چاپ کد خبر: 125056
12 آبان 1402

روش جالب سنگ فرش پیاده رو در هلند+عکس

اجرای سنگ فرش پیاده روها و برخی خیابان های یکی از اجزاء مهم دکوراسیون شهری در بافت های سنتی است که با استفاده از متریال ساختمانی زیادی حتی در فضای سبز باغ و ویلا قابل اجرا هستند.

حتماً در تصاویر و ویدئوها با صحنه یک پیاده روی سنگی، آجری و سنگ ریزه‌ای در یک مسیر زیبا مواجه شده‌اید. در یان عکس گزارش عکسی از نحوه سنگفرش پیاده رو در کشور هلند رامشاهده می کنید.

سنگ فرش

مراحل اجرای سنگ فرش 

اجرای سنگ فرش باغ مانند هر عملیات ساختمانی دیگری نیاز به زیرسازی و آماده سازی محل اجرای آن دارد. به ‌طورکلی برای اجرای این سازه مراحلی مانند زیرسازی، صاف کردن و علف زدایی و اجرای کف نیاز است که در زیر به صورت مختصر به آن‌ها پرداخته شده است.

زیرسازی سنگ فرش 

زیرسازی و خاکبرداری برای اجرای سنگ فرش باغ شامل برداشتن قلوه‌ها، ریشه‌ها، گیاهان و هر مانعی بر سر راه پیاده رو است. 

ابتدا علف، گیاهان، ریشه گیاهان، قلوه‌سنگ‌ها و موانع قابل جابجایی را با استفاده از کلنگ از جا کنده و جای آن را با خاک پر می‌کنید.

بهتر است قلوه‌های درشت را از مسیر خالی کنید و خاک آن را با توجه به دانه بندی مناسب، پر کنید. در ادامه جاهای خالی را با خاک پر کنید و مسیر را هموار کنید.

در گذشته سنگفرش‌ها با استفاده از ملات سیمان و ماسه اجرا می‌شدند. امروزه با تغییر در نوع سنگفرش‌ها، شیوه اجرای آن‌ها نیز متفاوت است. امروزه برای اجرای سنگفرش‌های موزاییکی با ضخامت زیاد معمولاً از ملات استفاده نمی‌شود. در اجرای اینگونه سنگفرش‌ها که در پیاده روهای معابر عمومی رواج پیدا کرده کرد. پس از کوبیدن و هموار کردن سطح زیر پیاده رو، سنگفرش‌ها را به صورت دلخواه چیده و با استفاده از چکش آن‌ها را در کنار هم تراز می‌کنند سپس برای پر کردن فضای بین آن‌ها از ماسه بادی استفاده می‌کنند. دلیل این امر دسترسی راحت‌تر و با هزینه کمتر به تأسیسات زیر پیاده روها است.

می دانید با همسایه مزاحم باید چه کار کنیم؟ مجازات جرم مزاحمت همسایه

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال حافظ