چاپ کد خبر: 124566
5 آبان 1402

عکس | منطقه ۱۰ شیراز بزودی این شکلی می شود!

شهرداری منطقه ۱۰ شیراز از آغاز احداث ۵ بوستان با اعتباری بالغ بر ۳۷۴ میلیارد ریال در سطح منطقه خبرداد.

پارک های منطقه 10 شیراز 9 1

شهرام سبزیان فرد شهردار منطقه ۱۰ شیراز

به گزارش اول فارس، شهرام سبزیان فرد با اشاره به طراحی شروع به ساخت و تکمیل ۵ بوستان جدید در سطح منطقه، گفت: در راستای گسترش فضاهای تفریحی و بوستان‌های محله محور و افزایش سرانه فضای سبز احداث ۵ بوستان با اعتباری بالغ بر ۳۷۴ میلیارد ریال و مجموع متراژ ۴۲ هزار مترمربع در سطح منطقه ۱۰ کلید خورد.

وی اظهار داشت: یکی از این بوستان‌ها، که با مشخص شدن پیمانکار در مرحله احداث قرار دارد، بوستان و زمین ورزشی شهرک انجیره است که با مساحت ۷ هزار متر مربع دارای فضای بازی کودکان، فضای سبز پارک و زمین ورزشی ویژه بزرگسالان و اعتباری بالغ بر ۱۲۵ میلیارد ریال عملیات احداث آن آغاز شده است.

پارک های منطقه 10 شیراز 5

شهردار منطقه ۱۰ شیراز  به یکی  دیگر از پارک‌های محله‌ای که توسط شهرداری منطقه ۱۰ احداث آن کلید خورده است اشاره کرد و گفت: پارک حکمت واقع در شهرک استقلال با مساحت ۷ هزارو ۷۰۰ متر مربع شامل محوطه سازی و جداره سازی با اعتباری بالغ بر ۲۴میلیارد ریال است.

وی افزود: از دیگر پارک‌های محله‌ای در شهرک گلدشت حافظ، بوستان حیات واقع در خیابان حیات است که مساحتی ۵ هزار متر مربعی دارد و دارای زمین ورزشی، نورپردازی، فضاهای سبز برای اجتماعات خانوادگی و گذراندن اوقات فراغت طراحی و با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال عملیات احداث آن آغاز شده است.

وی افزود: عملیات تکمیل بوستان سپهر در شهرک گلدشت حافظ نیز با مساحت ۴ هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در مرحله انجام و تکمیل پروژه است. شهردار منطقه ۱۰ به پارک شهید محلاتی نیز اشاره کرد و افزود: این پارک طولی واقع در ضلع شمالی بزرگراه محلاتی به طول ۱۸ هزار متر مربع احداث خواهد شد و دارای مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری، فضای کافی شاپ، زمین بازی، آبنما و فرهنگسرا خواهد بود و برای این پروژه ۱۳۵ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

منطقه ۱۰ شیراز با طراحی و احداث 5 بوستان جدید و زیبا

سبزیان فرد گفت: ۳۸ هکتار فضای موجود بوستان‌های سطح منطقه است و ۸۰ هزار متر مربع نیز با احداث بوستان‌های جدید به سرانه بوستان‌ها در منطقه ۱۰ اضافه می‌شود.

۴۴ بوستان در سطح منطقه ۱۰ شهرداری شیراز

وی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت موجود بوستان های سطح منطقه اشاره کرد و افزود: ۴۴ بوستان با عملکرد شهری، محلی و منطقه ای به مساحت ۳۸ هکتار در سطح شهرداری منطقه ۱۰ موجود است که با طراحی و احداث بوستان های جدید که دارای طراحی های مدرن و خلاقانه می باشد سعی بر افزایش فضای مناسب شهری برای اوغات فراغت شهروندان شده است.

پارک های منطقه 10 شیراز 2

 ۶ بوستان و پیاده راه دیگر در دست طراحی در منطقه ۱۰ شیراز

شهردار منطقه ۱۰ شیراز اظهار داشت: زنده کردن فضاهای شهری با استفاده از طراحی های خلاقانه با مرکزیت ایجاد محیطی مناسب برای تعاملات اجتماعی شهروندان بخش مهمی از دستور کار منطقه در طراحی های بوستان های جدید است به طوری که در طراحی بوستان پرهون با ۱۰۸۰ متر مربع فضا به عنوان یک پارک محله ای در شهرک گلستان فضایی در دل محله ای مسکونی که امکان حضور و تعامل برای کودکان و بزرگسالان را در کنار هم فراهم می‌آورد.

وی ادامه داد: مرکزیت این فضا، بازی تعاملی و خاطره انگیز منچ در ابعاد انسانی و قرارگیری افراد به جای مهره ها با منچی گردان به صورتی خلاقانه طراحی شده است و بوستان نظرگاه خیال یا آژنگ با ۹هزار متر مربع فضا به عنوان یک پارک با کاربری ، ورزشی و فرهنگی در شهرک دوکوهک مجموعه ای چند عملکردی از رمپ های بالارونده در دل کوه در ترکیب با درنگ گاه هایی است که امکان حرکت، پیاده روی و مکث را فراهم می کند و تکمیل کننده نظرگاه خیال مجموعه ای فرهنگی از سه بخش برای کودکان نوجوان و بزرگسالان است.

پارک های منطقه 10 شیراز 8

سبزیان فرد یادآور شد: بوستان اوتیسم در پارک وحدت نیز نمونه ای دیگر از بوستان های طراحی شده به متراژ ۵هزار متر مربع است که با فضاهایی همچون زمین های ورزشی، استخر سر پوشیده،مجموعه اسکواش،بیلیارد، بولینگ،یوگا، پیست اسکیت، رینگ دوچرخه سواری کوهستان،کمپینگ، مجموعه مینی گلف، سالن تیراندازی، بازی کودکان و مجموعه فرهنگی برای کودکان اوتیسم طراحی شده است.

طراحی بوستان های جدید منطقه ۱۰ شیراز با استفاده از طراحی های خلاقانه

وی خاطرنشان کرد: در طراحی بوستان های جدید سعی بر استفاده از فضاهای مرده شهری و زنده کردن این فضاها در محیط شهری با استفاده از طراحی های خلاقانه هستیم.

از شهرک قصر قمشه ، شهرک انجیره، شهرک حسین آباد تا بلوار آیت الله علوی شیراز

شهردار منطقه ۱۰ شیراز به احداث ۴ پیاده راه در شهرک قصر قمشه ، شهرک انجیره، شهرک حسین آباد و بلوار آیت الله علوی از ورودی مجتمع خلیج فارس تا ورودی شهرک قصر قمشه اشاره کرد و گفت : هم‌اکنون ۴ پیاده راه به طول ۲۱ هزار متر مربع و اعتبار ۷۳۰ میلیارد ریال در مسیرهای ورودی دو شهرک انجیره و قصر قمشه و شهرک حسین آباد و بلوار آیت الله علوی توسط منطقه در حال احداث است که فضای مناسبی برای ورزش و پیاده روی روزانه و حتی تعاملات روزانه شهروندان خواهد بود.

پارک های منطقه 10 شیراز 4

سبزیان فرد در ادامه به طراحی مسیر پیاده روی آفرینش با عنوان گذر پیاده آفرینش به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع اشاره کرد و گفت: این فضا در انتهای کوچه های مسکونی در حاشیه بلوار آفرینش واقع شده است و یه رغم پتانسیل استفاده جهت پیاده روی و تجمع ساکنین، به صورت رها شده قرار داشت که سعی شده با طراحی به شکلی ارگانیک سبزینگی محیط جهت استفاده محلی را افزایش یابد و این فضای مرده شهری بازیابی و بازآفرینی شود.

وی اضافه کرد: نشیمن های تکی و جمعی با طراحی های متنوع در ترکیب با فضای سبز برای دورهمی و استفاده عصرگاهی ساکنین محلی در نظر گرفته شده است همچنین پیاده رو و پارک برنامه و بودجه با ۶هزار متر مربع در راستای ساماندهی ورودی شهرک برنامه و بودجه طراحی شده است. خیابانی که در حال حاضر بدون پیاده رو است و در حاشیه آن بخشی رها شده قرار گرفته است.

وی گفت: طراحی این محیط و پیاده رو در هماهنگی با یکدیگر انجام شده است تا پیوستگی ورودی حفظ شود.

منطقه ۱۰ شیراز با طراحی و احداث 5 بوستان جدید و زیبا     پارک های منطقه 10 شیراز 6 پارک های منطقه 10 شیراز 7

 ضد یخ ، زمان تعویض آن و بهترین ضدیخ /فرق ضد یخ با مایع خنک‌کننده

هرچی دلتون میخواد نظر بدید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال حافظ