• 15 / بهمن 1399 / 16:28
  • شناسه خبر : 44372

سه نامزد نهایی انتخابات فدراسیون فوتبال

برترین‌ها: سه نامزد نهایی انتخابات فدراسیون فوتبال ایران معرفی شدند.

کیومرث هاشمی، مصطفی آجرلو و علی کریمی،بقیه کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال و همچنین مهدی مهدوی کیا برای نایب رییسی رد صلاحیت شدند.

واکنش مهدوی‌کیا به شایعه عدم تایید صلاحیت

پس از تصویب اساسنامه فیفا و اعلام زمان ثبت نام برای نامزدهایی که قصد داشتند در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کنند، موعد دوره بررسی مدارک و اعلام نقایص شکلی فرا رسید اما در فضای غیررسمی خبری شایعاتی جدی مبنی بر عدم تائید صلاحیت برخی افراد شرکت کننده در انتخابات وجود داشت؛ از اسم دو نامزد ریاست فدراسیون که بگذریم، از روز گذشته عجیب ترین مورد رد صلاحیت در انتخابات به مهدی مهدوی کیا ستاره خوشنام فوتبال ایران بازمی‌گردد که هم اکنون در کشور آلمان زندگی می‌کند و به کار در آکادمی هامبورگ مشغول است. مهدوی کیا که به دلایل شخصی مدت هاست خود را از فضای کاری ایران ترک کرده و در آلمان به کار مشغول است، به اصرار علی کریمی و برای کمک به او به تیم وی پیوست و نامش به عنوان نایب رییس برای حضور در انتخابات ثبت شد.

جالب این که در همان روز ثبت نام نیز مسائلی جدی برای ثبت نام مهدی مهدوی کیا به وجود آمد چرا که طبق قانون انتخابات او باید شخصا برای ارائه مدارک در فدراسیون حضور می‌یافت که این مسئله باعث اختلال چند ساعته در راه ثبت نام علی کریمی و تیمش در انتخابات فدراسیون فوتبال شد اما نکته ای که گفته می‌شود مهدوی کیا بابت آن حق شرکت در انتخابات را ندارد، بحث دو تابعیتی بودن و دو پاسپورته بودن این ستاره فوتبال ایران است که پس از سال ها زندگی در آلمان به طور طبیعی پاسپورت این کشور را دریافت کرده و خانواده اش در آنجا زندگی می‌کنند.

درباره این داستان با مهدی مهدوی کیا هم تماس گرفتیم تا این مسئله را از او جویا شدیم و ببینیم که این مسئله را به او اطلاع داده اند یا خیر که مهدوی ضمن اعلام بی خبری از این موضوع به خبرنگار ما گفت که این مسئله باتوجه به شرایط به هیچ وجه برایش اهمیتی ندارد.

مهدوی کیا که جویای حال علی انصاریان در بیمارستان بود، گفت: اصلا زمان خوبی برای صحبت درباره این مسائل نیست و راستش این موضوع هیچ اهمیتی هم برای من ندارد و من فقط نگران علی انصاریان هستم و امیدوارم که خبر سلامتی او به گوش همه فوتبال دوستان برسد و همه ما را از نگرانی بیرون بیاورد.

مطالب مرتبط

رئیس جدید هیئت فوتبال فارس انتخاب شد

۳۰۰۰ هزار مالباخته ؛ پشت صحنه بازداشت نایب رئیس زن فدراسیون فوتبال

رئیس فدراسیون فوتبال برکنار شد

نظرات