چاپ کد خبر: 140451
28 فروردین 1403

شهرداری شیراز این نوع شنا را ممنوع اعلام کرد !

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز با اشاره به هشدار سطح نارنجی و قرمز بارش‌ها برای جنوب کشور و استان فارس، بر لزوم آمادگی کامل و برنامه‌ریزی دقیق برای اجرای دستورالعمل‌ها تأکید کرد.

به گزارش اول فارس ، روح‌الله خوشبخت بابیان این موضوع عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای آمادگی در برابر بارندگی‌های پیش رو باید بر اساس آمار‌ها و گزارش‌ها و همچنین تجارب به‌دست‌آمده از گذشته باشد.

او ادامه داد: مسیل‌ها و مسیر‌هایی که در بارندگی‌های گذشته دچار آب‌گرفتگی یا سایر مشکلات شده‌اند باید بهسازی و لایروبی شده باشد.

معاون شهردار شیراز همچنین به لزوم آمادگی ماشین‌آلات، تجهیزات و امکانات موردنیاز باید پیش از شروع بارش‌ها انجام شود.

خوشبخت در این جلسه همچنین به زحمات شبانه‌روزی نیرو‌های خدمات شهری شهرداری شیراز در بارندگی‌های گذشته به‌ویژه در ایام نوروز اشاره و ضمن تقدیر از این تلاش‌ها خاطرنشان کرد: این اقدامات در کنار بسیاری کار‌های دیگر سبب شد ستاد اجرایی خدمات سفر در نوروز با موفقیت و سربلندی و در شأن شهر شیراز به ارائه خدمات بپردازد.

سیل 3

معاون محیط‌زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز با تأکید بر اینکه محور همه اقدامات باید جلب رضایت شهروندان باشد، اظهار کرد: نتیجه همه تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های مجموعه خدمات شهری درنهایت با رضایت خاطر مردم عزیز شیراز به ثمر می‌نشیند.

او همچنین با اشاره به اهمیت رعایت نکات ایمنی در زمان بارندگی گفت: با توجه به هشدار هواشناسی از سفر‌های غیرضروری با خودرو‌های شخصی در سطح شهر پرهیز و به علائم هشداردهنده نوار حفاری در پروژه‌ها توجه کنید.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری شیراز افزود: سامانه ۱۳۷ مرکز ارتباطات مردمی شهرداری شیراز و سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز به‌طور شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است.

خوشبخت از مردم خواست از اسکان و تردد در حاشیه رودخانه‌ها یا مسیل‌ها خودداری و از استقرار و نصب چادر در بوستان‌ها، بستر رودخانه‌ها و مناطق کوهستانی به‌خصوص در مناطق با شیب زیاد و مسیل‌ها اجتناب کنند.

معاون شهردار شیراز با بیان اینکه از مسیر‌های منتهی به رودخانه‌هایی که سیل در آنها جریان دارد دوری‌کنید، عنوان کرد: به یاد داشته باشید خودرو‌ها و وسایل نقلیه، مکان امنی در مقابل وقوع سیل نیستند، سیل می‌تواند خودرو را به حرکت درآورد و حتی واژگون کند.

به گفته خوشبخت؛ شنا کردن و حرکت در جریان سیل بسیار خطرناک است و خطر غرق‌شدگی به دنبال دارد.

او خاطرنشان کرد: در جریان آب راه نروید؛ چراکه ۱۵ سانتیمتر آب در حال حرکت ممکن است باعث بر هم خوردن تعادل شما شود؛ اگر مجبورید در آب حرکت کنید از مسیری بروید که آب حرکت نمی‌کند.

معاون شهردار شیراز یادآور شد: خودرو و وسیله نقلیه محل امنی در مقابل سیل نیست، اگر وسیله نقلیه (به علت فرورفتن در آب یا گل) از حرکت ایستاد، فوراً آن را ترک کرده و به‌جای مرتفع بروید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار