• 13 / بهمن 1399 / 6:23
 • شناسه خبر : 44178

شخصیت خود را بر اساس گروه خونی تان بشناسید

گفته می شود گروه های خونی نیز برروی شخصیت افراد تاثیر دارند. در این مقاله به تاثیر گروه های خونی برروی شخصیت افراد می پردازیم

درست مانند طالع بینی، از روی گروه خونی هم می توان تا حدودی به شخصیت افراد پی برد. در سال ۱۹۰۰ دانشمند استرالیایی به نام کارل لندستینر ۴ نوع گروه خونی کشف کرد. در ژاپن، مردم گروه خونی را ابزاری برای شخصیت شناسی یکدیگر به کار می برند به گونه ای که مقاله های بسیاری در این زمینه چاپ می شود. اگر به ژاپنی ها بگویید که از گروه خونی خود بی خبر هستید، تعجب خواهند کرد. اما به راستی گروه خونی درباره شخصیت شما چه می گوید؟

تئوری ژاپنی شخصیت شناسی گروه خونی

این باوری جدی در ژاپن است که نوع گروه خونی‌تان شخصیت‌تان را تعیین می‌کند. این مفهوم نسبت مدرن است چون خود انواع گروه خونی در ۱۹۰۱ کشف شدند.

نظریه‌ی ارتباط نوع گروه خونی و شخصیت بار اول در ۱۹۱۶ به وجود آمد و بعدها توسط ارتش که ظاهرا از نوع گروه خونی برای تحلیل نقاط قدرت و ضعف سربازانش استفاده می‌کرد به کار گرفته شد، و طبق گزارش‌ها بر اساس همین گروه خونی در خلال جنگ جهانی دوم گروه‌های نبرد را سازمان‌دهی کردند.

با وجود این، این ایده تا زمانی که در دهه‌ی ۱۹۷۰ توسط روزنامه‌نگار ماساهیکو نومی (در کتاب پر فروشش «وابستگی بر اساس گروه خونی») بازنگری شد تا حدود زیادی مسکوت مانده بود.

وی تا زمان مرگش در ۱۹۸۱، بیش از ۱۰ کتاب محبوب درباره‌ی این موضوع نگاشت، که پس از او پسرش، توشیتاکا نومی، به گسترش این مطالعات از طریق کتاب‌ها و تحقیقات خود برای موسسه‌ی «ویژگی‌های گروه خونی انسان‌ها» پرداخت. این دو به عنوان کسانی که تئوری شخصیت و گروه خونی را در جریان فکری ژاپن وارد کردند بسیار مورد احترام و تمجید بوده‌اند.

این نظریه بر اساس مطالعات مشاهده‌ای آدم‌های چهار گروه خونی پایه‌گذاری شده است، و درحالی که هیچ ادله‌ی علمی واقعی برای اینکه نوع گروه خونی شخصیت افراد را مشخص می‌کند وجود ندارد، اکثر آدم‌ها بر این باورند که حداقل بعضی چیزها در اینباره حالت نیمه علمی دارند.

گروه خونی O

شما مانند پروانه ای در اجتماع پرواز می کنید. فرد خلاقی هستید با اعتماد به نفس بالا، که همیشه مرکز توجه قرار می گیرد. جذابیت تان زبانزد خاص و عام است و همیشه تاثیر مثبتی بر دیگران می گذارید. زندگی تان هدفمند و با نظم خاص خود پیش می رود. سرسختی که در زندگی دارید، شما را در رسیدن به اهداف تان یاری می دهد. شما رهبری توانا هستید. با افرادی که گروه خونی Oو AB دارند، ارتباط خوبی برقرار خواهید کرد. شغل هایی که برای شما مناسب است: بانکداری، سیاست مدار، وزیر، ورزشکار، بازرگان.

گروه A

رایج ترین گروه خونی دنیا، A است. شما فردی آرام، درون گرا و مضطرب هستید. کمال گرا، خجالتی و حساس بودن از دیگر خصوصیات شما است. افکار شما ثابت و منطقی است. شنونده خوبی هستید و نسبت به رنگ ها و چیزهای اطرافتان توجه نشان می دهید. دوست دارید با مد پیش روید اما هیچگاه لباس های پر زرق و برق و جلف به تن نمی کنید. شما فردی رمانتیک هستید که دنیای خیالی را به واقعیت ترجیح می دهد. افرادی که گروه خونیA  دارند، با گروه خونی مشابه وAB  سازگارترند. انتخاب های مناسب شغلی برای شما: حسابدار، کتابدار، اقتصاددان، نویسنده، برنامه نویس کامپیوتر و مقاله نویس.

گروه خونی B

رایج ترین گروه خونی پس از A،  Bاست. شما زندگی هدفمندی دارید و بلندپروازی تان شما را در رسیدن به آرزوهایتان یاری می دهد. فرد جذابی هستید که بیرون رفتن از خانه را به ماندن در آن ترجیح می دهید. خواندن ذهن دیگران برایتان آسان است. حامی خوبی هستید که دوست ندارید سر موضوعات کوچک با دیگران بحث کنید. فردگرایی شما موجب شده بتوانید راه زندگی خودتان را به تنهایی انتخاب کنید. فردی خوش بین و قوی هستید که با گروه خونی B و AB ارتباط خوبی برقرار خواهید کرد. شغل های مناسب شما: آشپزی، آرایشگر، رهبر ارتش، روزنامه نگار و مجری تلویزیون.

گروه خونی AB

تنها ۵% جمعیت دارای این گروه خونی هستند. افرادی که این گروه خونی را دارند، افرادی دو قطبی هستند که هم خصوصیات گروه خونیA  و همB  را در خود دارند. شما احتمالا فردی خجالتی، مردد، راز دار و اهل گشت و گذار هستید. همیشه در جایی که دیگران به شما احتیاج دارند، حضور خواهید داشت. در کارهایتان منطقی و مستعد هستید و سعی می کنید آنها را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. طرز برخورد شما معمولا جدی است. صبوری، تمرکز و دانایی تان قابل تحسین است. فردی با گروه خونی AB، با تمام گروه خونی ها هماهنگی دارد. شغل های مناسب شما: وکیل، معلم، کارمند فروش و مددکار اجتماعی.

مطالب مرتبط

اگر می‌خواهید بدانید فردی متواضع هستید یا مغرور بگویید که در نگاه اول چه می بینید؟

آنچه که در نگاه اول می بینید طرز فکر و نگرش منحصر به فردتان را به زندگی نشان می دهد

از بین این چهار ساحل یکی را انتخاب کرده تا بفهمید راز پنهان شخصیتتان چیست؟

نظرات

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام خسته نباشی عالی بود من o مثبت هستم


 • یکی

  تاریخ : ۱۴ - بهمن - ۱۳۹۹

  نمیدونم واقعی است یاالکی ولی واسه من که گروه خونی AB دارم درست بود به جز مشاغل چون هر کس دوست داره یه شغل داشته باشه و شغلی که من می خوام داشته باشم هیچ ربطی به آنهانداره


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - بهمن - ۱۳۹۹

  عالی بود همش درست بودددد!!!


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۴ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام.گروه خونی من A هستش.همش راجع ب من که درست بود . در باره شوهرم هم که گره خونی Oداره تمامش درست بود.دیگه یا واقعی یا شانسی که از ماها درست و دقیق بود.الله اعلم


 • سعید

  تاریخ : ۱۴ - بهمن - ۱۳۹۹

  اینجا بیشتر به نقاط قوت هر گروه اشاره شده و باعث خود شناسی بیشتر میشه ولی همه چیز پس از شناخت بهتر از خود قابل اصلاح یا تقویت ویا اکتساب است


 • خانم میم

  تاریخ : ۱۴ - بهمن - ۱۳۹۹

  این چرا انقدر تناقض داره؟؟؟
  فردی که خجالتی و مردد هست (گروه خونی AB) وکالت واسش جزء شغل های مناسبه؟؟؟
  وکیل باید خجالتی و مردد باشه؟
  از همین تناقض میشه فهمید اصلا تست قابل اعتمادی و معتبری نیست


 • آذر از البرز

  تاریخ : ۱۴ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام. همه دوستان شب همه خوش
  برای من و همسرم و دخترم کاملا درست بود .
  عزیزم که نمیشه شدی رفتار به روش زندگی و محل سکوت هست . اون رفتارهایی اکتسابی به حساب مییاد یعنی از دیگران کسب کردهایم ولی این رفتار براساس گروه خون و مزاج سرد و گرم و از درون بطن انسان و کاملا صحیح است ودر کتاب طب سنتی ابن سینا هم به آن اشاره شده .
  مثلا گرم مزاج ها شجاع و نترس هستن و حرفشان را رک و راحت میگویند ولی سرد مزاج جسور نیستن و این ریسک را نمیکنن و …..


 • علی

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  اینو دو هفته پیش گذاشتید فکرکنم،،،، یک تست جدید بزارید هههههههههههه


 • ع.د

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  ایناهمه اش چرته رفتارهرکس بسته به موقعیتش است آنچه نقش هرچیزی ورقم میزنه دلاروپوله اونکه رفتارجامعه راتعیین می کنه راس قدرتهاست حتی خداهم هیچ کاری نمی کنه چه برسه به گروه خون


 • س.ق

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  میتونی نخونی?


 • ب ت چ

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  میتونی نخونی?


 • کمال

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  به این مزخرفات توجه نکید این ها زاده فکر مشتی …. بی سواد است که هر چند وقت یکبار برای مطرح کردن موضوعی این مطالب را نشر میدهند یکبار با نگاه کردن به تصاویر پروانه ها می خواهند شخصیت فردی را مشخص کنند یکبار با دیدن رنگها و از این قبیل توجه نکنید


 • عزیز

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  ممنون خودمون میدونیم کی هستیم
  نیازی نیست آدمهارو طبقه بندی کنید
  هرکسی هرجا که بزرگ بشه
  خلق و خوی همونجارو میگیره
  افرادی که اینهارو باور کنه
  آدمهای ضعیفی هستن

  چون این چیزای مزخرف ذهن شمارو برنامه ریزی میکنه


 • امیر صالحی

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  من Bهستم درست کامل بود واقعا همون شخصیت خودمه…حالا جالب گروه خونی Bدر تغزیه همه چیز خوار هستن…البته چیزهای غالب خوردن سپاس از شما


 • ادمیزاد

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  برای من تقریبا درست بود ⁦☺️⁩ممنون ?


 • میلاد

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  اشتباه است……….‌‌……..


 • هوم

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  چرت بابا من oم و حالم از اجتماعات بهم میخوره


 • واقع نگر

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  به عنوان یک پزشک عرض میکنم، شایعترین گروه خونی دنیا ۰ هست


 • بانو

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام
  من گروه خونی ام O بود و درست هم گفته است .ممنون


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  من شغلم اشپز هست با گروه خونی ب درست در اومده


 • زهرا

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  من گروه خونیم o هست ولی خصوصیات a رو دارم!


 • Mlina

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۳۹۹

  من گروه خونیم رو نمی دونم ولی متمنم که AB هست و کاملا درست از اب در اومد