• 26 / مهر 1397 / 14:05
  • شناسه خبر : 1067

سرنوشت غم‌انگیز یک کودک‌آزاری در گناوه

دادستان گناوه می گوید: گزارشی از موضوع کودک آزاری در این شهرستان گناوه دریافت و دادستانی برای اثبات ماجرا وارد عمل شد و فرد مورد نظر احضار و تحت بازجویی قرار گرفته است.به گزارش اول فارس به نقل از «خلیج فارس»؛ روز شنبه بود که دختری ۷ساله درحالی ‌که بشدت گریه می‌کرد و حال و روز خوبی نداشت، به بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه منتقل شد. این دختربچه در آغوش خاله‌اش بود که به بیمارستان انتقال یافت. خاله این دختر در همان دقایق اولیه مدعی شد که پدر کودک دخترش را با آب جوش سوزانده است ،بلافاصله پزشکان درمان او را آغاز کردند.

مسئول حراست بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه درباره جزییات این پرونده کودک‌آزاری گفت: «وقتی این دختربچه را به بیمارستان منتقل کردند، از شدت سوزش و درد گریه می‌کرد. آب جوش روی بدنش ریخته بود، اما درحال حاضر حال این دختر بهتر است. این دختر که به دلیل کوچک‌بودن شهر نامش مطرح نمی‌شود، درحالی به بیمارستان انتقال یافت که در اثر ریختن آب جوش بر بدنش دچار ۴‌درصد سوختگی شده بود. خوشبختانه‌ درصد سوختگی بالا نبود و بعد از چندساعت درمان، پزشکان وی را ترخیص کردند. خاله این دختربچه مدعی بود زمانی که پدر و مادر این کودک با هم دعوا می‌کردند، ناگهان پدر آب جوش را روی کودک خود ریخته است. بررسی‌ها درخصوص این خبر حاکی از آن است که رفتار خشن پدر با همسر و فرزند خود برای اولین مرتبه نبوده و سابقه همسرآزاری و کودک‌آزاری متعددی داشته است.»

روابط عمومی بهزیستی استان بوشهر هم با اشاره به انتشار خبر این کودک آزاری، از پیگیری موضوع و اقداماتی در راستای حمایت از وی خبر داد.

در توضیحات ارسالی این اداره کل، ضمن تشکر از حساسیت رسانه ها؛ درخصوص اقدامات صورت گرفته موارد زیر اعلام شده است:
١- اعزام کارشناس به بیمارستان سوختگی گناوه
٢- هماهنگی با شبکه بهداشت شهرستان جهت پیگیری درمان و تعیین وضعیت بیمار
٣- پیگیری و تشکیل جلسه با بستگان کودک و تشکیل پرونده
۴-اعزام تیم به محل زندگی کودک جهت مصاحبه روانشناسی با کودک و مادر
۵- راهنمایی، هماهنگی و اعلام آمادگی به خانواده جهت اعزام کودک و مادربه خانه امن بهزیستی
۶- هماهنگی با کارشناس حقوقی جهت پیگیری لازم.

در پایان تاکید شده: درحال حاضر تحقیقات پلیسی روی این پرونده آغاز شده است تا زوایای پنهان این موضوع روشن شود.

 مردم گناوه درباره کودک آزاری گمانه زنی نکنند

دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: مردم از هرگونه اظهارنظر و گمانه زنی در باره وقوع کودک آزاری در این شهرستان پرهیز کنند.

به گزارش «خلیج فارس»؛ حجت الاسلام حسن فیروز اردکانی که روز سه شنبه با ایرنا گفتگو کرده، افزود: گزارشی از موضوع کودک آزاری در این شهرستان گناوه دریافت و دادستانی برای اثبات ماجرا وارد عمل شد و فرد مورد نظر احضار و تحت بازجویی قرار گرفته است.

وی اظهارداشت: هم اینک تحقیقات از فرد موردنظر به اتهام کودک آزاری ادامه دارد و درصورت اثبات براساس قوانین برخورد شدید خواهد شد.

دادستان گناوه گفت: باتوجه به قانون حمایت از کودکان و نوجوانان مصوب سال ۱۳۸۱ هر نوع آزار و اذیتی که موجب به مخاطره افتادن، صدمه جسمانی و روانی و اخلاقی شود، ممنوع و از نظر قانون گذار جرم محسوب می شود.

وی اظهارداشت: کودک آزاری از جرایم عمومی است که احتیاج به شاکی خصوصی ندارد و قانون گذار برای این موضوع اهمیت ویژه قایل است.

دادستان عمومی و انقلاب گناوه افزود: در ماده ۲۳۷ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ نیز یکی از مواردی که صدور قرار بازداشت موقت را با وجود قرائن کافی بر توجه به اتهام به متهم جایز دانسته، ایجاد آزار و اذیت بانوان و اطفال است.

وی گفت: دادستانی درصورت ارتکاب هرگونه اقدام مغایر با شرع و موازین اسلامی برخورد جدی خواهد کرد.

مطالب مرتبط

خبر خوش کشف روشی جدید برای افزایش ۲۵ درصدی طول عمر

مجروح شدن ۲ سرنشین خودروی شیشه‌ دودی پس از شلیک گشت پلیس

اوج گیری شاخص گرما تا ۶۵ درجه سانتی گراد در منطقه خلیج فارس

نظرات