شرایط و تسهیلات ویژه ایثارگران و جانبازان برای دریافت خودروی خارجی و تولید داخل

میثم اروز مدیرکل مسکن و تسهیلات بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور درخصوص ‌شرایط اختصاص خودروی خارجی به ایثارگران گفت :جانبازان بالای ۵۰ درصد مشمول این قانون می شوند.

شرایط ارائه تسهیلات خودروی خارجی و تولید داخل به ایثارگران و جانبازان اعلام شد

به گزارش اول فارس ، مدیرکل مسکن و تسهیلات بنیاد شهید و امور ایثارگران روز پنجشنبه در جریان بازدید از مسکن ایثارگران زنجان در جمع خبرنگاران درخصوص ‌تسهیلات واردات خودرو توسط جانبازان، اظهار کرد: بنیاد شهید پس از ابلاغ قانون بودجه، پیش نویس آیین‌نامه واردات خودرو را آغاز کرد چون بر اساس بند «و» قانون، تکلیفی به دوش وزارت صمت برای خودرو جانبازان ۵۰ درصد به بالا گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه برای سایر مشمولان، تسهیلات خودروی داخلی در نظر گرفته شده است، افزود: در پیش نویس آیین نامه پیشنهاد کردیم تا واردات خودرو برای جانبازان از ۱۰۰ درصد سود بازرگانی معاف شود که توسط هیأت وزیران تصویب شد.

میثم اروز افزود: جانبازان ویژه بالای ۷۰ درصد ۳۵ هزار یورو، جانبازان ۷۰ درصد ۳۰ هزار یورو و جانبازان زیر ۷۰ درصد ۲۵ هزار یورو سقف خرید خودرو برای دریافت خودرو خواهند داشت.

مدیرکل مسکن و تسهیلات بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: سایر جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد دارای محدودیت جسمی و حرکتی هم تسهیلات خودروی داخلی خواهند داشت و طبق ماده ۱۹ آیین نامه مصوب هیأت وزیران بانک مرکزی موظف به تأمین ارز مربوط است و هیچ جانبازی تاکنون حتی یک یورو ارز نگرفته و این مساله موضوع رایزنی این روزهاست.

میثم اروز تاکید کرد: در مورد خودروهای داخلی ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با سقف هر وام ۲۵۰ میلیون تومان با اقساط ۶۰ ماهه و سود چهار درصد در نظر گرفته شده و قرار است برای جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه در حوزه مسکن نیز اقدامات متعددی برای خانه‌دار شدن جامعه ایثارگری صورت گرفته است، گفت: یکی از پروژه‌های مسکن ایثارگری در استان زنجان واقع است که ۱۰ هزار متر مربع زیربنا دارد و در هشت طبقه و هفت بلوک در حال ساخت است.

اروز با بیان اینکه مهمترین مشکل این پروژه نبود نقدیندگی بود، اضافه کرد: در همین راستا پیگیری کردیم که ۲۲۴ وام برای افراد متقاضی به مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان تعلق پیدا کند که خوشبختانه این موضوع محقق شد.

مدیرکل مسکن و تسهیلات بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه در استان تهران در شهر پرند نیز ۲۸۸ واحد در حال ساخت است، اضافه کرد: در استان مرکزی نیز نظیر همین پروژه برای ۲۶۴ نفر از متقاضیان در حال ساخت است و در مرحله تعیین قطعه قرار دارد.

وی با بیان اینکه هدف بنیاد شهید این است که تمام ایثارگران صاحب زمین یا مسکن شوند، اضافه کرد: مقرر شده معافیت‌ها در نهضت ملی اعمال شود البته این مسکن‌ها شامل افرادی است که تاکنون از خدمات دولتی استفاده نکرده‌اند.

اروز با بیان اینکه ستاد مرکزی بنیاد شهید پیگیر حل مشکلات مسکن جامعه ایثارگری است، گفت: به دنبال این هستیم که همه جامعه هدف از این تسهیلات بهره مند شوند.

۲۰ وسیله که تاریخ انقضای آن ها بگذرد باید حتما تعویض شوند

۸ راهکار برای برخورد با همسر شکاک و بدبین خود که خوب است بدانید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

محمد کریم جمعه , ۲۱ مهر ۱۴۰۲ - ۷:۲۷

خوش بحال شون ..تسهیلات و امتیاز بهشون میدن…من ۸ ماه جبهه خط مقدم بودم هیچی تا حالا بهم داده نشده…گاهی برای بچه هام خاطره میگم حوصله شون سر میره…ما که هیچی نداریم والا

آخرین اخبار