چاپ کد خبر: 121768
2 مهر 1402

طرز تهیه شاورما مرغ ، غذای خوشمزه لبنانی که در ایران عجیب پُرطرفدار است

شاورما مرغ یکی از غذاهای پرطرفدار کشور لبنان است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه شاورما مرغ در ادامه با ما همراه باشید.

شاورما مرغ

مواد لازم برای ۴ نفر

سینه مرغ : ۴۰۰ گرم
سیر : ۳ حبه
کره : ۲۰ گرم
روغن زیتون : ۳ قاشق غذاخوری
ماست یونانی : ۴ قاشق غذاخوری
آب لیمو ترش تازه : ۴ قاشق غذاخوری
نمک، فلفل سیاه و دارچین : به مقدار کافی
زنجبیل، پاپریکا و سماق : به مقدار کافی
نان پیتا : ۱ بسته
خیار : ۱ عدد
گوجه فرنگی : ۱ عدد
پیاز قرمز کوچک : ۲ عدد

طرز تهیه شاورما مرغ

طرز تهیه شاورما مرغ
مرحله اول
برای تهیه شاورما مرغ خوشمزه ابتدا سینه مرغ را به صورت نواری برش می ریزیم، سپس درون یک کاسه مناسب قرار می دهیم. در ادامه پوست سیر و پیاز را جدا می کنیم، سپس پیاز را به صورت خلالی خرد می کنیم.

مرحله دوم
حالا پیاز خلالی را به سینه مرغ نواری اضافه می کنیم، سپس سیر را به صورت ریز رنده می کنیم و به سینه مرغ اضافه می کنیم. حالا ماست یونانی را به همراه آب لیمو ترش تازه، روغن زیتون، نمک، فلفل سیاه، دارچین به سینه مرغ اضافه می کنیم.

مرحله سوم
در این مرحله زنجبیل، پاپریکا و سماق به سینه مرغ نواری اضافه می کنیم، سپس خوب مخلوط می کنیم تا مواد به خورد گوشت مرغ برود. در ادامه روی کاسه را با سلفون می پوشانیم، سپس به مدت ۲ ساعت درون یخچال قرار می دهیم.

شاورما

مرحله چهارم
حالا پس از گذشت این زمان یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس مقداری روغن یا کره درون تابه می ریزیم و مرغ مرینیت شده را به همراه مواد درون تابه می ریزیم و کاملا سرخ می کنیم و اجازه می دهیم مرغ بپزد.

مرحله پنجم
در این مرحله خیار را می شوییم و از وسط بر می زنیم، سپس به صورت حلقه ای خرد می کنیم. در ادامه گوجه فرنگی را می شوییم و به صورت نواری خرد می کنیم. در ادامه زمانی که مخلوط مرغ کاملا پخته شد آن را از روی حرارت بر می داریم.

مرحله ششم
در نهایت نان پیتا را روی سطح کار قرار می دهیم و مقداری از سس دلخواه روی نان می مالیم، سپس مقداری از مخلوط مرغ روی آن می ریزیم و گوجه فرنگی و خیار را روی آن قرار می دهیم و با سس دلخواه سرو می کنیم.

دستور پخت خورشت به آلو یکی از غذاهای خوشمزه پاییزی ایرانی

طرز تهیه کباب بیتی یک وعده متفاوت و بسیار خوشمزه ترکی

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ناشناس سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۶

ازماشین که گذشتم (اجبارا) دوچرخه ام آرزوست.

فال حافظ