بانک‌ها برای کارکنان و مشتری ها اعلام شد
اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص ساعت کاری ادارات سراسر کشور

ثبت دیدگاه

 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  کارمجلس انقلابی بهترازاین نمیشه
  بخاطر اینکه ساعت رو یک ساعت جلو نبرید
  الان باید ساعت رو چهاربار جلوعقب کنید
  ایشاا… بااین کار وضع مالی مردم بهتر بشه
  خاک توسرتون
  دعاکنید یه دنیا دیگه نباشه که اگه باشه…


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  چرا مخابرات زیر بار هیچ دستورالعمل استانداری نمیره

  مگه دستگاه اجرایی نیست

  تغییر ساعت کار رمضان هم اعتنا نکرد


 • رحیمی

  تاریخ : ۴ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  میشه لطف کنید کارمندان مراکز بهداشت ودرمان که ثابت صبح هستن وروزهای پنج شنبه هم هستن چرا از این قانون مستثنی هستن ؟اکثرا هم خانم هستن وبچه دبستانی دارن مگه این کارمندان چه گناهی کرده اند که همش می گویید بجز مراکز جامع سلامت .یه فکری هم بحال ما کنید چه مزایایی در قبال این همه کاهش ساعت کاری ودور کاری که برا ادارات در نظر می گیرید برا مراکز بهداشتی در نظر گرفتید .واقعا این همه بی عدالتی روبه کی باید گفت ؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  در رابطه با دانش اموزانی که سرویس دارن تکلیف چیه چون راننده ها هرکدوم حداقل سه تا مدرسه رو سرویس میدن هماهنگ شدن اینا چی میشه امان از طرح مطالعه نشده


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  شب می خوابید صبح یک تصمیم برای خودتان می گیرید مدارس سه هفته نهایتا یک ماه دیگر مدرسه می روند تمام سرویس مدارس به هم ریخته مدارس دولتی و غیر دولتی فرق می کنه


 • ناشناس

  تاریخ : ۵ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  آخه مهدکودک دیگه چرا ۷ صبح برن ۹ و نیم برگردن.همش تو عالم خواب هستن


 • اتنا

  تاریخ : ۵ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  میشه اون کسی که تصمیم گرفت ساعتا تغییر نکنه علت این کارش رو دقیق توضیح بده ؟؟؟؟؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۵ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  مشکل مردم ایران ساعت نیست مشکل مردم ایران گرونی تعطلی های زیاد ناحق شدن حقوق کارکنان هست که همه زیر قسو بدهکاری کمر خم کردن مردم میوه رو نمیتونن برای بچه هاشون بخرن اگر میشه یه فکر به حال مردم بکنیدنه ساعت مردم حاظرا یک ساعت بیشتر برن سر کار


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  اداره زندان هم جز این قانون قرار بدید نه ماه رمضان تعطیل بودند نه پنج شنبه ها که همه ادارات تعطیل کردید


 • حاج علی

  تاریخ : ۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  من که بخدا صبح جمعه فهمیدم که چی شده


 • حاتم

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  سلام بنظر من ساعات کار کارکنان دولت همزمان با طلوع خورشید باشه تا ساعت ۱۳ ظهر.