چاپ کد خبر: 20242
27 دی 1398

سامانه اطلاع از سوابق بیمه تامین اجتماعی| چگونه از سابقه بیمه مطلع شویم+ تصاویر

یکی از دغدغه های اصلی بیمه شدگان تأمین اجتماعی،اطلاع از سابقه بیمه است که در حال حاضر می توانند به صورت غیر حضوری از سایت سازمان تأمین اجتماعی سوابق خود را بررسی و مشاهده کنند.

چگونه از سابقه بیمه مطلع شویم+ تصاویر

به گزارش اول فارس، سازمان تأمین اجتماعی بیش از ۱۳ میلیون بیمه شده اصلی دارد که این تعداد به همراه بیمه شدگان تبعی به ۴۳ میلیون نفر می رسد.

در حال حاضر این سازمان ۱۸ نوع خدمت بیمه‌ای و درمانی را به صورت کلان به بیمه‌شدگان تحت پوشش خود ارائه می‌دهد که یکی از مهمترین موارد برای بیمه‌شدگان تشکیل سوابق بیمه‌ای برای دوران بازنشستگی است و همیشه این سؤال برای آنها مطرح بوده که چگونه می‌توانیم سوابق بیمه‌ای خود را مشاهده کنیم.

بیمه‌شدگان می‌توانند جهت برخورداری از خدمات غیرحضوری تأمین اجتماعی با ورود به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به آدرس www.tamin.ir بعد از ثبت‌نام از تمامی خدمات این سازمان شامل مشاهده سوابق پرداخت حق بیمه و دیگر خدمات بهره‌مند شوند.

برای مشاهده سوابق بیمه‌ای خود پس از مراجعه به سایت سازمان تأمین اجتماعی ابتدا باید در بخش میز خدمت غیرحضوری گزینه سامانه مشاهده سوابق بیمه‌شدگان را انتخاب و سپس در صفحه جدید روی گزینه ورود به سامانه مشاهده سوابق بیمه‌شدگان کلیک کنید.

پس از وارد کردن نام کاربری و گذر واژه می‌توانید از امکانات لازم آن بهره‌مند شوید.

چنانچه قبلاً نسبت به دریافت نام کاربری و گذر واژه اقدام نکرده‌اید می‌توانید به این طریق نسبت به ایجاد حساب کاربری و تعیین گذر واژه و یا رمز عبور خود اقدام کنید.

در گام اول پس از انتخاب گزینه ثبت‌نام با وارد کردن مشخصات خود از جمله کد ملی، انتخاب اپراتور تلفن همراه و وارد کردن شماره تلفن می‌توانید مراحل آغازین ثبت‌نام خود را انجام دهید و در گام دوم نسبت به تکمیل اطلاعات هویتی همچون نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه و دیگر اطلاعات هویتی مطابق شناسنامه خود اقدام کنید.

نکته حائز اهمیت این است که بیمه‌شدگان می‌‌بایست در زمان ثبت‌نام از شماره تلفن همراه خود که به نام بیمه‌ شده ثبت شده است استفاده کنند و پس از ثبت‌نام وارد سامانه شوند.

پس از تکمیل ثبت نام اگر پیامکی دریافت کردند که مغایرت اطلاعات در آن درج شده بود باید نسبت به اصلاح اطلاعات خود در سامانه اقدام کنند و مجدداً مراحل ثبت‌نام را تکمیل کنند.

چنانچه پس از تکمیل ثبت‌نام هیچ پیامکی ظرف ۴۸ ساعت دریافت نکردند باید مجدداً نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند و در صورتی که گذر واژه خود را فراموش کرده‌اند می‌توانند با کلیک بر روی بازیابی گذر واژه مراحل امنیتی آن را طی کنند و گذر واژه جدید را دریافت کنند.

در این سامانه تمامی سوابق به صورت ماه و روز و همین‌طور با ریز دستمزد و کسر حق بیمه نمایش داده می‌شود و فایل خروجی آن نیز قابل چاپ است.

محمدحسن زدا قائم‌مقام سازمان تأمین اجتماعی  اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی خدمات متنوعی را به بیمه‌شدگان از بدو تولد تا پس از مرگ ارائه می‌دهد که ما به دنبال ارائه این خدمات به صورت غیرحضوری هستیم و تاکنون ۶۰ نوع خدمت این سازمان به صورت غیرحضوری در اختیار بیمه‌شدگان قرار گرفته است و به دنبال آن هستیم که بتوانیم ۲۰۰ نوع از خدمات خود را به صورت غیرحضوری ارائه دهیم.

قائم‌مقام سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر مشاهده سوابق بیمه‌ای، لیست حق بیمه کارفرمایان، پرداخت حق بیمه، دریافت کمک هزینه ایام بارداری، هدیه ازدواج و دیگر موارد به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود که با مراجعه به سایت تأمین اجتماعی و تماس با شماره ۱۴۲۰ نسبت به نحوه دریافت خدمات غیرحضوری اقدام کنند.

، باتوجه به پیشرفت های که در حوزه تکنولوژی در کشور داشته ایم و در راستای جلوگیری از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر که موجب کاهش آلودگی هوا و ترافیک می شود مقرر شده که عمده فعالیت های بیمه شدگان تأمین اجتماعی به صورت غیر حضوری ارائه شود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار