چاپ کد خبر: 3879
5 بهمن 1397
نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی

ایجاد محدودیت و فیترینگ راه حل مواجه با فضای مجازی نیست

اصغر مسعودی

به گزارش اول فارس ،اصغرمسعودی ، نسبت به موضوعات مطرح شده درباره فیلتر شبکه های مجازی، گفت: قطعا ایجاد محدودیت و فیلترینگ راه حل مواجه با فضای مجازی نیست اما باید اذعان کرد دسترسی آزاد به محتواهایی که با ارزش ها و اعتقاداتمان مغایرت دارد نیز صحیح نخواهد بود.

فیلترینگ هوشمند راهکاری برای کنترل بهتر فضای مجازی

نماینده مردم نی ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به نظر می رسد می توان با فیلترینگ هوشمند برخی از مشکلات فضای مجازی را برطرف کنیم، اظهار کرد: در واقع فیلتر کردن مستقیم پاسخگوی نیازها نیست بلکه موجب می شود زمینه دسترسی بیشتر افراد به اطلاعات نامناسب و نادرست نیز افزایش یابد.

لزوم آموزش افراد در مدارس و آگاهی دهی به خانواده ها برای افزایش سواد رسانه ای

وی با تاکید بر اینکه می تواند با آموزش افراد در مدارس و همچنین آگاهی دهی به خانواده ها زمینه افزایش سواد رسانه ای را فراهم کنیم، ادامه داد: به نوعی باید فرهنگ عمومی استفاده صحیح از فضای مجازی را رواج دهیم.

ضرورت جایگزینی اپلیکیشن های داخلی امن و رقابت پذیر

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه ارائه اپلیکیشن های جایگزین داخلی و مناسب نیز می تواند به استفاده صحیح از فضای مجازی کمک کند، تصریح کرد: بر این اساس ابتدا باید اعتمادزایی در افکار عمومی جامعه فراهم شود تا مخاطبان بدانند که در شرایط ایمن و محافظت شده اطلاعاتشان را ردوبدل می کنند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین باید مولفه رقابت پذیری،، خدمات دهی، قابلیت فنی و سطح کیفی اپلیکیشن های جایگزین داخلی را افزایش دهیم تا مردم به سمت استفاده از این فضا حرکت کنند که قطعا به بهبود شرایط فضای مجازی کمک می کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس جمهور در دیدار وزیر، معاونین و مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد که راه پیشگیری از مخاطرات ابزارهای ارتباطی جدید، فیلترینگ نیست، بلکه باید سواد رسانه‌ای و دیجیتال جوانان و نوجوانان و البته والدین و همه جامعه را بالا ببریم تا بتوانند در کنار استفاده مناسب از این امکانات، از مخاطرات و آسیب‌های آن نیز در امان بمانند.منبع: خبرگزاری خانه ملت

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار