• 19 / خرداد 1402 / 13:04
  • شناسه خبر : 113942

قابلیت ایجاد کانال در واتساپ رسما منتشر شد [+ویدیو]

قابلیت کانال در واتساپ به‌طور رسمی برای همه کاربران منتشر شد. محبوب‌ترین پیام‌رسان جهان بازهم یکی دیگر از قابلیت‌های تلگرام را تقلید کرد.

 

قابلیت کانال در واتساپ به‌شکل رسمی معرفی و منتشر شد. واتساپ که از آن به‌عنوان محبوب‌ترین و پرمخاطب‌ترین پیام‌رسان جهان با بیش‌از ۲ میلیارد کاربر فعال درجهان یاد می‌شود، ویژگی کانال را همانند چیزی که سالهاست در رقیب روسی آن (تلگرام) دیده‌ایم منتشر کرد و آنطور که پیداست کاربری آن دقیقاً به‌شکل کانال‌های تلگرامی‌ست.

قابلیت کانال در واتساپ بالاخره منتشر شد

گفتنی‌ است که کاربران از هم‌اکنون می‌توانند برای دریافت این ویژگی، اپلیکیشن واتس‌اپ خود را به‌روزرسانی کنند. البته چنانچه با آپدیت اپلیکیشن ویژگی موردنظر برایتان فعال نشده، بهتر است منتظر بمانید چون آپدیت‌ها به‌صورت منطقه‌ای ارائه می‌شود و ممکن است مدتی طول بکشد تا برای شما نیز منتشر شود.

قابلیت کانال در واتساپ بالاخره منتشر شد

واتس‌اپ امروز از ویژگی کانال‌ها (Channels) رونمایی کرد؛ قابلیتی که مدت‌هاست در تلگرام وجود دارد و حالا پیام‌رسان متا به آن مجهز می‌شود. کانال‌ها درون یک تب جدید به نام Updates قرار می‌گیرند؛ جایی که می‌توانید استاتوس و کانال‌ها را مشاهده کنید، بنابراین این بخش جدا از بخش چت‌ها و گروه‌ها خواهد بود.

کانال‌ در واتس‌اپ عملکردی مشابه تلگرام دارد، بنابراین ادمین‌ها آن‌ها را می‌سازند و تنها خودشان می‌توانند در کانال‌ها پیام ارسال کنند. این پیام‌ها می‌توانند متن، عکس، ویدیو و استیکر باشند و البته امکان برگزاری نظرسنجی هم وجود دارد. کاربران با یک ابزار جستجو می‌توانند کانال‌های موردعلاقه‌شان را پیدا کنند و در آن‌ها عضو شوند. همچنین امکان عضویت در کانال‌ها از طریق لینک دعوت هم وجود دارد.

واتس‌اپ در این ویژگی به امنیت کاربران توجه ویژه‌ای نشان داده است. در همین راستا شماره تلفن و عکس پروفایل ادمین‌ها برای کاربران به نمایش گذاشته نمی‌شود. همچنین اگر کانالی را دنبال کنید، شماره تلفن شما به ادمین یا سایر دنبال‌کنندگان کانال نمایش داده نمی‌شود.

اطلاعات کانال‌ها تا ۳۰ روز در سرورهای واتس‌اپ نگهداری می‌شوند و ادمین‌ها می‌توانند مانع از گرفتن اسکرین‌شات یا فورواردکردن پیام از کانال خود به جاهای دیگر شوند. همچنین ادمین‌ها می‌توانند مانع از عضوشدن برخی کاربران در کانال‌ها شوند.

از آنجایی‌که کانال‌ها در اختیار افراد زیادی قرار می‌گیرند، به‌طور پیش‌فرض رمزگذاری سرتاسری نمی‌شوند و تنها برای برخی کانال‌ها با اعضای محدود مانند سازمان‌های بهداشتی چنین قابلیتی در آینده فعال می‌شود.

قابلیت کانال واتس‌اپ اگرچه امروز معرفی شده است، اما مدتی طول می‌کشد تا تمام کاربران به آن دسترسی پیدا کنند. بنابراین برای دسترسی به آن باید صبور باشید.

ظر شما درباره‌ اضافه شدن قابلیت کانال در واتساپ و کپی‌برداری دوباره این پیام‌رسان از تلگرام چیست؟

بیشتر بخوانید:

قابلیت جدید واتس‌اپ : ارسال تصاویر با کیفیت HD
واتس‌اپ اسکرین‌شات‌ گرفتن از چت یا استاتوس را خبر می‌دهد؟
چرا طالبان اینقدر عاشق واتس‌اپ هستند؟

ثبت دیدگاه