• 03 / اسفند 1401 / 15:30
  • شناسه خبر : 104934

سردرگمی خریداران ، کم درآمدها و شرایط دشوار ثبت نام خودرو در شیراز

شرایط سخت و دشوار ثبت نام خودرو هر روز وارد یک فاز جدیدی می شود. در چند روز گذشته بعضی از نمایندگی های فروش شرکت مدیران خودرو در شیراز برای فروش اقساطی بعضی از محصولاتش افراد زیادی را پشت در نگه داشته است.

 ایلنا از شیراز گزارش داد:  مراجعه افراد زیادی برای ثبت نام شرکت مدیران خودرو باعث شده تا بعضی از نمایندگی های این شرکت در شیراز در  نمایندگی را به روی مراجعه کنندگان ببندند و افراد برای ثبت نام و تکمیل فرم اولیه پشت در  بمانند.

متاسفانه شرایطی که نمایندگی ها برای فروش محصولاتشان اعلام می کنند بیانگر این موضوع است که افراد ضعیف جامعه تقریبا باید قید خرید خودرو را بزنند و این در حالی است که این شرکت ها برای ثبت نام اولیه به خریداران اعلام می کنند که در مرحله نخست لیست گردش حساب و میزان درآمد ماهیانه را عنوان کنند.

یکی از خریداران خودرو با اشاره به اینکه برای ثبت نام خودرو تقریبا به تمام نمایندگی ها در شهر شیراز مراجعه کردم، می گوید: بعضی از نمایندگی ها  به دلیل داشتن مشتری های زیاد خیلی پاسخ درستی به ما نمی دهند و عنوان می کنند فعلا فرم ثبت نامی را تکمیل کنید.

وی  با اشاره به اینکه متاسفانه نمایندگی ها می گویند که اگر حساب بانکی مان گردش مالی زیادی نداشته باشد، نمی توانیم اقدام به خرید خودرو کنیم، می افزاید: شرایط روز به روز برای خرید خودرو و ماشین دار شدن در ایران دشوار می شود.

شرایط دشوار ثبت نام خودرو

گلزار فراعی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل شیراز هم با بیان اینکه در حال حاضر تمام نمایندگی های فروش خودرو زیر نظر اتحادیه هستند، می گوید: نمایندگی های فروش خودرو دیگر همانند گذشته اقدام به ثبت نام  و فروش  نمی کنند و  خریداران خودرو باید از طریق ثبت نام سایت اقدام به خرید  کنند.

وی  با اشاره به اینکه در شرایط فعلی نمایندگی ها نقشی در فروش خودرو ندارند، می افزاید: اگرچه نمایندگی مدیران خودرو اقدام به ثبت نام با شرایط  اقساطی انجام می دهد  اما فروش خودروها  طبق شرایط  خاصی انجام می شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه من هم به عنوان رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو نتوانستم خودروهای این شرکت را ثبت نام کنم، ادامه می دهد: ثبت نام شرکت مدیران با یک شرایط خاص انجام می شود و خریداران باید برای پرداخت اقساط یک سری ضامن های معتبر و شرایط خاصی را انجام دهند.

فراعی با اشاره به اینکه شرایط ثبت نام خودروهای مدیران خودرو به قدری دشوار است که همه افراد نمی توانند عملیات ثبت نام را انجام دهند، بیان می کند:  به نظر می رسد نباید انتظار ثبت نام در شرکت مدیران خودرو را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه جهت ثبت نام خودروهای این شرکت تقریبا به تمام نمایندگی ها مراجعه کردم، بیان می کند: متاسفانه در بسیاری از اوقات تنها یک ساعت سایت برای ثبت نام باز است .

شرایط ثبت نام  برای افراد کم در آمد دشوار است

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل شیراز با بیان اینکه با توجه به این شرایط ثبت نام خودرو برای افراد کم در آمد و ضعیف بسیار سخت و دشوار است، می گوید: در حال حاضر خرید خودرو برای مردم بسیار سخت شده  و اگر فردی امروز ماشین اش را فروخت فردا برای خرید همان  باید ۵۰ میلیون تومان بیشتر هزینه کند.

وی با بیان اینکه حدود دو الی سه ماه است که هیچ خرید و فروشی انجام ندادیم و نمایشگاه های خودرو شیراز سوت و کور است، می افزاید: در شرایط فعلی مردم به هیچ وجه از خرید و فروش خودرو استقبال نمی کنند و کسی جرأت خرید و فروش خودرو را ندارد.

فراعی با بیان اینکه میزان تعطیلی نمایشگاه های خودرو در شیراز بسیار زیاد است، می گوید:  بعضا ماهانه حدود دو نمایشگاه اقدام به ابطال پروانه هایشان می کنند.

دور جدید پیش فروش محصولات نیسان وانت شرکت سایپا در اسفند ۱۴۰۱

بیشتر بخوانید:

شرایط پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی بانک آینده با اقساط۶۰ ماهه
افشای فروش خارج از ضابطه خودرو به کارمندان شرکت‌های تابعه ایران خودرو
زمان ثبت نام، آدرس سایت و شرایط فروش ۵۰۰ هزار خودرو داخلی

ثبت دیدگاه