• 06 / شهریور 1402 / 22:18
 • شناسه خبر : 119660

پرداخت وام به ایثارگران طی ۷۲ ساعت در صندوق قرض الحسنه شاهد

مدیر عامل صندوق قرض الحسنه شاهد گفت: در بنیاد شهید و امور ایثارگران تغییرات ساختاری با هدف تبدیل بنیاد شهید به یک سازمان راهبردی صورت گرفته است و این اتفاق با استفاده از دانش کارشناسان خبره در حال انجام است.

به گزارش اول فارس به نقل از  حیات، اسلام کریمی مدیر عامل صندوق قرض الحسنه شاهد به مناسبت هفته دولت در خصوص چالش های موجود، نحوه عملکرد و برنامه های آتی این صندوق توضیحاتی را ارائه داد.

 بنیاد شهید و امور ایثارگران به ویژه صندوق قرض الحسنه شاهد در چه شرایطی کار را در ابتدای دولت سیزدهم تحویل گرفت و در بازه زمانی دو ساله که از عمر دولت می گذرد چه پیشرفت هایی در این بخش رقم خورده است؟

اسلام کریمی: صندوق قرض الحسنه شاهد یکی از سازمان های تابعه بنیاد شهید و امور ایثارگران است که وظیفه خدمت رسانی مطلوب به جامعه ایثارگران به خصوص والدین شهدا، همسران شهدا، جانبازان و آزادگان را دارد.

از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۰، صندوق قرض الحسنه شاهد به صورت ماهیانه به آن دسته از جامعه ایثارگری که در صندوق عضویت دارند، پرداخت وام انجام می دهد.

با تاسی از مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران، تدابیر اتخاذ شده و مدیریت راهبردی و مطلوبی که در صندوق صورت گرفت یک مطالعه پژوهشی با هدف مدیریریت راهبردی در راستای ارائه خدمات به جامعه ایثارگری و کسب رضایتمندی از سوی جامعه هدف انجام گرفت.

براساس این مطالعه پرداختی وام ها به صورت هفتگی صورت می گیرد. یعنی به محض ثبت درخواست وام در استان ها، پرونده جمع بندی و فرآیند پرداخت وام از ۴۸ ساعت تا ۷۲ ساعت به متقاضیان پرداخت می شد.

در واقع در این مدت دو ساله شاهد تسریع در پرداخت و افزایش مبلغ از ۳۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون و در نهایت ۷۰ میلیون تومان بوده ایم.

در واقع آموزش، تسهیم دانش میان همکاران در سراسر کشور، توسعه فردی و اقدامات علمی که در صندوق صورت گرفت سبب افزایش رضایتمندی جامعه ایثارگران از صندوق قرض الحسنه شاهد شد.

طبق آمار نزدیک به ۳۲۲ هزار نفر به عنوان عضو فعال در صندوق قرض الحسنه شاهد حضور دارند. صندوق از آغاز به کار دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۰ تاکنون،  با ارائه خدمت به بیش از ۲۱۰ هزار نفر از این جمعیت، بیش از ۷ هزار و نهصد میلیارد تومان وام پرداخت کرده است.

مهمترین اتفاق رخ داده پس از حضور دکتر قاضی زاده هاشمی در بنیاد شهید و امور ایثارگران طی دو سال گذشته، کسب رضایتمندی جامعه ایثارگری از خدمات و فعالیت های صندوق قرض الحسنه شاهد است. به نحوی که این رضایتمندی از سوی جامعه هدف در تمام سفرهای استانی ریاست بنیاد به ایشان بیان شده است.

مهمترین چالش پیش روی فعالیت صندوق قرض الحسنه شاهد چه بوده و چه اقداماتی برای رفع آن ها انجام شده است؟

اسلام کریمی: صندوق قرض الحسنه شاهد دارای سه چالش عمده بود. چالش اول؛ با توجه به افزایش هزینه های زندگی و شرایط اقتصادی در کشور باید در گام نخست با کسب مجوز از بانک مرکزی سقف وام را افزایش می دادیم که نهایتا با حمایت های همه جانبه دکتر قاضی زاده هاشمی و پیگیری های انجام شده سقف وام سال به سال افزایش یافت.

چالش دوم؛ هرساله به طور مستمر نخستین افزایش حقوق جامعه ایثارگری  در اردیبهشت ماه به سپرده اعضا در صندوق قرض الحسنه شاهد واریز می شد که این واریزی در مجموع به رقمی بالغ بر ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیارد تومان می رسید. در واقع این اقدام به این جهت انجام می شود تا اعضای صندوق قرض الحسنه شاهد بتوانند سقف وام را دریافت نمایند.

 پرداخت وام به ایثارگران طی 72 ساعت در صندوق قرض الحسنه شاهد

گفتنی است، طبق اساسنامه و دستورالعمل های بانک مرکزی، سقف پرداخت وام در صندوق قرض الحسنه شاهد باید سه برابر سپرده شخص متقاضی باشد.

البته به علت عدم واریز اولین افزایش حقوق جامعه ایثارگری به سپرده صندوق قرض الحسنه شاهد و افزایش صف انتظار متقاضیان، پرداخت سقف وام به مدت دو سال اجرایی نشده بود. یعنی با جود اتمام بدهی قبلی و ثبت درخواست جدید، متقاضی باید دو ماه در صف انتظار می ماند. لذا با دستور دکتر قاضی زاده هاشمی، تدبیر جناب آقای موهبتی معاونت توسعه وقت و پیگیری های اعضای هیات مدیره این مشکل حل و فصل شد و با واریز اولین افزایش سال بعد به صندوق قرض الحسنه شاهد که رقمی حدود ۳۶۰ میلیارد تومان بود صف انتظار از بین رفت و در نهایت مشتریان می توانستند به محض تسویه درخواست وام بعدی را ارائه و مبلغ را دریافت نمایند.

چالش سوم؛ صندوق قرض الحسنه شاهد در گذشته وام های ارائه شده به متقاضیان را از محل درآمد خود صندوق، که همان کارمزد ۴ درصد اخذ شده از سوی مشتری می باشد بیمه عمر مانده بدهکار گروهی می کرد، اما به مرور با افزایش سقف بیمه ها از ۴ درصد به ۶ درصد ( ۶ درصد حق بیمه به ازای هر وام ) درآمد صندوق کاهش  یافت و صندوق دچار مشکل می شد لذا با حمایت دکتر قاضی زاده هاشمی و تدبیر هیات امنا و هیات مدیره این مشکل حل و در نهایت صندوق قرض الحسنه شاهد بدون قرارداد با بیمه گران بیمه تسهیلات را انجام می دهد.

شاید از دیدگاه جامعه هدف این تصمیم پر ریسک باشد اما صندوق قرض الحسنه شاهد با پذیرش ریسک، این تصمیم را عملیاتی کردیم.

 اگر بخواهیم نگاه تحلیلی و فرآیندی به مدیریت گذشته بنیاد شهید و امور ایثارگران داشته باشیم، از نظر شما چه رویه هایی نادرست بود و چه اقدامی برای رفع آن ها در دستور کار قرار گرفت؟

اسلام کریمی: هر شخصی با یک مدل مدیریتی وارد سازمان می شود و طبق برنامه ریزی های خود، طراحی هایی را برای آن سازمان انجام می دهد و در نهایت مشاورین و معاونین به اجرای این طرح و مدل سازمانی کمک می کنند.

همه افراد با حضور در بنیاد شهید و امور ایثارگران با تفکرات خود اقداماتی را مطابق با دیدگاه های امام راحل(ره)، مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری وقت و با هدف خدمت به جامعه ایثارگری که مهمترین آن ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و رضایتمندی جامعه هدف است با حسن نیت انجام داده اند. اینکه تا چه میزان این اقدامات موثر بوده و رضایتمندی جامعه هدف را به دنبال داشته است نیازمند بررسی است.

آنچه که امروز حائز اهمیت بوده، این است که باید نیازهای امروز جامعه با توجه به تغییرات شدیدی که در جهان وجود دارد، بشناسیم. کما اینکه در مدیریت جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران و با تدبیر دکتر قاضی زاده هاشمی مقرر شده است تا با یک مدیریت راهبردی و مطلوب نیازهای امروز و آینده جامعه ایثارگران به خوبی پاسخ داده شده و فرهنگ ایثار و شهادت طبق نظر رهبر معظم انقلاب ترویج یابد. لذا امروزه هدف تمام نیروها و سازمان های تابع بنیاد شهید و امور ایثارگران در کارگروه ها و کمیته ها نیز همین دو امر کلیدی است.

ناگفته نماند که در این خصوص تلاش های موثری انجام شده است که به زودی نتیجه خواهد داد.

 یکی از مهمترین شعارهای سال گذشته شعار «ما می توانیم» است. در راستای این شعار چه ظرفیت هایی پیش روی بنیاد شهید و امور ایثارگران و خصوصا صندوق قرض الحسنه شاهد وجود دارد؟

اسلام کریمی: شعار «ما می توانیم» حاصل تفکر مسئولین نظام اعم از امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب است. در حقیقت منشا این تفکر دانش و علم است. کما اینکه در تمام صحبت های مقام معظم رهبری این کلید واژه وجود دارد. ما توسط فرزندان این مرز و بوم توانستیم در تمام حوزه هایی که دنیا فکر می کرد وابسته هستیم موفق ظاهر شویم.

در بنیاد شهید و امور ایثارگران تغییرات ساختاری با هدف تبدیل بنیاد شهید به یک سازمان راهبردی صورت گرفته است و این اتفاق با استفاده از دانش کارشناسان خبره در حال انجام است.

ما باید با شعار «ما می توانیم» تولید دانش، نوآوری و خلاقیت را برای جامعه هدفمان به ارمغان بیاوریم. با مشاهده جوانانمان در سازمان ها متوجه می شویم که تا چه میزان این جوانان از نظر علمی به روز هستند و می توانند به پیشرفت کشور کمک نمایند. از این رو تصور می کنیم به زودی جهش خوبی در کشور اتفاق خواهد افتاد.

 تاکنون صندوق قرض الحسنه شاهد گزارش عملکردی را به مردم و جامعه هدف ارائه کرده است؟

اسلام کریمی: صندوق قرض الحسنه شاهد یکی از سازمان هایی می باشد که به شکل لحظه ای با جامعه هدف در ارتباط است. چراکه ما با ایجاد سایت یک اتاق شیشه ای را طراحی کردیم که آنچیزی که بنده به عنوان مدیرعامل و عضو هیات مدیره در صندوق مشاهده می کنم برای جامعه هدف نظیر خانواده های شاهد و ایثارگر نیز قابل مشاهده باشد. کما اینکه گزارش های عملکرد به صورت ماهیانه و یا در مناسبت های خاص در قالب نشست های خبری به مردم ارائه می شود.

در صندوق قرض الحسنه شاهد تمام مدیران باید به صورت هفتگی با خانواده های شاهد و ایثارگر عضو صندوق دیدار داشته باشند و باید این گزارش ها را به صورت هفتگی به بانک مرکزی و به صورت ماهیانه به بنیاد شهید و امور ایثارگران در قالب برنامه عملیاتی ارائه دهند.

مهمترین کلید واژه صندوق قرض الحسنه شاهد در این مبحث ارتباط با جامعه هدف می باشد و گزارش فعالیت ها به صورت مستقیم ( در طول سال چندین مرتبه در قالب گزارش و لحظه ای در اتاق شیشه ای سایت ) بارگذاری می شود.

با توجه به اینکه مردمی بودن یکی از شعارهای دولت است، بنیاد شهید و امور ایثارگران در این راستا چه اقداماتی به منظور مردمی تر شدن امور انجام داده است؟

اسلام کریمی: در دوره ریاست جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران پست های جدید در راستای مردمی بودن تعریف شد تا ارتباط با جامعه هدف و مردم بیشتر شود. اما مهمترین نکته در مردمی سازی بنیاد کسب رضایت جامعه هدف است. در حقیقت جامعه هدف باید در تصمیم گیری ها شریک ما باشد. یعنی باید با فراهم نمودن یک فضا، زمینه حضور مخاطبان در تصمیم گیری ها را فراهم نماییم.

ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران با ایجاد یک نظام پیشنهادات برای کارکنان و مردم تلاش نمودیم تا نوع فرآیند خدمتمان را با جامعه هدف به اشتراک بگذاریم. از این رو هرگونه پیشنهادات جامعه هدف که قابلیت اجرایی شدن داشته باشد در سیستم اجرا و پاداشی برای شخص پیشنهاد شده در نظر گرفته می شود.

بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره تلاش می کند تا تک صدایی عمل نکند و از تمام افرادی که در این زمینه اطلاعات و دانش دارند استفاده نماید.

سلام کریمی:  مدیریت صندوق قرض الحسنه شاهد براساس پژوهش صورت می گیرد. یعنی در اداره طرح و توسعه صندوق شاهد اقدامات و برنامه های آتی بررسی، پایش و پژوهش می شود. در این اداره پژوهش در حوزه های مختلف صورت می گیرد و ما براساس این دیدگاه و خروجی اقداماتی را انجام می دهیم.

در واقع منشا تمام فعالیت های صندوق قرض الحسنه شاهد پژوهش محور است.

صندوق قرض الحسنه شاهد تا کنون به شبکه شتاب متصل نشده است اما با اقدامات انجام شده این صندوق تا آبان ماه به شبکه شتاب متصل می شود که در این صورت می توانیم با ارائه خدمات با کیفیت و بهتر به تعداد نفرات بیشتری وام ارائه دهیم و مشکلی از نظر منابع مالی نداشته باشیم.

بیشترین توجه و نگاه حاکمیت شامل رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران این است که ما در راستای نیازهای جامعه فعالیت کرده و مشکلات را رفع نماییم. به طور مثال ما در صندوق قرض الحسنه شاهد بتوانیم وام ها را در کمترین زمان و هزینه و با بیشترین میزان رضایتمندی پرداخت نماییم.

امروزه تمرکز اصلی صندوق قرض الحسنه شاهد بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ترویج فرهنگ قرض الحسنه و رضایتمندی بالای جامعه هدف می باشد. البته بر اساس نظرسنجی ها بالای ۹۰ درصد جامعه هدف از عملکرد صندوق قرض الحسنه شاهد رضایت کافی داشته اما ما با اعلام عذرخواهی از چند درصد جامعه هدف ناراضی باید تلاش کنیم تا این درصد رضایت به بیشترین سطح ممکن برسد.

البته نارضایتی ها، مرتبط به فعالیت های صندوق نبوده و به سازمان های نظارتی مربوط می شود. به طور مثال نارضایتی ها درخصوص سقف وام به صندوق قرض الحسنه شاهد مربوط نیست و توسط بانک مرکزی تصمیم گیری می شود. البته برای رفع این نارضایتی و تکمیل نمودن مبالغ وام اقداماتی صورت گرفته است. به نحوی که وجوه اداره شده را در دو بانک قرار دادیم تا افرادی که به میزان وام پرداختی از سوی صندوق قرض الحسنه شاهد گلایه دارند بتوانند با معرفی به بانک های عامل از وام های قرض الحسنه دیگر بهره مند شوند.

ما با آغاز دولت جدید واحدی در صندوق قرض الحسنه شاهد به نام واحد مشتریان راه اندازی کردیم که بسیار کمک کننده ما است و تا این لحظه بیش از ۱۵۰ هزار نفر با شماره امور مشتریان ما در ارتباط بودند.

در واقع طی برقراری این تماس، درخواست ها ثبت و مشکلات جامعه هدف احصا و برطرف شده است.

براساس آمارها، از ابتدای سال تا کنون بیش از ۴۴ هزار تماس فقط با ستاد گرفته شده است و بی شک ارتباط با جامعه هدف از مهمترین اتفاقات رخ داده در دولت سیزدهم است که در راستای مردمی تر شدن و خدمت گذاری صورت گرفته است.

شما هم نظرتان را در این مورد برای ما بنویسید

خبر خوش تخصیص کارت اعتباری خرید با تخفیف ۳۰ درصدی به ایثارگران

گیاه اسپاتی فیلوم با گل زیبا و منحصر به فرد زیبنده آپارتمان شما

کانال اخبار فوری و بدون سانسور ، کانال اخبار فارسی ، خبر فوری خبر حوادث

 کانال تلگرام 

 کانال واتساپ 

 کانال ایتا

کانال سروش 

 کانال روبیکا

 کانال بله

مطالب مرتبط

جزئیات افزایش کمک معیشت و حقوق ایثارگران در سال ۱۴۰۳

وام ۳۰ میلیونی از ابتدای مرداد به حساب ۴۰ هزار بازنشسته واریز می شود

بازگشایی و فعال شدن سامانه ثبت سفارش خودروی جانبازان امروز

نظرات

 • علی.شایگان

  تاریخ : ۱ - دی - ۱۴۰۲

  سلام درخواست وام ضروری نیاز دام توراخداکمک کندرضای خداجانباز۲۵درصدهای ضروری است


 • اکبرزاده

  تاریخ : ۱۳ - آذر - ۱۴۰۲

  این دروغ است اصلاح کنید ۷۲ ساعت بنویسید چند ماهه


 • جهان گیر

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  ته باشم وایستم نظاره‌گر فساد دوامی نمی آورم ترجیح می دهم رگ دستم را بزنم توی یکی از خیچاله ای می کند مقداری خاک می ریزد روم… چیزی که متوجه شدم این روزا روزای آخر عمر بی برکتم هسته خواهشی که از شما دارم اینه برنامه های منو همین امشب حذف کن

  شما از محبت زنی صحبت می کنید که تمام عمرش به من خیانت کرده فکر نمی کرد من متوجه بشم چون با جو سازی که کرده بود و منو متقاعد کرده بود باید قرص آرامبخش بخورم وبه همین دلیل همیشه خواب بودم
  از همه چیز بی خبر الان که ورق برگشت من قرص های آرامبخش را کنار گذاشتم و متوجه خیانتش شدم منو دیوانه جلو داد به گونه ای که خانواده خودم حرف منو باور ندارن واز طرفی می بیند منو از دست داده خیلی کم آورده که جواب حرف مردمو چی بدهد
  که چرا توی این سن سال شوهرش رهاش کرده رفته دست به هر کاری می زند هر کاری می کند خودشو موجع جلو بدهد
  منم بخاطر بچه ها نمی خوام به کسی چیزی بگم بچه ها سر شکسته می شوند در عوضش اون سو استفاده کرده همچی را به نفع خودش تمام کرده و میکند من فقط سکوت کردم تا بچه ها داغون نشوند.. دارم تنهایی همه بارو میکشم کسی هم نمی دونه قضیه چیه.. همه بهم پشت کردن با این وجود ب غیر رنج بردن سرگردانی چه کار می تونم بکنم…
  گناهش مغرض شده برام شما بودید چکار می کردید


 • جهانگیر سرحدی

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  دوست عزیز آینده ای در کار نیست کسی که جایی برای زندگی ونانی برای خوردن ندارد هر دری میزنی بن‌بست است گوشی برای شنیدن حرفت نیست شما از علم صحبت می کنی.. صدات از جای گرمی میاد.. البته حق داری چون توی شرایط من نبودی نیستی نمی تونی درک کنی تنهایی نداشتن پشتیبان یعنی چه… شما در حال هوای خودتان سیر کنید منم توی بدبختی خودم… من وتو هرگز زبان همو نمی فهمیم… بدرود دوست فال بین من؟؟؟؟?


 • جهانگیر سرحدی

  تاریخ : ۱ - مهر - ۱۴۰۲

  امیدوارم که خداوند مشکل همه را حل کند و شما همیشه خوش خبر باشید


 • جهانگیر سرحدی

  تاریخ : ۲۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  از خدا می خوام که مرا توی این مهم کمک کند


 • جهانگیر سرحدی

  تاریخ : ۲۵ - شهریور - ۱۴۰۲

  این شرایط برای کسایی هست که حقوق ثابتی دارند وبرای بازپرداخت وام مشکلی ندارند..
  آیا برای کسی که حقوق از بنیاد شهید و امور ایثارگران دریافت نمی کند شرایطی درنظر دارید
  .. اگر دارید لطفا راهنمایی کنید
  ۳ ترفند ساده برای استفاده از اینترنت وقتی گوشی در حالت پرواز است


 • سعید

  تاریخ : ۲۲ - شهریور - ۱۴۰۲

  واقعا این مسئولین از دروغ گفتن خسته نمیشن!! نزدیک یک ماه هست درخواست وام دادم هنوز خبری نیست بعد میگین ۷۲ ساعته پرداخت میکنیم

  ***
  نکات مهم پرورش فیلودندرون ، گیاه زیبا و ماندگار آپارتمانی محبوب همه


 • حسن

  تاریخ : ۱۲ - شهریور - ۱۴۰۲

  بنده ۲۴ ماه جبهه بودم البته ارتش ، کارت ایثارگری ارتش هم دارم ولی بنیاد میگه به شما تعلق نمیگیره ، بالاخره یکی ایثارگر رو تعریف کنه ، حضور در جبهه است یا نسبت دوستی و خانوادگی با یکی از مدیران ؟؟؟؟؟


 • سید کمال شفا

  تاریخ : ۱۲ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام من از اول عضو صندوق بوده ام .از حقوق و پول خودمان هر ما کسر می‌کنند بعد به خودمان با نرخ ۶ درصد وام می‌دهند.
  اصل موضوع این است که شما نمی‌توانید در حالیکه از کلام رهبری استفاده می‌کنید که ما می‌توانیم. شما نه مدیر موفقی بوده ای و نه توانایی مدیریت مالی آورده نقدی ما را داری .یک پست و منصب و قدرت مالی اداری از روز اول برای خودتان درست کرده اید و با الفاظ بزرگان از دهه ۷۰ تا حالا سوء استفاده به نفع خودتان کردید اید
  شما اگه توانسته بودید اون ۴ درصد کارمزد را به ۲ درصد میرسانید ی حرکت مثبت مالی انجام داده بودی نه اینکه ۴ درصد کارمزد و ۲درصد بیمه وام از پول خود جانباز کسر کنی. کاری به حلال و حرام ندارم شما توانایی این کار را ندارید منظور شخص مدیر فعلی نیست از اول تا حالا
  بنا را از روز اول کج گذاشتن

  شما مکان و ساختمان و کارمندان شما و همه امکانات اداری که دارید متعلق به بنیاده پس ۴+۲سود را چرا کم میکنید ؟چرا هی در رسانه ها گرد و خاک میکنی ؟از خدا بترسید و این پست و مقام‌های واهی که بنیاد ایجاد کرده رها کنید .
  والسلام


 • مهدی

  تاریخ : ۱۲ - شهریور - ۱۴۰۲

  رزمندگانی که کارت ایثار وتکریم دارند آیا وام بهشان تعلق میگیره اونها زیر نظر کدام نهاد هستند؟


 • محمد گل محمد جانباز ۴۰درصد

  تاریخ : ۱۲ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام
  خوشتان میاد مردم و خانواده ایثارگران با حرفهای زشت از شما یاد کنند
  چرا دورغ می گویید من برای وام دوماه هست ثبت نام کردم
  هیچ خبری نیست
  هر زمان هم با بنیاد آقای دوستی واحد مشهد تماس گرفتم
  می فرمائید معلوم نیست کی واریز کنند
  بعد شما آمدی می گویی ۷۲ ساعته به جانبازان وام پرداخت می کنید دوره لش


 • جانباز 5 درصد

  تاریخ : ۱۲ - شهریور - ۱۴۰۲

  شما کوچک ترین حرمتی به خانواده شهدا و جانبازان قائل نیستید. باور کنید هر کشوری دیگه ای میبود بهترین امکانات رفایی رو برای این قشر میدادن.. فقط میتونم بگم حیف .. و یک اقلیتی به نوایی رسیدن.


 • فرزند جانباز ۵۵ درصد

  تاریخ : ۱۲ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام.نیت این بود که مارو به جون هم بندازن که با چه نتیجه بالایی هم موفق شدن..اول پارتی دوم پارتی سوم هم پارتی .تورو به اون خدا اینقدر حرمت شکنی نکنید .ایثارگر و جانباز و شهید و خانواده ها همه در یک سطح هستن. دیگران میخوان مارو به جون هم بندازن که موفق شدن.بخدای احد و واحد ما مستاجر هستیم.هیچی هم از خودمون نداریم.ولی امیدمون به خداست که ریشه این فتنه رو از بین ببره.البته تا وقتی که ما سرگرم این حاشیه ها باشیم این ذلت ادامه داره. یکم به خودتون بیاین .بسه هرچی خفت و خواری کشیدیم


 • رحیمی

  تاریخ : ۱۲ - شهریور - ۱۴۰۲

  باسلام و احترام به ما لقب ایثارگر دادید کارت هم دادید.من پیشنهاد دارم اعلام کنید آن دسته که در جبهه بودند .وجنگیدند.از خانواده دور بودند واجازه ندادند دشمن حرکتی کنه بگید نه وام نه ماهیانه وهیچ سرویسی تعلق نمیگیره وحدالعقل دیگه پیگیر نشیم .بزرگواری کنید که به خانواده خودمان بگیم کارتمون بدرد نمیخوره


 • محمد رضا علیزاده

  تاریخ : ۱۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام. من کارت ایثارگری دارم به مدت ۷۶روز نه معیشت میدن نه پولی فقط تکریم کارت دارم کارت اعتباری بانک ندارم منظورم این است وام ومعشیت تعلق می‌گیرد با تشکر فراوان


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام عضو صندوق هستم مستمری بگیر وقتی وام می خواهیم میگن باید از حقوق بگیران رسمی ضامن بیارید اگر ما قبول ندارید چرا عضو کردید ضامن را از کجا بیاریم چرا از مستمری خودمان کسر نمی کنیم و وام را به نور چشمی می دهید


 • موسوی

  تاریخ : ۱۱ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام‌ما‌ایثارگران‌یک‌افغانی‌وعراقی‌و…
  حساب‌کنید‌!!!!؟؟؟


 • ُسید شهرام چرخی ۳۰ درصد شیمیای

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  تو را به خدا این بنیاد نه پولی داره و نه درآمدی بیاید منحلش کنید ما جانبازان اعتراضی نداریم تا بار مالی هم برای دولت نداشته باشد


 • علیرضا

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام فقط این رو می توانم بگویم ک پدر م جانباز و شهید بوده . ده سال است شهید شده و پرونداش هنوز باز است . ومعلوم نیست چه کسی حقوق ان را می گیرد


 • Rk

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام خدمت ھمگی دوستان ، بندہ جانباز بیست و پنج درصد ھستم و تا حالا نه خونه ایی بمن دادن و نه خودرویی بعد حقوقا هم خیلی پایینه با این حقوقها نمیتوانیم کرایه خونه و پول آب و برق و کپسول گاز و بقیه مایحتاج زندگی رو بدیم ، وام صندوق و بگیریم از همون برج قسطش شروع میشه یک میلیون صد تا یک میلیون دویست بابت وام صندوق برداشته میشه آدم مونده با این حقوقا چطور زندگی کنه . حداقل یه خودرو به جانبازا و خانواده شهدا و رزمنده ها اسرا و آزاده ها میدادن شاید بعضی از هفتاد درصدا خودرو گرفتن یا نمیدونم پنجاه درصدا ولی بقیه هم گناه دارند حقشون بیشتره مگه در کل کشور چقد جانباز و خانواده شهدا داریم که مسوولین نمیتوانند بهشون خودرویی بدن . یا حقوقاشونو بیشتر کنید الان ماهی با پنج میلیون شش میلیون هفت میلیون چطور میشه زندگی کرد . مسوولین عزیز خواهشن حقوقا رو بیشتر کنید که خانواده معظم شهدا جانبازان خیلی براشون مشکل شده


 • جهانگیر سرحدی

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید… من جز ایثارگران هستم کارت ایثار رزمندگان گرفتم اما کار ندارم بیکار هستم درآمد ثابتی ندارم توی زندگی مشکل زیادی دارم حالا با این وضع چگونه می توانم از وام شما استفاده کنم در صورتی که توان باز پرداخت آن را ندارم شما هیچ حقوقی به من ندادید که امرار معاش کنم خیلی سردرگم هستم چطور می توانم وام بگیرم.. اگه راهی برای کمک برای امثال من وجود دارد لطفا راهنمایی کنید.. در غیر این صورت این همه تبلیغ نکنید… اینم شماره تماس ۰۹۱۳BMW2858 با احترام جهانگیر سرحدی


 • فلاحت

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  دروغه و فقط شعار تو خالی


 • جانباز

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  من جانباز جنگ هستم چرا از وجود صندوق بی اطلاعم


 • فرزند شهید

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  با سلام دوستان عزیز ایثارگر، در جریان باشید این وام در واقع در ازای پول بلوکه شده خود خانواده شهید داده میشود ،و اینکه نزدیک به دوماه دقیقا طول می‌کشه تا داده شود،و متاسفانه با بزرگنمایی در جامعه ایثارگری تفرقه انداخته و اذهان عمومی رو به گمراهی میبرند، و دروغ و سیاه نمایی ،این رو بگویید که حقوق خود خانواده شهید رو بلوکه میکنید و بعد وام میدهید کمتر ما رو ابزار اذهان عمومی کنید .


 • فرزند شهید

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  با سلام دوستان عزیز ایثارگر، در جریان باشید این وام در واقع در ازای پول بلوکه شده خود خانواده شهید داده میشود ،و اینکه نزدیک به دوماه دقیقا طول می‌کشه تا داده بسود،و متاسفانه با تیتر


 • نصراله محبی

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۲

  ۰۹۱۳BWM۵۱۹۲


 • جمال قاسم زاده

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  سال۶۵رفتم به جبهه مدت ۲۸ماه جبهه دارم کارت ایثارگریه


 • جانباز

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  آقای کریمی من می خواستم نسبت به مصاحبه جناب عالی و این تیتر و عنوان خبر توضیحات ی را بنویسم ،اما با خواندن دیدگاه ها و نقطه نظرات ایثارگران به این نتیجه رسیدم که شما را دعوت کنم که این مطالب را بخوانید و راستگو باشید و این را هم بدانید که شما جز دشمنی با ایثارگران هیچ کار دیگری بلد نیستید .


 • رضا هاشمی

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  سلام آقای کریمی عزیز بنده هم ایثارگرم هم جانباز تا امروز نه وامی گرفتم نه خدمات دیگه به من تعلق گرفته باید چطور زندگیمو بچرخونم جانباز اعصاب و روان هستم هیچ جاهم به خاطر اعصاب بهم کارنمیدن


 • جانباز

  تاریخ : ۹ - شهریور - ۱۴۰۲

  رئیسی سید محرومان نیست سید جانبازان هم نیست..رئیسی بد بختمان کرد…با تشکر آقای حسن روحانی