چاپ کد خبر: 80859
23 فروردین 1401

آنچه باید در مورد تله پاتی، تکنیک‌ها و نحوه‌ انجام آن بدانید

تله پاتی پدیده‌ای روانی است که در آن بین ذهن‌ها ارتباط برقرار می‌شود. چنین ارتباط روانی تلپاتیکی شامل افکار، ایده‌ها، احساسات، حس‌ها و حتی تصاویر ذهنی می‌شوند. در جوامع قبیله‌ای مانند Aborigines استرالیا، تله پاتی به عنوان استعدادی انسانی پذیرفته شده، در حالی که در جوامع پیشرفته، تله پاتی توانایی خاصی است.

 تله پاتی چیست؟ تله پاتی پدیده‌ای روانی است که در آن بین ذهن‌ها ارتباط برقرار می‌شود. چنین ارتباط روانی تلپاتیکی شامل افکار، ایده‌ها، احساسات، حس‌ها و حتی تصاویر ذهنی می‌شوند. در جوامع قبیله‌ای مانند Aborigines استرالیا، تله پاتی به عنوان استعدادی انسانی پذیرفته شده، در حالی که در جوامع پیشرفته باور مردم بر این است که تله پاتی توانایی خاصی است که مختص اصل تصوف و افرادی است که قدرت‌های ذهنی دارند. با این که تله پاتی از لحاظ علمی ثابت نشده، اما این قابلیت به طرز روبه رو رشدی در پژوهش‌های روان شناسانه مورد مطالعه قرار می‌گیرد. از تله پاتی همچنین به عنوان خواندن ذهن هم یاد می‌شود.

تاریخچه تله پاتی

Telepathy از عبارت یونانی، tele به معنای دور یا با فاصله و path به معنای وقوع یا احساس گرفته شده است؛ پس تله پاتی در واقع یعنی دریافت احساسات از فاصله. این عبارت در سال ۱۸۸۲ توسط محقق و روانشناس فرانسوی به نام Fredric W.H. Myers بنیانگذار انجمن تحقیقات و روانشناسی (SPR) استفاده شد. او براین باور بود که عبارت تله پاتی بهتر از اسامی که قبلا استفاده می‌شدند این پدیده را توصیف می‌کرد. تله پاتی

به تفسیر، تله پاتی برقراری ارتباط بین ۲ ذهن که با فاصله از هم جدا شده‌اند بدون استفاده از حواس ۵ گانه است. همه‌ی ما تله پاتی را تجربه کرده‌ایم. ایا تا به حال برای شما پیش آمده که به شخصی که ماه‌ها از اون خبر ندارید فکر کنید و ناگهان آن شخص، به شما تلفن کند یا خبری از خود به شما دهد؟ یا وقتی ۲ نفر با هم هستند، ممکن است یک چیز را در یک لحظه با هم بگویند. این‌ها ارتباطات ذهن خود بخودی هستند و چنین مثال‌هایی معمولا بین افرادی که بهم نزدیک هستند اتفاق می‌افتد.

علاقه‌ی تحقیقاتی به تله پاتی از هیپنوتیزم یا خواب مغناطیسی آغاز می‌شود. افرادی که هیپنوتیزم انجام می‌دادند متوجه شدند که این پدیده‌ای شایع میان افراد هیپنوتیزم شده است و در واقع آن‌ها ذهن هیپنوتیزم کننده را می‌خوانند و دستورالعمل‌هایی که او به زبان نیاورده بود را انجام می‌دادند.

خیلی زود دیگر روانشناسان و روان پزشکان چنین پدیده‌ای را میان بیماران‌شان مشاهده کردند. زیگموند فروید آنقدر این پدیده را مشاهده کرد تا اینکه تله پاتی کاملا برای اون عادی شد و پسرش به آن اشاره کرده است؛ لذا از آن به عنوان یک استعداد پسرفت کننده اولیه که در دوره تکامل کم شده است یاد می‌کند که همچنان می‌تواند تحت شرایطی خاص خودش را نشان دهد. روان پزشکی به نام Carl G.jung فکر می‌کرد که این مسئله مهم‌تر از این هاست و آنرا به عنوان تابعی از همگام سازی در نظر گرفته بود. روان شناس و فیلسوفی به نام William James هم آنقدر به موضوع تله پاتی اشتیاق داشت که دانشمندان بیشتری را تشویق به کاوش در این زمینه کرد.

پس از اینکه انجمن تحقیقات و ورانشناسی آمریکایی (ASPR) در سال ۱۸۸۵ و پس از SPR در سال ۱۸۸۴ افتتاح شد، تله پاتی اولین پدیده‌ی روانی بود که به لحاظ علمی مورد مطالعه قرار گرفت.

اولین آزمایش ساده بود، یک فرستنده در یک اتاق سعی می‌کرد که یک عدد ۲ رقمی، یک طعم یا یک تصویر بصری را به یک گیرنده در اتاقی دیگر انتقال دهد. روان شناس فرانسوی به نام Charles Richet احتمال ریاضیاتی را برای آزمایشات در نظر گرفت و همچنین کشف کرد که تله پاتی جدا از هیپنوتیزم اتفاق می‌افتد.

تله پاتی چیست؟ نحوه انجام تله پاتی و هر آنچه که نیاز است درباره آن بدانیدعلاقه به تله پاتی پس از جنگ جهانی اول افزایش یافت، چرا که کسانی که عزیزی را در جنگ از دست داده بودند به معنویت روی آوردند و سعی کردند با عزیزشان ارتباط برقرار کنند. پس از آن هم آزمایشات عظیمی در زمینه تله پاتی در آمریکا و انگلستان انجام شد.

یافته‌های تجربی

تله پاتی در مواقعی که یک خویشاوند یا یک دوست آسیب دیده یا کشته شده به طور خود خودی اتفاق می‌افتد. آن فرد از خطری که شخص را تهدید می‌کند از راه دور آگاه است. چنین اطلاعاتی به شیوه‌های مختلفی مثل قطعات فکری به ذهن طرف می‌رسند؛ مثل اینکه یک چیزی درست در نمی‌آید، در رویاها، در توهمات، تصاویر ذهنی، صدا‌هایی که می‌شنود، یا کلماتی که به ذهنش می‌رسند. اغلب چنین اطلاعاتی باعث می‌شوند فرد دریافت کننده کاری که می‌خواهد انجام دهد را تغییر دهد؛ مثلا برنامه سفارش یا زمان بندی روزانه اش را عوض کند یا به فردی که دلواپسش هست زنگ بزند. برخی حوادث هم حاوی تله پاتی آشکارا میان انسان‌ها و حیوانات هستند.

به نظر می‌رسد که تله پاتی با وضعیت عاطفی افراد در ارتباط است. این هم برای فرستنده و هم برای گیرنده صدق می‌کند. زنان عموما دریافت کنندگان هستند – طبق مطالعات موردی و یک دلیل احتمالی می‌تواند این باشد که زنان بیشتر با احساسات‌شان ارتباط برقرار می‌کنند و بیشتر به درک شهودی خود تکیه می‌کنند تا مردان.

تله پاتی را می‌توان در حالت رویا دیدن، تحریک و القا کرد و به نظر می‌رسد که به یک سری فاکتور بیولوژیکی مرتبط است. یک سری دارو‌ها بر تله پاتی اثر معکوس دارند، حال آنکه کافئین بر روی آن تأثیر مثبت دارد.

یک آزمایش تله پاتیک که در طی مأموریت آپولو ۱۴ در سال ۱۹۷۱ انجام شد هم تأیید کرد که فاصله مانع محسوب نمی‌شود. البته این آزمایش توسط ناسا تأیید نشد. فضانوردی به نام Edgar O.Mitchell این آزمایش را با ۴ گیرنده روی زمین انجام داد، یعنی ۱۵۰ هزار مایل فاصله. میشل روی توالی‌های ۲۵ عدد تصادفی تمرکز کرد. او ۲۰۰ توالی یا دنباله را کامل کرد. حدس زدن ۴۰ مورد میانگین مورد انتظار آزمایش بود، اما ۲ نفر از دریافت کنندگان ۵۱ مورد را صحیح گفتند و این خیلی از انتظارات میشل فراتر بود، اما خیلی هم چشمگیر نبود!

تئوری‌ها درباره تله پاتی

اگرچه درطی قرون تئوری‌های مختلفی برای توضیخ تله پاتی بیان شده، اما هیچ کدام قطعیت و جامعیت مناسب را ندارند و تله پاتی هم همانند دیگرپدیده‌های روحی فراتر از زمان و مکان است. فیلسوف یونان باستان از تئوری‌های موج و سلولی برای توضیح آن استفاده می‌کند. در قرن ۱۹ یک شیمیدان و فیزیکدان به نام William Crookes بر این باور بود که تله پاتی بر پایه امواج مغزی شبه رادیویی است. بعدتر در قرن ۲۰ دانشمند شوروی به نام L.L.Vasilies نظریه‌ی الکترومغناطیس را عنوان کرد. روان شناس آمریکایی به نام Lawrence Leshan اظهار کرد که هر فرد واقعیت شخصیتی خودش را دارد و اصل تصوف و ذهن کار‌ها از بقیه متفاوت‌اند که همین هم به آن‌ها اجازه‌ی دسترسی به اطلاعاتی را می‌دهد که در اختیار دیگران نیست. در جمع بندی، تله پاتی هم مانند دیگر شکل‌های پدیده‌های روانی پیچیده بوده و تست کردن آن به روش سیستماتیک دشوار است. به اندازه‌ی کافی شواهد منطقی وجود دارند که بتوان وجود این پدیده را اثبات کرد، اما اندازه گیری آن با مشکل مواجه است. این پدیده به طور خیلی نزدیک پیوسته به حالات عاطفی هر دو فرد فرستنده و گیرنده مرتبط است به همین دلیل تکرار نتایج تجربی دراین زمینه کار دشواری است. عوامل نگرشی هم بر این پدیده اثرگذارند و بالاترین حد امید محققان این است که در آزمایشات شرکت کنندگانی حمایت گر و پذیرنده داشته باشند تا بتوانند نتایج مشابه‌ای را در آزمایشات بگیرند.

تکنیک‌ها و نحوه‌ی انجام تله پاتی

۱- فرستنده و گیرنده

ما به ۲ نفر احتیاج خواهیم داشت؛ یک نفر فرستنده خواهد بود که سعی می‌کند افکار را انتقال دهد و دیگری گیرنده خواهد بود که سعی می‌کند افکار فرستاده شده را دریافت کند. قبل از آزمایش باید تعیین شود که چه کسی کدام نقش را برعهده دارد وگرنه ممکن است دست آخر هردو یا گیرنده شوند یا فرستنده. در این مقاله فرض می‌کنیم که شما فرستنده هستید.

۲- اعتقاد

اول از همه، بسیار مهم است که هم فرستنده و هم گیرنده هر دو باور داشته باشند که تله پاتی ممکن است. حتی اگر ۱۰۰ درصد هم باور ندارند، اما باید ذهنی باز داشته باشند. در حقیقت بهترین حالت این است که نه تنها شرکت کنندگان باور داشته باشند، بلکه عمیقا تمایل داشته باشند که همچین چیزی اتفاق بیفتد. اگر شک داشته یا ذهن بسته داشته باشید، احتمالا نتایج خوبی عایدتان نخواهد شد. تله پاتی چیست؟ نحوه انجام تله پاتی و هر آنچه که نیاز است درباره آن بدانید

۳- آرامش فیزیکی

تله پاتی زمانی بسیار مؤثر است که هم گیرنده و هم فرستنده از لحاظ فیزیکی ریلکس باشند. درسلامتی بودن هم باعث می‌شود که بهتر بتوانید تمرکز کنید. سعی کنید وقتی حالتان خوب نیست این تمرین را انجام ندهید. با هر متدی که دوست دارید خودتان را ریلکس کنید. می‌توانید چند نفس عمیق هم بکشید.

۴- آرامش روانی

ذهن‌تان را از افکار ناخواسته پاک کنید. ذهن‌تان را آرام کنید. بگذارید افکار بیایند و بروند، اما به آن‌ها وصل نشوید. روی هدف تان تمرکز کنید. از آنجایی که شما فرستنده هستید، تمرکزتان باید روی فرستادن افکار باشد و گیرنده هم باید روی دریافت تمرکز کند. حواستان باشد که هردو چیزی برای حواس پرتی اطرافتان نباشد. یک محیط آرام و راحت حداکثر نتایج را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

۵- تجسم

telepathy قبل از شروع انتقال، مهم است که مراحل قبلی به خوبی دنبال شده باشند. آن‌ها اساس موفقیت شما خواهند بود. با چشمانی بسته تصویری واضح از دریافت کننده را تصور کنید. تصور کنید که او قدری آن طرف‌تر از شماست. او را رنگی و درست تصور کنید. احساس کنید که او واقعا آنجاست. اگر بخواهید می‌توانید به عکس رنگی‌ای از او قبل از انجام آزمایش هم نگاه کنید. این به شما کمک می‌کند که به درستی او را تجسم کنید. حال تصور کنید که لوله‌ای نقره‌ای ذهن شما را به ذهن او متصل می‌کند. این لوله کانالی خواهد بود که ذهن‌تان از طریقش با ذهن او ارتباط برقرار می‌کند. تجسم کنید که لوله پر از انرژی است. باور داشته باشید که لوله خیلی مؤثر است و کار را به خوبی انجام می‌دهد. لطفا توجه داشته باشید که تجسم لوله یک قانون حتمی نیست؛ فقط یک کمک خیلی مؤثر است که به شما کمک می‌کند تمرکز کرده و یک جهت تعریف شده به افکارتان بدهید. به جای لوله می‌توانید تصور کنید که پشت تلفن با دوست تان حرف می‌زنید.

۶- انتقال

حال تصور کنید که افکارتان از طریق لوله انتقال پیدا می‌کنند، ازذهن شما به ذهن او. اگر می‌خواهید یک تصویر ذهنی از سیب را انتقال دهید یک سیب قرمز و خوش رنگ و آبدار را تصور کنید که در طی لوله سفر می‌کند. تا جایی که می‌شود تصویر را زنده تصور کنید. با احساسات تان سیب را شارژ کنید. باور داشته باشید که تله پاتی واقعی است. تمایل داشته باشید که افکارتان به دوست‌تان برسد. احساسی که در حین موفقیت خواهید داشت را تصور کنید. این خیلی حیاتی است. احساسات بسیار قدرتمند بوده و نتایج عالی بدست می‌دهند. اغلب آزمایش‌های تله پاتی شکست می‌خورند چرا که شارژ احساسی نشده‌اند. حواستان باشد خودتان را تحت فشار قرار ندهید. آرام و ریلکس باشید.

۷-چه زمانی توقف کنید

وقتی افکارتان را می‌فرستید لحظه‌ای پیش خواهد آمد که عمیقا حس کنید که آن فکر انتقال یافته است. این یک احساس غیر قابل شک است که نمی‌توان تلقین کرد. هر وقت چنین حسی گرفتید کارتان تمام شده. این ممکن است از چند ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد. اگر بعد از ۱۵ دقیقه همچین حسی پیدانکردید می‌توانید آزمایش را رها کرده و مجددا دوباره امتحان کنید. بیش از آن ادامه ندهید چرا که ذهن‌تان خسته خواهد شد.

۸- گیرنده

در طی آزمایش گیرنده باید ذهنش را خالی نگه دارد و سعی کند افکاری را که شما به سمتش می‌فرستید دریافت کند. او نباید خیلی به خودش فشار بیاورد. اینکه خودش را خیلی مجور کند تا انچه شما فکر می‌کنید را دریابد تلاش‌های شما را از بین خواهد برد. وقتی ارام و ریلکس باشد ذهنش بهتر دریافت می‌کند. او چیز‌های مختلفی را در ذهنش دریافت خواهد کرد و باید قلم و کاغذی برای نوشتن هر چیزی که به ذهنش می‌رسد داشته باشد. او احتمالا حس می‌کند که چیز‌ها را از خودش در میاورد، اما اشکالی ندارد. شیوه تله پاتی همین گونه است.telepathy

۹- نتایج را مقایسه کنید

وقتی که آزمایشات را انجام می‌دهید نتایج را مقایسه کنید. تمام چیز‌هایی که گیرنده دریافت کرده چک کنید. آیا شامل فکری که شما انتقال می‌دادید هم می‌شود؟ هر چه بیشتر تمرین کنید نتایج هم دقیق‌تر می‌شوند.

۱۰- آزمایش را تکرار کنید

باید آزمایش را تکرار کنید، یا بلافاصله یا بعدا. اگر به کمی موفقیت رسیده باشید اعتمادبنفس‌تان بالا رفته و احتمالا می‌خواهید که بلافاصله آزمایش را تکرار کنید، اما اگر موفقیتی حاصل نشده بود دلسرد نشده و بعداً امتحان کنید. باید به طور منظم تمرین کنید چرا که تداوم شما را به موفقیت رسانده و بهتر می‌کند.

شما هم چنین باید گیرنده و فرستنده بودن بین خودتان را جابه جا کنید. این به شما می‌گوید که در کدام نقش بهتر هستید؛ فرستنده یا گیرنده.

نکات کلی در مورد تله پاتی

کوتاه باشد: آزمایشات را کوتاه نگه دارید. ۱۵ دقیقه باید کافی باشد. این کار از خستگی جلوگیری می‌کند. وقتی خیلی پر انرژی هستید قدرت تله پاتی شما در بیشترین حالت است.

صبور باشید: یکی از بهترین فاکتور‌ها در این قضیه صبر است. اگر آن ابتدا خیلی موفق نبودید ناامید نشوید. هر آزمایش ذهنی از جمله تله پاتی قبل از نتیجه گرفتن به کمی تمرین احتیاج دارد. وقتی چند روز امتحان کردید شاهد موفقیت خود خواهید بود.

از شک و تردید‌ها آگاه باشید: هدف شک و تردید‌ها در زندگی یک چیز است؛ منحرف کردن افرادی که باور دارند از مسیر اصلی. از افرادی که درونتان شک و تردید ایجاد می‌کنند دور باشید، چرا که روحیه‌تان را تضعیف می‌کنند. نتایج به شما اثبات می‌کنند که تله پاتی جواب می‌دهد. این افراد به شما کمک نخواهند کرد. به اشتراک گذاشتن نتایج‌تان با آن‌ها فقط نا امیدتان کرده و مانع دستاوردتان می‌شود. سعی کنید نتایچ تان را تنها باکسانی که مثل خودتان فکر می‌کنند، مثبت و انگیزه دهنده هستند به اشتراک بگذارید.

سخن پایانی

کاوش توانایی تله پاتیک یک تجربه جالب است و با اینکه سرگرم‌کننده و هیجان انگیز بوده، اما توسعه یک پایه قوی به زمان و صبر احتیاج دارد. هرگز در ابتدا انتظار موفقیت بیش از حد نداشته باشید. اما خبرخوب این است که تله پاتی را می‌توان به آسانی یاد گرفت و استفاده کرد. با تمرین منظم شما به متخصص تله پاتی تبدیل خواهد شد! وهمیشه در فرستادن و دریافت پیام‌ها با وضوح ودقت فوق العاده صحیح، و موفق عمل خواهید نمود.

منبع: digiro

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار