چاپ کد خبر: 10843
10 مرداد 1398

قالیباف در یادواره شهدای نیروی انتظامی استان فارس: پهباد را زدیم؛ آمریکا هیچ غلطی نکرد

محمدباقر قالیباف گفت: پهباد را زدیم؛ آمریکا هیچ غلطی نکرد و این اقتدار ما و زبونی دشمن نتیجه عمل به فرهنگ قرآنی بود؛ گرچه هیچ‌گاه قصد تعرض به هیچ کشوری را نداشته‌ایم.

قالیباف: پهباد را زدیم؛ آمریکا هیچ غلطی نکرد/وادادگی مقابل دشمن را عقلانیت تفسیر نکنیم

به گزارش  اول فارس از شیراز، محمدباقر قالیباف صبح امروز در یادواره شهدای حافظان نظم و امنیت نیروی انتظامی استان فارس با بیان اینکه همگان امنیت جامعه را مدیون شهدا هستند، اظهار داشت: لازم نیست که همه باور انقلابی داشته باشند تنها کمی انصاف کافی است که بدانیم برای وجود چنین امنیتی باید سر تعظیم در مقابل خانواده شهدا فرود آریم.

وی با اشاره به دخالت‌ها و حضور نظامی دشمن در منطقه خاورمیانه و آسیب‌های ناشی از این حضور نکبت‌بار گفت: طبق آماری که از کشورهای مداخله کننده بیرون می‌آید، از زمان حضور آن‌ها در منطقه خاورمیانه تابه‌حال، ناامنی در کشورهای مداخله کننده نیز بیشتر شده و بعضاً تلفات بیشتری را هم متقبل شدند.

فرمانده اسبق ناجا با بیان اینکه قدر امنیت کشور را باید بیش‌ازپیش دانست، ادامه داد: برای این امنیت مدیون شهدا هستیم که شهدای ناجا نیز ازجمله آن‌ها محسوب می‌شوند؛ شهدایی که مظلومیت آن‌ها را به چشم دیده‌ام.

قالیباف با اشاره به دوران خدمت خود در ناجا به‌عنوان فرمانده این نیرو نیز گفت: در طول خدمت به مظلومیت این نیرو پی بردم چراکه آن‌ها کارهای بسیار سخت و طاقت‌فرسا در حوزه امنیت انجام داده اما این کارهای خطیر برای مردم ملموس نبود؛ کارهایی که در بیشتر مواقع به شهادت نیروها می‌انجامید.

وی با بیان اینکه امنیت لازمه زندگی فردی و جمعی است، هدف نهایی از ایجاد امنیت را رشد و تعالی کشور عنوان کرد و افزود: اگر امنیت باشد و پیشرفت در ابعاد مادی و معنوی صورت نگیرد، به‌نوعی کفران نعمت شده است.

شهردار اسبق تهران با اشاره به رویدادهای سیاسی اخیر کشور به‌ویژه بحث برجام و تجربه‌هایی که باید از این قرارداد گرفت، بیان داشت: پیش از برجام سخن این بود که باید با آمریکا مذاکره کنیم گرچه بارها گفته شد که سران این کشور قابل‌اعتماد نیستند؛ اما به‌هرحال مذاکره کردیم و نتیجه آن را هم دیدیم.

قالیباف ادامه داد: سخن در مورد مذاکره با آمریکا در حالی مطرح می‌شد که رهبر انقلاب بارها گفته بودند که «هزینه ایستادگی در مقابل ظلم بسیار کمتر از هزینه مذاکره باکسانی است که ظلم می‌کنند». برخی نیز می‌گویند جنگ روی می‌دهد که بازهم رهبر انقلاب با قاطعیت گفتند که نه جنگ رخ خواهد داد نه مذاکره.

وی همچنین گفت: به‌هرحال برجام چند درس بزرگ برای ملت ما داشت و مهم‌ترین درس این بود که فهمیدیم کشور باید با دست‌یابی به آخرین تکنولوژی‌های روز، پیشرفت کند.

فرمانده سابق ناجا با اشاره به سرنگونی غرورآمیز پهباد متجاوز آمریکایی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این اقتدار را ناشی از روحیه انقلابی و عمل به فرهنگ قرآنی دانست و گفت: سپاه پهباد متجاوز را زد و آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند و این زبونی دشمن نتیجه عمل به فرهنگ قرآنی بود؛ فرهنگی که به ما آموخته در برابر ظلم ظالمان نهراسیم و به پیروزی مقابل آنان ایمان داشته باشیم.

قالیباف پیشرفت در حوزه نظامی را ناشی از روحیه انقلابی عقلانیت محور و تکیه‌بر توان داخلی دانست و گفت: ای‌کاش در حوزه اقتصادی نیز این روحیه حاکم بود تا کشور به‌سرعت بر آسیب‌هایی که در این عرصه شاهدیم، فائق آید.

وی خاطرنشان کرد: امروز اقتصاد کشور به سبب امیدواری به بیگانه، آسیب جدی دیده است؛ مردم سختی‌های بسیاری ناشی از تورم و گرانی تحمل می‌کنند به‌طوری‌که دیگر مشکل اشتغال و بیکاری را فراموش کرده‌اند!

فرمانده اسبق ناجا ضعف‌های مدیریتی را دلیل اصلی ناکارآمدی اقتصادی دانست و افزود: امروز با یک ناکارآمدی اشباع‌شده در برخی مسائل اقتصادی مواجهیم.

قالیباف عقب‌ماندگی اقتصادی را ناشی از عدم خودباوری دانست و تأکید کرد: کشوری که در حوزه نظامی به حدی از تکنولوژی رسیده که پهباد پیشرفته آمریکایی را سرنگون می‌کند، حتماً می‌تواند در حوزه اقتصادی نیز پیشرفت کند اما مشکل عدم خودباوری در مسئولان اقتصادی است.

شهردار اسبق تهران ادامه داد: شاید تکنولوژی سرنگونی پهباد را کشورهای دیگر نیز داشته باشند اما تفاوت اینجاست که آن‌ها جرات و جسارت ایستادن در مقابل متجاوز را ندارند؛ یعنی همان خودباوری که در نیروهای نظامی ما دیده می‌شود.

وی یادآور شد: باور اینکه «خدا با ما است و کدخدا کاره ای نیست»، در تحقق خودباوری بسیار مهم است؛ باوری که به ما می‌گوید در عین انقلابی بودن با محور عقلانیت و درایت کارها را جلو ببریم؛ چراکه انقلابی بودن بدون عقلانیت و درایت ثمری ندارد.

قالیباف افزود: برخی وادادگی و ضعف در برابر دشمن را عقلانیت تفسیر می‌کنند که باید گفت این تفسیر درواقع ظلم به عقلانیت است.

فرمانده اسبق ناجا با اشاره به وجود ظرفیت‌های بسیار مادی و نیروی انسانی متبحر در کشور گفت: باوجوداین ظرفیت‌های کلان چرا باید از دشمن تمنا کنیم که مشکلات اقتصادی ما را حل کند؟ آن‌هم زمانی که خود قادریم با مدیریت صحیح بر این مشکلات فائق آبیم.

شهردار اسبق تهران ادامه داد: به‌هرحال تحریم سخت است و کاغذ پاره هم نیست و اثر سوء اقتصادی بر زندگی مردم دارد اما می‌توان در یک برنامه ۵ ساله با همین شرایط تحریم، اقتصاد کشور را به نقطه آرامش برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز اقتصاد موضوع همه گرایش‌ها و سلایق کشور است و دولت نیز باید توان خود را در این عرصه به کار بندد و همگان نیز مقابل شهدا و ملت وظیفه‌دارند که یاریگر دولت باشند.

قالیباف افزود: امروز دشمن درحالی‌که در عرصه نظامی و فرهنگی از ضربه زدن به کشور ناامید شده، دست روی نقطه‌ضعف ما که همان حوزه اقتصادی است، گذاشته و فشار می‌آورد.

فرمانده سابق ناجا در پایان نیز گفت: امنیت امروز ما حاصل خون شهدا است و در پناه این امنیت باید کشور را تعالی دهیم که با یاری پروردگار، همت مسئولان و تکیه‌بر توان داخلی این مهم میسر خواهد شد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار