شیراز، میزبان همایش بین المللی علوم اعصاب

همایش بین المللی علوم اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می‌شود. به گزارش اول فارس به نقل خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، دکتر مجید رضا فرخی رئیس همایش بین المللی علوم اعصاب شیراز گفت: در این همایش دو روزه از میان  ۲۰۰ مقاله ارسالی ، ۶۰ مقاله به صورت سخنرانی و ۳۰ مقاله به صورت پوستر، ارائه می شود .

دبیر علمی همایش علوم اعصاب شیراز ، موضوع اصلی این همایش را «نوروتکنولوژی و نقشه برداری مغز» اعلام کرد.
دکتر سینا صالحی گفت: نقشه شناختی مغز، علوم اعصاب محاسباتی، الکتروفیزیولوژی، پروتز‌های سیستم عصبی، توانبخشی عصبی شناختی با استفاده از دستگاه‌های نوروتکنولوژی، کانکتومیکس مغز و روانشناختی مغز، محور‌های این همایش است.
دبیر اجرایی همایش علوم اعصاب شیراز هم گفت: در این همایش برای ارائه جدیدترین روش‌ها و یافته‌های موجود در علوم اعصاب از محققان و صاحب نظرانی از کشور‌های آمریکا، فرانسه، ایتالیا، ایرلند، تعدادی از کشور‌های آفریقایی، انگلستان و صاحبنظران داخل کشور، دعوت شده است.
دکتر مجتبی کشاورز اضافه کرد: خلاصه مقالات همایش به صورت کتابچه و فایل‌های اینترنتی به حاضران و علاقمندان ارایه می‌شود.
علوم اعصاب نقشی اساسی و حیاتی در پیشرفت‌های علوم دارد.
رشته‌هایی مانند جراحی مغز و اعصاب، حوزه نورولوژی، علوم بالینی، حوزه علوم اعصاب و روان، علوم اعصاب و به ویژه شاخه علوم شناختی از رشته‌هایی هستند که با حوزه علوم اعصاب مرتبط است .
همایش بین المللی علوم اعصاب، دوم تا چهارم آبان برای نخستین بار در سالن‌های سینا و صدرا دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می‌شود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار