چاپ کد خبر: 37070
6 آبان 1399

فیلم | کشتار بی‌رحمانه تشی در کوهمره سرخی شیراز

فیلم کشتار بی‌رحمانه تشی را که به گفته متخلفان دوم آبان ماه در کوهمره سرخی ضبط شده مشاهده می‌کنید.

تذکر: این فیلم حاوی صحنه‌های دلخراش است.

خبرگزاری میزان:متخلفان در منطقه کوهمره سرخی در نزدیکی شیراز، یک تشی را با پرتاب سنگ از پای درآورده و سپس در برابر دوربین سر بریدند.

متخلفان در منطقه کوهمره سرخی بدون واهمه‌ای از شناسایی و دستگیر شدن، با چهره‌ای واضح، در برابر دوربین یک تشی را که به گفته فیلمبردار گوشت خوشمزه‌ای دارد سربریدند تا احتمالا لاشه این جانور حرام‌گوشت را بین سیخ‌های کباب تقسیم کنند.

در نسخه اصلی فیلم  در خبرگزاری محفوظ است، چهره فرد متخلف واضح و قابل شناسایی است که در صورت درخواست مراجع ذی‌ربط، به منظور شناسایی و برخورد قانونی با متخلف در اختیار مسئولان قرار خواهد گرفت.

شکارچیان تشی عموما با روشن کردن آتش در بیرون لانه تشی، حیوان را وادار به خروج از لانه کرده و سپس با ضربات سنگ و چوب از پای در می‌آورند. کباب کردن این حیوان حرام‌گوشت، پایان تاسف‌بار قصه شکار تشی است.
گفتنی است جریمه قابل پرداخت بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز تشی، ۴۵۰هزار تومان است.

2821286 144

تشی‌ها جوندگان بزرگی هستند که بخش‌های زیادی از سطح بدن آنها برای حفاظت از گزند حیوانات شکارچی، پوشیده از خارهایی تیز و بلند است. وزن تشی‌ها بین ۵ تا ۱۶ کیلوگرم بوده و رنگ آنها ترکیبی از قهوه‌ای، خاکستری و سفید است. این جانوران که حدودا ۱۵ سال عمر می‌‌کنند سرعت کم و حس بویایی بسیار قوی داشته و عموما شناگران ماهری هستند. رژیم غذایی تشی را همه‌ قسمت‌های گیاهان (پیاز، ریشه، ساقه، میوه و برگ)، استخوان و شاخ حیوانات و حشرات تشکیل می‌ٔهد. بر خلاف تصور، تشی نمی‌تواند خارهای خود را پرت کند؛ بلکه در موقع احساس خطر برای بزرگ جلوه دادن خود خارها را سیخ می‌کند. تشی ابتدا با تکان دادن آن‌ها و تولید صدا سعی می‌کند دشمن را فراری دهد. اما اگر تهدید ادامه پیدا کرد، خود را از پشت به حیوان مهاجم می‌کوبد. در این حمله، خارهای شُل بدن تشی کنده می‌شود. گاهی هم در حال فرار ناگهان توقف می‌کنند تا حیوان مهاجم با خارهای بدنشان برخورد کند. با وجود این خارها، برخی حیوانات می‌توانند آن‌ها را شکار کنند.

عضو کانال اول فارس در واتساپ شوید

واتساپ

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

کوهمره سه شنبه , ۶ آبان ۱۳۹۹ - ۷:۳۴

با سلام دوست عزیز
این افراد از اهالی کوهنره نیستند و اصلا لهجه کوهنره ای ندارند. این افراد افرادی هستند که برای تفریح با ان منطقه می روند اهالی کوهنره از بهترین حافظان محیط زیست هستند. لطفا در انتشار خبر منصف باشید. این افراد از اهالی یکی از محله های پایین شیرازند

آخرین اخبار