چاپ      کد خبر: 148280
13 تیر 1403

شرط جدید برای درج آگهی معاملات مسکن ، زمین و اجاره بهاء در اینترنت

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: درج آگهی در سکو‌های اینترنتی در حال حاضر تنها منوط به ثبت در سامانه املاک و اسکان در کشور است.

شرط جدید برای درج آگهی معاملات مسکن ، زمین و اجاره بهاء در اینترنت
به گزارش اول فارس ، ابوالفضل نوروزی در نشستی خبری درباره عملکرد وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران در خصوص اتصال سکوهای اینترنتی به سامانه املاک و اسکان  گفت:  در دو سه سال گذشته یکی از اقدامات، ساماندهی بازار مسکن بود. در قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها به صراحت آماده مشاوران املاک و سکوهای انتشار آگهی موظفند قبل از ثبت آگهی فردی که آگهی را می‌دهد احراز هویت شود و مالک باید احراز حداقلی شود.

وی افزود: باید در سامانه املاک و اسکان، کد ملی و کد پستی فرد احراز شود و صاحب خانه تایید کند که به انتشار آگهی رضایت دارد.

نوروزی  با بیان اینکه  جلسات بسیاری با مدیران این سامانه‌ها برگزار شد. قیمت سازی به صورت جدی اتفاق می افتاد گفت:  در حال حاضر  هردو سکوی بزرگ انتشار آگهی به سامانه املاک و اسکان متصل و امکان استفاده از امکانات آن برای آنها فراهم شده است. اگر ملک در سامانه ثبت نشده بود آگهی منتشر می‌شود ولی اگر وجود داشت تیک در کنار آن درج می‌شود.

بیشتر بخوانید:

۵ روش طلایی و معجزه آسای سفید و درخشان کردن پوست صورت در خانه

وی ادامه داد: اگر آگهی منتشر شود و در سامانه املاک و اسکان استعلام نگرفته باشد اولین بار به سکوی اینترنتی اخطار داده می‌شود که به ازای هر آگهی باید ۱۰۰ هزار تومان جریمه بدهد. پنجمین اخطار برابر با ابطال مجوز سکوی اینترنتی خواهد بود و به مدت ۱۰ سال اجازه فعالیت نخواهند داشت.

مشاور وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: همچنین لازم است سامانه کشف قیمت راه‌اندازی شود که این اقدام نیز در دستور کار است تا حدود قیمت منصفانه در این سامانه تعیین و مبنای عمل قرار گیرد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار