• 01 / دی 1397 / 6:00
  • شناسه خبر : 2954

عضو شورای شهر: بازار وکیل شیراز در حال فروریختن است

عضو شورای شهر: بازار وکیل شیراز در حال فروریختن است

به گزارش دریافتی روز جمعه ایرنا از روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، سولماز دهقانی در دیدار با اعضای سازمان نظام مهندسی ساختمان،افزود: بازار وکیل شمالی در حال فروریختن است و هر لحظه ممکن است بر سر مردم آوار شود، نه شهرداری بودجه‌ای برای مرمت دارد و نه این مساله برای میراث فرهنگی مهم است.
وی با بیان اینکه اعتبارات استانی پاسخگوی بحران بازار وکیل نیست، اظهار داشت: چند بار موضوع با نمایندگان مجلس درمیان گذاشته‌ایم اما انگار آنها مسائل مهمتری دارند.
وی معتقد است برخی پروژه‌های گردشگری شهر شیراز به اعتبارات ملی نیازمند است و با این اعتبارات قطره چکانی نمی‌توانیم شهر گردشگر پذیر داشته باشیم.

**کلانشهری بدون تالار بزرگ
این عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه این شهر نیازمند ایجاد جاذبه‌های گردشگری جدید است،گفت: برای برگزاری مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه گردشگری پارس که ۲۱ لغایت ۲۴ آذرماه ۹۷ در شیراز دایر شد ،تالار شایسته ای در شهر نداشتیم و مجبور شدیم در یکی از سالن‌های نمایشگاه بین المللی فارس مراسم افتتاحیه و اختتامیه را برگزار کنیم.
دهقانی خاطرنشان کرد: شهر شیراز به میدان گاهی با تمام امکانات و شاخص‌ها برای با هم بودن مردم نیاز دارد.
بازار وکیل مربوط به دوران زندیه و در بافت قدیم شیراز واقع شده که این اثر تاریخی ۱۷ تیر سال ۵۱ با شماره ۹۲۴ در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده است.

بیشتر بخوانید:

ببینید| عکس های قدیمی و تاریخی بازار وکیل در شیراز
کی میدونه این عکس قدیمی کجای شیرازه ؟
جنجال خرید موبایل های گرانقیمت برای اعضای شورای شهر شیراز و بیخبری از ۴ گوشی

ثبت دیدگاه