• 28 / تیر 1402 / 15:17
  • شناسه خبر : 116833

سه ماه سرگردانی در دریا ؛ مرد استرالیایی با خوردن ماهی خام و آب باران زنده ماند

این دریانورد استرالیایی می‌گوید: «باور نمی‌کردم دوام بیاورم و از دل طوفان‌ها بگذرم، با این حال اکنون حالم خوب است. من ماهیگیرم و به زندگی روی آب عادت دارم. باید کمی غذا بخورم، لاغر شده‌ام و وزن از دست داده‌ام.»

دریانورد استرالیایی 2

یک دریانورد استرالیایی که همراه با سگش سه ماه در دریا سرگردان بودند، در نهایت با شناسایی یک هلی‌کوپتر و یک قایق ماهی‌گیری مکزیکی در آب‌های بین‌المللی نجات یافتند.

این ملوان ۵۴ ساله اهل سیدنی، «تیموتی لیندسی شدوک» و سگ او، «بِلا» نام دارد.

9898

شرکت ماهیگیری «گروپومار» که این شهروند استرالیایی را نجات داده با انتشار یک بیانیه اعلام کرد: «آقای شدوک را سوار بر قایقی تقریبا از کار افتاده در آب‌های اقیانوس آرام در ۱۹۰۰ کیلومتری خشکی پیدا کردند.»

ویدئوی منتشر شده از لحظه نخستین رویارویی تیم نجات و آقای شدوک نشان از چهره رنگ پریده و مستاصل او دارد. تیم نجات از او می‌پرسند که آیا در قایق اسلحه دارد و او نیز با صدایی گرفته و لرزان پاسخ می‌دهد که «یک دریانورد» است.

با این حال آنها پیش از ورود به قایق یک چاقو را که از گردن این ماهیگیر آویزان بوده از او می‌گیرند و بعد مراحل نجات آغاز می‌شود.دریانورد استرالیایی 1

لحظه تحویل چاقو و آغاز عملیات نجات

آقای شدوک و سگش «بِلا» ابتدا با کنسروهایی که در قایق داشتند، روزگار گذراندند و سپس شکم‌شان را با ماهی خام و آب باران سیر نگه داشتند.

طوفان موجب از بین رفتن تمام وسایل الکترونیکی‌ قایق آنها شده بود.

باور نمی‌کردم دوام بیاورم
او می‌گوید: «باور نمی‌کردم دوام بیاورم و از دل طوفان‌ها بگذرم، با این حال اکنون حالم خوب است. من ماهیگیرم و به زندگی روی آب عادت دارم. باید کمی غذا بخورم، لاغر شده‌ام و وزن از دست داده‌ام.»

آقای شدوک و سگش ماه آوریل از شهر لاپاز مکزیک به سمت پلی‌نزی فرانسه حرکت کردند. چند هفته بعد مشکلات فنی برای قایق آنها به وجود آمد و منجر به سرگردانی آنها در آب‌های بین‌المللی شد.

 

بیشتر بخوانید:

اقدام جالب شیرینی‌فروشی «پاتون» برای جذب مشتری+کلیپ
پرنده‌ای عجیب که مثل بچه ها گریه میکند+ فیلم
کشف دارویی که ۵ روزه کرونا را از بین می‌برد

ثبت دیدگاه