• 07 / خرداد 1402 / 7:21
  • شناسه خبر : 113096

کشف عجیب ترین غذایی که چینی های ماقبل تاریخ می‌خوردند

milhist583s

فسیل‌های کشف‌شده در آبگیر رودخانه زوجیانگ در منطقه گوانگشی اطلاعات بیشتری را در مورد نوع رژیم غذایی انسان‌های ماقبل تاریخ در اختیار دانشمندان قرار می‌دهد؛ رژیمی که پیتون‌های ۴ متری هم جزء آن‌ها هستند!

baojianshan sit fitted

عکس از موسسه حفاظت از آثار فرهنگی و باستان شناسی گوانگشی

به گزارش اول فارس به نقل از miamiherald محققان موسسه دیرین‌شناسی مهره‌داران و دیرین‌انسان‌شناسی آکادمی علوم چین و موسسه حفاظت از آثار فرهنگی و باستان‌شناسی گوانگشی در یک بیانیه‌ی مطبوعاتی گفته‌اند کاوش‌های اخیر در آبگیر رودخانه زوجیانگ، منجر به کشف مجموعه‌ای از استخوان‌های مار شده که قدمت آن‌ها به دوره نوسنگی بازمی‌گردد.

محققان فسیل‌ها را با استخوان‌های گونه‌های موجود مقایسه کردند و سه نوع مار را شناسایی کردند: مار پیتون برمه، شاه کبرا و افعی اِلاف که همگی هنوز در چین رایج هستند.

snake bone fitted

عکس از موسسه حفاظت از آثار فرهنگی و باستان شناسی گوانگشی

به گفته این تیم تحقیقاتی، یکی از مهره های مار ۱۵ فوت طول داشت که نشان دهنده طولانی ترین مار کشف شده در چین تا به امروز است.

به گفته این موسسه، دیرین‌شناسان میان فسیل‌ها، یک ستون فقرات میانی ۴ متری را شناسایی کردند که زمانی متعلق به یک مار پیتون برمه‌ای بوده است. ستون فقرات این مار، رکورد درازترین مار کشف‌شده در تاریخ چین را شکسته است.

به گفته کارشناسان، فسیل‌ها شواهدی از شکستن، بریدن و سوزاندن دارند که نشان‌دهنده‌ی شکار شدن توسط انسان است. این باور وجود دارد که انسان‌های ماقبل تاریخ مارها را قبل از کباب کردن گوشت برای غذا شکار کرده و می‌کشتند.

بیشتر بخوانید:

منوی غذاهای لوکس مدرسه بچه پولدارها [+عکس]
غذای لذیذی که هر سال هزاران نفر را می کُشد
بهترین راه برای ذخیره غذای باقیمانده چیست؟

ثبت دیدگاه

  • جانان

    تاریخ : ۱۳ - خرداد - ۱۴۰۲

    چین دیگه ما کاری نداریم باهاش… جانان…