چاپ کد خبر: 108202
15 فروردین 1402

فروش مکمل بنزین در جایگاه‌های سوخت استان فارس ممنوع شد

معاون شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه فارس از ممنوعیت فروش مکمل‌های بنزین در جایگاه‌های سوخت این استان خبر داد و اعلام کرد: استفاده از انواع افزودنی‌ها به شکل‌های محلول و قرص تحت عنوان مکمل سوخت علاوه بر عدم تاثیر مثبت بر روی کیفیت فراورده آثار منفی زیست محیطی نیز به همراه دارد.

مکمل بنزین

به گزارش اول فارس ، محسن شمس الدینی روز سه‌شنبه با تشریح آثار زیانبار استفاده از این افزودنی‌ها گفت: مکمل‌هایی که در پمپ بنزین‌ها عرضه می‌شود مورد تایید شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیست.

او با بیان اینکه مشخصات کیفی تمامی فراوردهای نفتی که در جایگاه‌های سطح استان توزیع می‌شود از جمله بنزین موتور، مطابق با آخرین استانداردهای شرکت ملی پالایش و پخش تولید می‌شود افزود: عرضه سوخت توسط پمپ بنزین‌ها تحت نظارت واحد کنترل کیفیت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان صورت می‌گیرد و نیازی به استفاده از مکمل در بنزین مصرفی خودروها وجود ندارد.

شمس الدینی با تاکید بر این موضوع که مکمل‌های عرضه شده در جایگاه‌ها را تایید نمی‌کنیم، تصریح کرد: در این خصوص بر اساس بررسی‌های صورت گرفته توسط پژوهشگاه صنعت نفت و کمیته مشخصات فرآورده‌های نفتی شرکت ملی پالایش و پخش و پخش استفاده از انواع افزودنی‌ها تحت عنوان مکمل بنزین علاوه بر عدم تاثیر مثبت بر روی کیفیت فراورده آثار منفی زیست محیطی نیز به همراه داشته است و به جایگاه داران سراسر استان اعلام کردیم از فروش مکمل‌های بنزین خودداری کنند.

شمس الدینی ادامه داد: با توجه به فروش انواع مکمل‌های بنزین به شکل‌های محلول و قرص در مراکز عرضه عرضه به ویژه در جایگاه‌های عرضه فرآورده‌های نفتی از تمامی هموطنان می‌خواهیم از خرید و مصرف هرگونه مکمل بنزین خودداری کنند.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ناشناس چهارشنبه , ۱۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۸

وقتی بنزینتون بی کیفیته چکار کنیم

آخرین اخبار