• 17 / دی 1399 / 7:06
  • شناسه خبر : 42180

شرایط و نحوه استخدام زنان در آتش نشانی تهران

 سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از انتشار فرم های آزمون استخدامی آتش نشانان خانم و آقا تا پایان دی ماه خبر داد.

به گزارش اول فارس ، مهدی داوری  درباره نتیجه بررسی های انجام شده برای شرایط و نحوه جذب آتش نشانان زن به ایسنا گفت: مراحل آن در حال طی شدن است و همانطور که گفته بودیم فرم های استخدامی که هم مربوط به آقایان و هم مربوط به خانم ها است منتشر خواهد شد. افرادی که تمایل دارند می توانند فرم هارا تکمیل و به سازمان ارسال کنند.

وی گفت: پس از ارسال فرم، افراد داوطلب باید در آزمون های چند مرحله ای سازمان شرکت کنندو پس از آن پذیرفته شدگان وارد مراحل آموزشی خواهند شد. 

داوری افزود: از نظر زمان بندی تقریبا مراحل اداری آن به پایان رسیده و به زودی این فرم ها منتشر خواهد شد. 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران گفت: هم برای آقایان و هم برای خانم ها میانگین سنی مورد نیاز تعریف شده که در اطلاعیه استخدام هم اعلام خواهد شد و محدوده سنی را تا حدود ٣٠ سال در نظر گرفته ایم. 

وی ادامه داد: هر دو گروه خانم ها و آقایان ، آزمون های علمی، ورزشی و تست روانشناسی دارند که باید این مراحل را طی کنند تا هم از نظر جسمی و هم از نظر تناسب روحیات افراد با شغل آتش نشانی، مورد سنجش قرار گیرند.

داوری در خصوص ساعت کاری آتش نشانان زن که قرار بود بررسی شود نیز اظهار کرد: قرار بر این شده که خانم های آتش نشان هم مثل آتش نشانان مرد به صورت شیفتی کار کنند اما فعلا برای شروع، ساعت شیفت کمتری برای آن ها در نظر گرفته شده است، یعنی با توجه به ملاحظاتی که وجود دارد فعلا ساعت شیفت آن ها کمتر است اما نوع کار آن ها کاملا مثل آتش نشانان مرد خواهد بود. 

وی ادامه داد: فکر میکنم که فرم های ثبت نام برای آزمون حداکثر تا پیش از پایان ماه منتشر خواهد شد. 

مطالب مرتبط

نارضایتی نیروهای بومی از نتایج ارزیابی آزمون استخدامی آموزش و پرورش

حادثه | آتش سوزی مغازه در کازرون ۴ مصدوم روانه بیمارستان کرد

مرد گمشده شیرازی در چاهک فاضلاب پیدا شد

نظرات

  • عمران

    تاریخ : ۱۷ - دی - ۱۳۹۹

    آیا نیروهای شرکتی آتش نشانی میتونند در این آزمون شرکت کنند؟؟ لطفا جواب منو به شماره ۰….. ارسال کنید. .من ۱۵ سال که نیروی آتش نشانی هستم‌….و شرکتی هستم و با بالا رفتن سن الان نمیتونم در آزمون شرکت کنم. …