شناسایی و بازداشت عوامل آتش سوزی جنگل‌های رستم ادامه دارد

شناسایی و بازداشت عوامل آتش سوزی جنگل‌های رستم ادامه دارد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس از تشکیل ۶ پرونده تخلف به دلیل آتش‌سوزی جنگل‌های شهرستان رستم خبر داد. به گزارش اول فارس ، حجت‌الله مرادی  با اعلام این خبر گفت: آتش‌سوزی جنگل‌های رستم دو شب پیش اطفا شد و بحمد الهی با نیروهایی که وجود دارد، هر آتشی سریع خاموش می‌شود. وی با بیان […]

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس از تشکیل ۶ پرونده تخلف به دلیل آتش‌سوزی جنگل‌های شهرستان رستم خبر داد.

به گزارش اول فارس ، حجت‌الله مرادی  با اعلام این خبر گفت: آتش‌سوزی جنگل‌های رستم دو شب پیش اطفا شد و بحمد الهی با نیروهایی که وجود دارد، هر آتشی سریع خاموش می‌شود.

وی با بیان اینکه آتش‌سوزی در جنگل‌های شهرستان رستم از باغات این شهرستان آغاز شده بود، افزود: در همین راستا ۶ پرونده تخلف به دادگاه ارسال شده است و به جد پیگیر این پرونده‌ها خواهیم بود.

مرادی، عامل دیگر آتش‌سوزی جنگل‌ها در نقاط مختلف را آتش زدن کاه و کلش مزارع توسط کشاورزان عنوان کرد و گفت: علت ۹۹ درصد آتش‌سوزی‌ها همین آتش زدن کاه و کلش مزارع توسط کشاورزان است که باد آتش را به نقاط دیگر سرایت می‌دهد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس با تصریح اینکه در همین راستا شب  ۲۹ خردادماه یک نفر نیز بازداشت شد، گفت: هم‌اکنون آتش‌سوزی در جنگل‌های استان وجود ندارد، البته اکنون یک مورد گزارش آتش زدن کاه و کلش در مزارع رستم گزارش شده است.

بر اساس این گزارش شهرستان رستم یکی از شهرستان‌های استان فارس می‌باشد که در سمت شمال غربی این استان واقع شده‌است. مرکز این شهرستان، شهر مصیری می‌باشد.

مطالب مرتبط

مهار نشدن شعله‌های آتش در جنگل ارتفاعات شلال دان باشت

رفع تصرف ٢ هزار میلیاردی اراضی ملی در خان خمیس شیراز

آتش سوزی وسیع در جنگل های کوهمره سرخی و جروق استان فارس ادامه دارد

نظرات

  • باهر

    تاریخ : ۳۱ - خرداد - ۱۴۰۳

    تمام این اتش سوزی ها عمدی و جهت تصرف زمین های جنگلی و مرتعی برای کشت و زرع و یا ایجاد باغ و یا ساخت گله دانی و …می باشد و چون برخورد قاطعی هم نمیشود هر سال تکرار می شود و مسلما یقه سفیدهای اداری هم پشتیبان آنها و شریک انها هستند.