چاپ کد خبر: 133132
11 بهمن 1402

شیوه جدید محاسبه قبوض آب اعلام شد

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور قیمت تمام‌شده آب در تهران را حدود ۳ هزار تومان عنوان کرد و گفت: در برخی طبقات مصرف، حتی ۱۲ درصد هزینه‌ای که می‌کنیم را هم نمی‌توانیم دریافت کنیم.

قبض آب
به گزارش اول فارس، هاشم امینی  درباره بکارگیری ابزار تعرفه برای کاهش مصرف آب در کشور به ایلنا گفت: واقعیت اینکه  قیمت تمام‌شده آب با قیمت فروش فاصله بسیار زیادی دارد و در برخی طبقات مصرف حتی ۱۲ درصد هزینه‌ای که می‌کنیم را هم نمی‌توانیم دریافت کنیم و این جای نگرانی دارد. ولی اعتقاد داریم تعرفه روش قطعی مدیریت منابع آب کشور نیست یک فرهنگ‌سازی درستی را باید در جامعه تبلیغ و تبیین کنیم که هر خانوار در کشور بپذیرد که در یک اقلیم خشک و نیمه خشک قرار دارد و نسبت به مصرف آبی که برای تولید آن هزینه‌های سنگینی می‌شود که کیفیت لازم را پیدا کند؛ توجه و دقت کنند که آب را بی‌رویه مصرف نکنند.

فرهنگسازی به جای افزایش قیمت

وی تاکید کرد: توصیه ما این است که از روش‌های مدیریت مصرف استفاده کنیم و به جای افزایش تعرفه‌ها از مسیر فرهنگسازی نسبت به کاهش مصرف آب اقدام کنیم.

قیمت تمام‌شده آب در تهران؛ حدود ۳ هزار تومان است

مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور قیمت تمام‌شده آب در تهران را حدود ۳ هزار تومان عنوان کرد و افزود: با وجود این میزان هزینه برای تامین آب؛ آب‌بهای دریافتی ما بسیار کمتر از این عدد است.

برنامه تغییر شیوه محاسبه قبوض

وی درباره تغییر شاخص محاسبه قبوض آب از متر مکعب به لیتر گفت: یکی از نکاتی که باید دقت شود اینکه از این پس قبوض آبی که در اختیار مشترکین قرار می‌گیرد به لیتر خواهد بود، این موضوع در برنامه قرار دارد  و طبق زمان‌بندی ارائه می‌شود و بر این اساس از این پس برای ملموس بودن میزان مصرف آب برای مردم میزان مصرف در قبوض به جای متر مکعب به لیتر اعلام خواهد شد.

یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون متر مکعب پساب را تصفیه می‌کنیم

امینی درباره لزوم افزایش استفاده از پساب خاطرنشان کرد: در حال حاضر ما یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون متر مکعب پساب را تصفیه می‌کنیم و نگاه وزارت نیرو این است که این آب در حوزه صنعت و فضای سبز استفاده شود.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ناشناس شنبه , ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۷

ایران با کمبود آب چرا آب کازرون بوشهر تسویه میکنند می‌فرستند بحرین و کویت راستی دلاری که بابت آب کازرون وسیستان میگیرند کجاها استفاده میکنندمسئولین؟؟!!!!بعد سیستان خودش کمبود آب داره

آخرین اخبار