• 16 / اسفند 1401 / 15:45
 • شناسه خبر : 105918

فروش لاستیک سواری با قیمت دولتی از طریق سامانه سرکاری بود؟

سرپرست دفتر خدمات عمومی وزارت صمت گفت:سامانه عرضه لاستیک دولتی فقط محل اطلاع رسانی است نه فروش انجام می‌دهد و نه خرید خدمتی انجام می‌شود.

آقای قمری با بیان اینکه طرح عرضه شفاف لاستیک با هدف ساماندهی بازار در شب عید و رصد زنجیره کالا تا مصرف کننده نهایی است، گفت: یکی از مشکلاتی که در بازار وجود دارد این است که لاستیک هم اکنون ۳۰۰ تا ۴۰۰ درصد گران‌تر از قیمت مجاز و مصوب به دست مصرف کننده نهایی می‌رسد. به همین دلیل سود برخی از عوامل در این زنجیره این است که یا لاستیک را نگه دارند تا گران‌تر شود و یا با قاچاق معکوس به کشور‌های همسایه بفرستند یعنی از ایران به کشور‌های همسایه و با قیمت‌های ارزانی که تولید می‌شود به کشور‌های دیگر بفرستند.

او افزود: با اجرای طرح فروش لاستیک با قیمت مصوب به متقاضیان، فروشگاه‌هایی به آخرین زنجیره و مصرف کننده‌ای که می‌فروشند رصد می شود و با ثبت فروش هر فروشنده‌ای در سامانه جامع تجارت و شفافیت کالا، معلوم می شود که لاستیک‌های عرضه شده توسط تولیدکنندگان به دست مردم و مصرف کننده نهایی برسد.

سرپرست دفتر خدمات عمومی وزارت صمت درباره ثبت نام متقاضیان در سامانه های وزارت صمت برای دریافت لاستیک دولتی از امروز دوشنبه گفت: یک سوء تفاهمی در اطلاع رسانی انجام شده است. فرآیند طرح عرضه لاستیک از امروز به صورت رسمی آغاز و از دیروز مقدمات آن انجام شده است.

او گفت: در مرحله اول این طرح فروشگاه‌هایی که می‌خواهند در این طرح باشند ثبت نام می‌کنند و نسبت به عرضه لاستیک خود اعلام حضور می کنند و پس از آن تولیدکننده ها با مراجعه به فروشگاه‌های متقاضی، لاستیک‌ها را تحویل می‌ دهند.

آقای قمری گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه Tire.iraninanasnaf.ir نسبت به انتخاب لاستیک مورد نیاز خود اقدام و آنرا تحویل بگیرند.

سرپرست دفتر خدمات عمومی وزارت صمت گفت: این سامانه فقط محل اطلاع رسانی است. نه فروش انجام می‌دهد و نه خرید خدمتی انجام می‌شود، پلتفرم‌هایی که با وزارت صمت همکاری می‌کند را فقط ارائه می‌دهد.

او گفت: هر مالکی می تواند به ازای هر ماشین ۴ حلقه لاستیک بگیرد.

بیشتر بخوانید:

نایاب شدن لاستیک خودرو با نرخ مصوب در شیراز/ اسامی محل‌های فروش لاستیک با نرخ مصوب در شیراز محرمانه است

ثبت دیدگاه

 • سید حسن

  تاریخ : ۱۶ - اسفند - ۱۴۰۱

  فقط دروغ،خدا ازتون نگذره، بیچاره کردین مردم،همه جا رو گشتم،لاستیک دولتی نیست،فقط ازاد،بارز پژوهی ۳۵۰۰.خدا … کنه باعث و بانیشو


 • امان الله درتاج

  تاریخ : ۱۷ - اسفند - ۱۴۰۱

  خیلی عجیبه چی میگن اینا اون آقای قالی باف اعلام میکنه توزیغ لاستیک دولتی برا تنظیم بازار ولی هیچ خبری نیست جز بالا رفتن قیمت


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۱ - اسفند - ۱۴۰۱

  چرا اینقدر دروغ تحویل مردم میدین کدام لاستیک دولتی خجالت بکشید مردم رو گذاشتید سر کار


 • حسن.رضای.از.ورامین.الی.الی.الی.مرسی

  تاریخ : ۲۴ - اسفند - ۱۴۰۱

  سلام لاستیک دولتی کی میدن


 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - فروردین - ۱۴۰۲

  فقط بگم اون… رو دیدن تو صدا و سیما خودشو از… ثابت کرد بردنش تو … صمت این دیگه چه.. هست دیگه


 • خودم

  تاریخ : ۴ - فروردین - ۱۴۰۲

  آقای سرپرست میشه بفرمایین اگر هر مالک خودرو (مصرف کننده)میتونه۴حلقه لاستیک بخره پس چرا سایت فروش لاستیک بارز به من اجازه خرید فقط۲حلقه داد؟؟؟؟؟توی سایتشون نوشته هر۶ماه فقط دوحلقه(چرا یک حرف می‌زنین ولی جور دیگه عمل میشه؟؟؟؟؟؟)


 • خودم

  تاریخ : ۴ - فروردین - ۱۴۰۲

  آقای سرپرست میشه بفرمایین اگر هر مالک خودرو (مصرف کننده)میتونه۴حلقه لاستیک بخره پس چرا سایت فروش لاستیک بارز به من اجازه خرید فقط۲حلقه داد؟؟؟؟؟توی سایتشون نوشته هر۶ماه فقط دوحلقه


 • خودم

  تاریخ : ۴ - فروردین - ۱۴۰۲

  فقط دروغ،من توی سایت بارز ثبت نام کردم فقط اجازه خرید۲حلقه بهم داد،نوشته بود هر ۶ماه۲حلقه به مصرف کننده تعلق میگیره


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - فروردین - ۱۴۰۲

  فقط دروغ،من توی سایت بارز ثبت نام کردم فقط اجازه خرید۲حلقه بهم داد،نوشته بود هر ۶ماه۲حلقه به مصرف کننده تعلق میگیره