چاپ کد خبر: 35596
31 شهریور 1399

احتمال قرمز شدن فارس افزایش یافت /۵۰ هزار مبتلابه کروناویروس در فارس تاکنون

 drhemati31699
با گذشت حدود هفت ما از شیوع ویروس کرونا در کشور، آمار ابتلای مردم فارس به این بیماری از ابتدا تاکنون، به مرز ۵۰هزار نفر رسیده است.

به گزارش اول فارس از شیراز، معاون بهداشت دانشگاهعلوم پزشکی شیراز  با اعلام این آمارتا امروز، سی و یکم شهریور گفت: با انجام بیش از ۲۷۸ هزار مورد نمونه آزمایشگاهی مربوط به کروناویروس در استان فارس از ابتدای شیوع تاکنون، آمار موارد مثبت قطعی شناسایی شده به ۴۹ هزار و ۹۲۰ مورد رسیده است.

دکتر «عبدالرسول همتی» با اشاره به مرگ یک هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع آمار جانباختگان این بیماری در استان فارس از ابتدای شیوع تاکنون را ۹۳۸ نفر اعلام کرد.

او با بیان اینکه هم اکنون ۷۶۳ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان بستری هستند، افزود: از این تعداد ۷۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

دکتر همتی همچنین از افزایش آمار بهبودیافتگان بیماری کووید ۱۹ به ۴۶ هزار و ۴۹۹ نفر از ابتدای شیوع تاکنون خبر داد و گفت: این افراد هم اکنون با سلامت کامل از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز  در گزارش امروز خود به میانگین سنی مبتلایان در استان فارس اشاره کرد که ۴۱ سال بوده است و افزود: میانگین سنی جانباختگان نیز از ابتدای شیوع بیماری، ۶۷ سال بوده است.

دکتر همتی ۵۷درصد مبتلایان استان را مرد و ۴۳ درصد را زن اعلام کرد و ادامه داد: در آمار جانباختگان استان نیز ۵۹درصد از گروه مردان و ۴۱ درصد از گروه زنان بوده اند.

او با بیان توصیه امروز خود به مردم استان، نسبت به وضعیت قرمز تمامی استان های همجوار فارس هشدار داد و یادآور شد: در صورت بی توجهی مردم فارس به اصول بهداشتی شامل استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و حفظ فاصله فیزیکی، استان فارس نیز در هفته های آینده با وضعیت قرمز مواجه می شود و امیدواریم با همکاری عمومی در این زمینه، با چنین شرایطی مواجه نشویم.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار