چاپ کد خبر: 99552
19 آذر 1401

شماره مجازی چیست ؟روش ساخت شماره مجازی برای اکانت واتساپ

در این نوشته آموزشی به مزیت‌های شماره مجازی، امکان ایجاد کردن اکانت واتس‌اپ با آن و انواع گزینه‌های در دسترس پرداخته شده است.

شماره مجازی

شماره‌های مجازی یا ابری، شماره‌های غیر فیزیکی بدون نیاز به تلفن ثابت یا سیم کارت هستند که می‌توان از آن‌ها برای کارهای مختلفی مثل ساخت حساب کاربری در وب سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های پیام‌رسان استفاده کرد. با ساخت شماره مجازی واتساپ، می‌توانید شماره حقیقی خود را از دیگر افراد مخفی کنید و حریم خصوصی خود را در کنار امنیت اکانت افزایش دهید.

آشنایی با شماره مجازی و نحوه عملکرد آن

همانطور که در بالا اشاره کردیم، شماره‌های مجازی روی فضای ابری قرار دارند؛ به همین دلیل نیازی به تلفن ثابت یا سیم کارت برای استفاده از آن‌ها وجود نخواهد داشت. در عوض معمولاً یک وب سایت خدمات‌دهنده یا اپلیکیشن اختصاصی برای چنین شماره‌هایی در نظر گرفته شده است که کاربران می‌توانند با استفاده از آن‌ها، از امکانات ارائه شده بهره بگیرند. همین مسئله موجب می‌شود تا تقریباً با هر دستگاهی که از اینترنت و مرورگر پشتیبانی به عمل آورد، بتوانید از شماره مجازی خود استفاده کنید.

روش‌های گوناگونی برای دسترسی و اجرای عملکردهای شماره‌های مجازی در نظر گرفته شده است که یکی از رایج‌ترین آن‌ها، استاندارد VoIP (صدا روی پروتکل اینترنت) محسوب می‌شود. به کمک پروتکل گفته شده می‌توان ارسال و دریافت تماس از طریق اینترنت را فراهم ساخت. بدون شک اتصال دائمی به اینترنت برای دریافت همیشگی تماس‌ها در چنین شیوه‌ای ضروری خواهد بود؛ در نتیجه اگر دسترسی خود به اینترنت را از دست دهید، دیگر نمی‌توانید از اغلب امکانات اشاره شده بهره بگیرید.

2 17

شماره‌های مجازی چه مزیت‌هایی دارند؟

به طور کلی مزیت‌های مختلفی را می‌توان برای شماره‌های مجازی متصور شد؛ اما اهمیت آن‌ها با توجه به نوع کاربرد افراد متفاوت خواهد بود. برای مثال مزایای مرتبط با کسب و کارها یا حساب‌های تجاری با اکانت‌های شخصی و استفاده‌های روزمره و عادی متفاوت خواهد بود. در پایین برخی از مهم‌ترین نکات مثبت مرتبط با شماره‌های مجازی ذکر شده است.

  • ایجاد ارتباطات یکپارچه میان دستگاه‌های گوناگون از جنبه‌های پررنگ شماره‌های مجازی محسوب می‌شود. در این حالت به دلیل عدم وابستگی به سیم کارت، می‌توانید تماس‌ها و پیام‌های خود را به سادگی از چندین دستگاه مختلف مثل موبایل، تبلت و کامپیوتر دریافت یا ارسال نمایید.
  • شماره‌های مجازی گزینه‌ای ایده‌آل برای کسب و کارهای کوچک به شمار می‌روند؛ زیرا با هزینه بسیار کم می‌توان یک شماره حرفه‌ای تهیه کرد و بسیار آسان‌تر از گذشته با مشتریان در ارتباط بود. البته به دلیل محدودیت‌های موجود در زمینه تماس‌های بین‌المللی در کشور ما، این ویژگی محدود به ارتباط آنلاین با مشتریان باقی خواهد ماند.
  • اما مهم‌ترین جنبه شماره‌های مجازی، کمک به حفظ حریم شخصی کاربران است؛ زیرا آن‌ها دیگر برای ثبت‌نام در وب سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌های پیام‌رسان نیازی به وارد کردن شماره حقیقی خود نخواهند داشت. همچنین می‌توان از چنین شماره‌هایی برای ارتباط در محیط‌های کاری هم استفاده نمود تا خارج از ساعت کاری به راحتی بتوان آن‌ها را از دسترس خارج کرد یا پیام‌ها و تماس‌های دریافتی را نادیده گرفت.

ساخت شماره مجازی واتساپ

آنچه در بالا اشاره شد برای حساب‌های کاربری واتس‌اپ هم صدق می‌کند و کاربران هنگام ثبت‌نام در این پلتفرم پیام‌رسان، می‌توانند با وارد کردن شماره مجازی، حریم خصوصی خود را بهبود ببخشند. دو شیوه رایج برای ساخت شماره‌های مجازی و استفاده از آن‌ها وجود دارد که در پایین به آن‌ها اشاره شده است.

  1. وب سایت‌هایی وجود دارند که شماره‌های مجازی را به صورت عمومی منتشر می‌کنند؛ اگرچه تعداد آن‌ها محدود است و هرماه تعداد کمی به لیست شماره‌های جدید اضافه می‌شود. تمامی کاربران این وب سایت‌ها به صندوق دریافت پیام شماره‌های مذکور دسترسی دارند؛ در نتیجه از امنیت چندان بالایی برخوردار نیستند و توصیه نمی‌کنیم که از آن‌ها برای ساخت حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی یا سرویس‌های پیام‌رسان مثل واتس‌اپ استفاده نمایید. در سوی دیگر اغلب سرویس‌ها به صورت مداوم این شماره‌ها را پایش و مسدود می‌کنند تا امکان عضویت با آن‌ها دیگر وجود نداشته باشد.
  2. برنامه‌هایی وجود دارند که با عضویت در آن‌ها می‌توانید یک شماره مجازی رایگان مختص به خود را دریافت کنید؛ اما متاسفانه اغلب این اپلیکیشن‌ها به اطلاعات تکمیلی مثل کارت‌های پرداخت بین‌المللی نیاز خواهند داشت که دسترسی به آن‌ها در ایران را غیرممکن می‌سازد. در سوی دیگر احتمال دارد که کشور ایران از سوی سازنده برنامه تحریم شده باشد و در لیست کشورهای قابل انتخاب وجود نداشته باشد. همچنین بعضی دیگر از آن‌ها توسط نهادهای داخلی از دسترس خارج می‌شوند.

ساخت شماره مجازی واتساپ با سرویس گوگل Voice

گوگل خدمات مرتبط با شماره‌های مجازی را هم به شکل رایگان در اختیار کاربران خود قرار داده است که از کیفیت مناسبی هم برخوردار است و به همین دلیل محبوبیت بالایی دارد. البته تمامی امکانات سرویس گوگل Voice رایگان نیست و برای برخی موارد مثل برقراری تماس باید هزینه پرداخت کنید؛ اما سایر موارد مثل دریافت تماس و پیام که کاربرد بیشتری دارند،‌ رایگان هستند.

ساخت شماره مجازی واتساپ با سرویس گوگل Voice

متاسفانه سرویس گوگل Voice تنها در کشورهای ایالات متحده آمریکا و کانادا قابل استفاده است؛ زیرا هنگام ثبت‌نام به یک شماره همراه آمریکای شمالی و کد پستی نیاز است. در نتیجه اگر دوست یا ‌آشنایی در این کشورها دارید، می‌توانید از آن‌ها درخواست کنید چنین حساب کاربری را به شکل رایگان برای شما ایجاد کنند. همچنین سایت‌های داخلی با قیمت نسبتاً معقولی می‌توانند این شماره را به شکل دائمی در اختیار شما قرار دهند تا از آن‌ها برای ساخت شماره مجازی واتساپ استفاده نمایید.

آیا ساخت شماره مجازی برای واتساپ امکان دارد؟

بله؛ اما شماره‌های رایگان چندان امنیت ندارند و بهتر است به سراغ شماره‌های مجازی پولی یا سرویس گوگل Voice بروید.

ساخت شماره مجازی برای واتساپ چه ویژگی‌هایی دارد؟

شما می‌توانید با شماره مجازی برای واتساپ، حریم خصوصی خود را بهبود ببخشید و شماره واقعی خود را پنهان کنید.

ساخت شماره مجازی رایگان واتساپ چگونه است؟در صورتی که دوست یا آشنایی در آمریکا یا کانادا داشته باشید، می‌توانید با استفاده از سرویس گوگل Voice اقدام به ایجاد شماره مجازی رایگان برای واتساپ نمایید.

۳۰ روش ساده برای اینکه مردان عاشق و دلباخته شما می‌شوند

 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار