چاپ      کد خبر: 146912
31 خرداد 1403

طرز تهیه ترشی هلو با تمرهندی که همه برای تان هورا بکشند

ترشی‌ها مخلفاتی خوشمزه هستند که در کنار وعده‌های غذایی سرو می‌شوند وانواع مختلفی دارند.تهیه ترشی با میوه مجلسی هلو، ظاهر جذابی به سفره‌های غذای شما می‌دهد. فصل اصلی تهیه ترشی معمولا پاییز است؛ ولی برخی از ترشی‌ها هستند که می‌توان مواد مورد استفاده آن‌ها را در همه فصول سال تهیه کرد.

طرز تهیه ترشی هلو شامل خواباندن تکه‌های این میوه در محلولی از سرکه و شکر است. می‌توان برای طعم قوی‌تر از چاشنی‌های متنوعی مثل انواع ادویه‌جات یا رب انار و تمبر هندی استفاده کرد.  تجربه نشان داده است که ترشی‌های ترکیبی هلو با انواع میوه‌ها مثل زردآلو، شلیل، سیب و… هم طعم دلچسبی دارند. به‌هر‌حال تهیه ترشی با میوه مجلسی هلو، ظاهر جذابی به سفره‌های غذای شما می‌دهد.

ترشی‌های میوه‌ای یکی ازا نواع ترشی‌های ملس و بسیار خوشمزه هستند که طرفداران زیادی دارند و شما می‌توانید هم در کنار غذا و هم به عنوان یک چاشنی ترش و ملس از آن استفاده کنید.

ترشی هلو با تمر هندی یکی از همین انواع ترشی‌های میوه‌ای است که طعم بهشتی و بی‌نظیری دارد و می‌توانید آن را با روشی بسیار آسان و بی‌دردسر در منزل درست کنید.

برای درست کردن یک شیشه ترشی هلو خوشمزه در ادامه این مطلب با اول فارس همراه باشید.

طرز تهیه ترشی هلو با تمرهندی
مواد لازم ترشی هلو با تمر هندی

هلو سفت: ۵ عدد
تمر هندی: ۱ بسته
نمک: به میزان لازم
سرکه: نصف لیوان

طرز تهیه ترشی هلو با تمر هندی

برای درست کردن این ترشی خوشمزه ابتدا تمر هندی را داخل یک کاسه بریزید و ۱ لیوان آب جوش به آن اضافه کنید و با قاشق خوب تمر هندی را هم بزنید تا کاملا با آب جوش حل شود. حالا ظرف را به مدت نیم ساعت کنار بگذارید بماند، سپس تمر هندی را از صافی رد کنید. آب صاف تمر هندی را داخل یک قابلمه مناسب بریزید و روی حرارت اجاق گاز بگذارید تا کم کم شروع به جوشیدن کند. وقتی تمر هندی جوش آمد، سرکه و نمک را اضافه کنید و ۲ دقیقه بعد اجاق گاز را خاموش کنید. در مرحله بعد هلو را پوست کنید و به صورت درسته داخل شیشه‌های خشک و تمیز قرار بدهید. مخلوط تمر هندی و سرکه را روی هلو‌ها بریزید تا جایی که شیشه پر شود، سپس درب شیشه را ببندید و شیشه ترشی را به مدت ۱ هفته داخل یخچال بگذارید. بعد از این مدت زمان، ترشی هلو خوشمزه شما آماده سرو است، نوش جان.

 ترشی هلو با تمرهندی +طرز تهیه

نکات مهم در تهیه ترشی هلو با تمر هندی

۱ ـ در اضافه کردن نمک به این ترشی دقت کنید، چون تمر هندی دارای مقداری نمک است و ممکن است ترشی شما بیش از حد شور شود، پس حتما اندازه شوری ترشی را قبل از اضافه کردن نمک تست کنید.
۲ ـ ترشی‌های میوه‌ای معمولا نیازی به اضافه کردن سیر یا سبزیجات معطر ندارند.
۳ ـ برای درست کردن این ترشی می‌توانید هلو را به صورت درسته با هسته و یا به صورت خرد کرده داخل شیشه بریزید و این کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. اما هلو به صورت درسته کمتر داخل ترشی له می‌شود.
۴ ـ آبی که تمر هندی را با آن خیس می‌کنید، باید حتما جوشیده باشد، در غیر این صورت ترشی میوه شما کپک می‌زند؛ همچنین ترشی را داخل ظرف شیشه‌ای بریزید. ظرفی که برای ترشی در نظر گرفته‌اید، باید کاملاً تمیز و خشک باشد. در غیر این صورت ترشی کپک می‌زند. در ظرف را هم محکم ببندید تا هوا نکشد. اگر هوا بکشد، ترشی خراب می‌شود.
۵ ـ برای تهیه ترشی میوه بهتر است از سرکه سفید استفاده کنید؛ زیرا سرکه قرمز رنگ میوه‌ها را تغییر می‌دهد. منبع:فرارو

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار