چاپ کد خبر: 139683
20 فروردین 1403

طرز تهیه حلیم گندم با گوشت مرغ مرحله به مرحله

حلیم گندم
حلیم یک غذای مغذی است که به طور سنتی به عنوان یک صبحانه مقوی در فصول سرد سال سرو می‌شود و البته بهترین گزینه برای روزهایی است که فعالیت شدید دارید یا قرار است روزه بگیرند.اگر منع گوشت قرمز دارید، می‌توانید طرز تهیه حلیم گندم با گوشت مرغ مرحله به مرحله را در ادامه بخوانید.

مواد لازم برای تهیه حلیم گندم با گوشت مرغ

  • گندم۱ لیوان
  • گوشت مرغ۱ تکه بزرگ
  • پیاز۱ عدد
  • نمک، زردچوبه و ادویهبه مقدار لازم
  • دارچینبه مقدار لازم

طرز تهیه حلیم گندم با گوشت مرغ

۱. آماده کردن و پختن گندم

اولین مرحله از طرز تهیه حلیم گندم با گوشت مرغ  این است که گندم را در مقداری آب بریزید و بگذارید یک شب بماند. سپس گندم را با ۳ لیوان آب روی حرارت ملایم قرار دهید. یادتان باشد این غذا را باید زیاد هم بزنید.

۲. پختن گوشت مرغ

در قابلمه‌ای دیگر گوشت مرغ و پیاز و زردچوبه را بریزید و سپس اجازه دهید تا گوشت بپزد. وقتی گوشت مرغ خوب پختن آن را از قابلمه در آورید و بگذارید خنک شود بعد با دست خوب ریش‌ریش کنید.

۳. پخت حلیم

وقتی گندم پخت آن را با گوشت کوب برقی خوب له کنید و بعد گوشت مرغ ریش‌ریش شده را اضافه کنید و هم بزنید در نهایت نمک و روغن را اضافه کنید و باز هم آنقدر هم بزنید تا آب آن تبخیر شود و مایع شما سفت شده و حلیم آماده شود. بعد از این که کمی خنک شد می‌توانید آن را در ظرف سر مدنظرتان بریزید و با دارچین و مقداری روغن تزیین و سرو کنید. نوش جان!

نکات تکمیلی برای تهیه حلیم

نکات تکمیلی برای تهیه حلیم

حلیم نوعی غذای نذری مثل حلوا یا شله زرد است که معمولا در ماه رمضان تهیه می‌شده است اما این روزها می‌توان این غذای خوشمزه و مغذی را به راحتی در منزل تهیه کرد و از خوردنش لذت برد؛ فقط کافی است نکات و فوت‌وفن‌های تهیه آن را به درستی اجرا کنید.

طرز تهیه حلیم گندم با مرغ و شیر

عده‌ای در پخت حلیم گندم با مرغ از شیر هم استفاده می‌کنند. برای تهیه حلیم گندم با مرغ و شیر باید بعد از پخت گندم یا بلغور گندم آن را خوب با گوشت‌کوب له کنید و سپس شیر را اضافه کنید و در نهایت مرغ ریش‌ریش شده را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا زمانی که حلیم کامل آماده شود و مایع آن تبخیر شود.

پخت حلیم با گندم، بلغور گندم و گندم پرک شده

در تهیه حلیم می‌توانید به جای گندم که زمان پخت بیشتری لازم دارد از بلغور گندم یا گندم پرک استفاده کنید. نکته مهم در انتخاب گندم حلیم این است که دقت داشته باشید اولا از گندم یا محصولات گندم خوب استفاده کنید و حواستان باشد بعد از پخت آن را خوب له کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار