چاپ کد خبر: 126241
28 آبان 1402

چگونه در سامانه تایر برای خرید لاستیک دولتی ثبت نامه کنیم؟

سامانه تایر برای لاستیک دولتی ثبت نامه

 ثبت نام لاستیک دولتی از مدتها پیش . به طور کلی، هر کد ملی می‌تواند سالانه ۴ حلقه لاستیک دولتی بخرد. البته سهمیه‌بندی لاستیک دولتی در خرید از سایت تولیدکنندگان متفاوت است و بعضی از آن‌ها هر ۶ ماه و برخی هم در هر سال ۲ حلقه لاستیک به هر کد ملی اختصاص می‌دهند.

متقاضیان خرید لاستیک دولتی باید ابتدا وارد سامانه تخصیص تایر و روغن موتور https://kala.ntsw.ir/Account/Login شوند و پس از اعلام موافقت با شرایط دریافت فیش رزرو، اطلاعات هویتی خود، مانند کد ملی و شماره‌تلفن، را وارد کنند. یک  کد اعتبارسنجی به شماره موبایل متقاضی ارسال خواهد شد که باید وارد شود.  سپس اطلاعات مربوط به خودرو، مانند شماره شاسی و شماره موتور، درخواست می‌شود که باید آن‌ها را نیز وارد کرد.

سامانه تایر برای لاستیک دولتی ثبت نامه

در مرحله بعدی، متقاضیان باید سایز، اندازه فاق و پهنای لاستیک موردنظر خود را انتخاب کنند. وارد کردن مواردی مانند استان و شهر و تعداد حلقه لاستیک موردنظر نیز الزامی است. سرانجام حواله برای متقاضی ارسال خواهد شد. برای دریافت لاستیک، باید با حواله چاپ‌ شده، کارت ملی، کارت ماشین و برگ سبز به نمایندگی‌های مجاز مراجعه کرد.

نکات جالبی که هنگام ثبت نامبرای خرید لاستیک دولتی باید بدانید:

تمامی تایر های سنگین و نیمه سنگین با سایز رینگ ۱۴ و بالاتر از طریق این سامانه توزیع می گردد.

تمامی ناوگان سنگین و نیمه سنگین (دارای رینگ های ۱۴ با ظرفیت بالای یک تن و بالاتر) که بیمه شخص ثالث فعال دارند، می توانند در این سامانه نسبت به اخذ فیش رزرو تایر اقدام نمایند.

باید با مراجعه به سایت https://www.124.ir نسبت به ثبت شکایت اقدام نموده یا با پشتیبانی سامانه جامع تجارت به شماره ۰۲۱-۷۵۴۹۲۰۰۰ داخلی ۱۴ تماس گرفته و موضوع را اطلاع دهید.

با اخذ فاکتور از فروشنده و مراجعه به سایت https://www.124.ir نسبت به ثبت شکایت اقدام نموده و در صورت اثبات وقوع این تخلف، فروشنده ملزم به بازگرداندن وجه بیش از قیمت مندرج بر روی فیش رزرو تایر می‌گردد.

در صورتی که فروشنده کالایی که مشخصات آن با مشخصات مندرج در فیش رزرو تایر مغایرت دارد را به راننده تحویل دهد راننده نباید این کالا را تحویل بگیرد و سریعا با مراجعه به سایت https://www.124.ir نسبت به ثبت شکایت اقدام نماید و در صورتی که راننده تایر را تحویل بگیرد بازگرداندن تایر غیر ممکن بوده و فقط از طریق ثبت شکایت قابل پیگیری خواهد بود.

راننده تا زمانی که فیش رزرو تایر منقضی نشده است می تواند به عامل فروش مراجعه کرده و تایر خود را دریافت کند پس از منقضی شدن فیش رزرو تایر، سهمیه راننده از بین رفته و راننده باید تا اعلام سهمیه جدید منتظر بماند.

درصورت درج اطلاعات اشتباه بر روی حواله های صادر شده، پس از گذشت ۵ روز رانندگان می توانند با مراجعه به عامل فروش نسبت به ابطال آن اقدام نمایند. اما درصورتی که راننده خود مشخصات تایر یا خودرو را اشتباه انتخاب کرده باشد فیش رزرو تایر جدیدی به راننده تعلق نخواهد گرفت.

اعتبار فیش رزرو تایر ۵ روز بوده و پس از آن در صورت عدم مراجعه راننده، عامل قادر به ابطال حواله خواهد بود. اما معیار منقضی شدن فیش رزرو تایر استعلام فیش رزرو تایر در سامانه جامع تجارت توسط عامل بوده و راننده باید فیش رزرو تایر خود را به عامل فروش تحویل دهد و در صورتی که عامل در هنگام ثبت فروش با خطای “این فیش رزرو تایر منقضی شده است” روبرو شد فیش رزرو تایر قطعا منقضی شده است. و اگر فروش با آن شماره رزرو تایر با موفقیت ثبت شد فیش رزرو تایر دارای اعتبار بوده است.

 سهمیه اعلامی برای یک دوره قابل انتقال به دوره های بعد نمی باشد.

میزان سهمیه تخصیص یافته به ناوگان از طریق همین سامانه قابل استعلام می باشد و اطلاعیه های آن در صفحه نخست سامانه قرار داده می شود. علاوه بر این، اطلاع رسانی از طریق اصناف مرتبط نیز صورت خواهد گرفت.

اگر پس از ورود به سامانه هیچ سایزی برای شما قابل انتخاب نباشد احتمالا با مشخصات ناوگان سواری وارد شده اید که سایز مناسبی برای این ناوگان در سامانه وجود ندارد. اگر با مشخصات ناوگان سنگین و نیمه سنگین (دارای رینگ های ۱۴ با ظرفیت بالای یک تن و بالاتر) وارد سامانه شده و سایز مناسب قابل انتخاب نمی‌باشد احتمالا مشخصات کارت خودرو با مشخصات بیمه شخص ثالث مطابقت ندارد و باید با مراجعه به بیمه گذار نسبت به اصلاح اطلاعات و دریافت الحاقیه اقدام نمایید.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال حافظ