• 28 / تیر 1402 / 8:20
  • شناسه خبر : 116775

قول جدید وزیر راه در باره زمان بهره برداری از اتوبان شیراز-اصفهان

وزیر راه و شهرسازی به مردم استان فارس قول داد که پروژه آزادراه شیراز – اصفهان را تا پایان تابستان و انتهای شهریورماه تقدیم آن‌ها خواهد کرد.

آزادراه شیراز اصفهان 1

به گزارش  اول فارس از شیراز، مهرداد بذرپاش در حاشیه بازدید آزادراه شیراز – اصفهان، اظهار داشت: پروژه آزاد راه شیراز – اصفهان ۲۳۰ کیلومتری یکی از بزرگترین پروژه‌های آزادراهی کشور است که با بهره‌برداری از آن حدود ۱۳۰ کیلومتر مسافت شیراز – اصفهان و ۲ ساعت زمان سفر در این مسیر کوتاه‌تر می‌شود.

وی ادامه داد: با یک محاسبه حداقلی، سالانه ۱۳۰ میلیون لیتر صرفه‌جویی سوخت در کشور خواهیم داشت که در مقیاس صرفه‌جویی سوخت عدد قابل توجهی است.

بذرپاش عنوان کرد: در قطعات یک تا ۶ پروژه کار‌ها تقریبا پایان یافته و عملیات نصب علائم ترافیکی و ایمنی در حال انجام است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: از همین جا این قول را به مردم استان فارس و کشور می‌دهیم که این پروژه را تا پایان تابستان و انتهای شهریورماه تقدیم آن‌ها خواهیم کرد.

بذرپاش افزود: تکمیل قطعه هفت این پروژه که پیشرفت خوبی دارد نیز در دستور کار است، اما کار بزرگتری که تعریف شده اینکه این قطعه در حقیقت ادامه آزادراه به سمت بوشهر است، چرا که این زنجیره کریدوری شمال به جنوب ما در حوزه آزادراهی باید تکمیل شود و به سمت استان بوشهر ادامه یابد.

وی ادامه داد: این زنجیره آزادراهی عملا باید به دریا متصل شود، چرا که وقتی به دریا متصل می‌شود می‌توانیم بگوییم که اقتصاد دریا را هم ضمیمه کرده‌ایم تا بتوانیم زیرساخت‌های کشور را در خدمت دریا قرار دهیم و به رشد و شکوفایی بخش‌های مختلف در مجاورت این آزادراه کمک کند و همه شهر‌ها و استان‌های در مسیر بهره لازم را ببرند.

بذرپاش بیان کرد: همچنین درصدد هستیم تا سفر دوم دولت به استان فارس هم در همان ایام انجام شود و با هماهنگی مسئولان استان هدفگذاری کرده‌ایم تا هفته آخر شهریور و همزمان با آغاز ماه ربیع‌الاول آزادراه شیراز – اصفهان افتتاح شود.

وی با بیان اینکه تاکنون اعتبارات قابل توجهی به این پروژه تزریق شده گفت: آن میزان کسری هم که برای تکمیل آزادراه داریم در ۲ ماه باقیمانده تا افتتاح آن تامین خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: البته در همین مقطع هم امکان افتتاح پروژه وجود دارد، اما از آنجا که بحث ایمنی برای ما از اهمیت بسیاری برخوردار است، بنا داریم که پروژه را پس از تکمیل بخش‌های مرتبط با ایمنی مسیر از جمله خط‌کشی، روشنایی و علائم استاندارد و کیفیت بالا به بهره‌برداری برسانیم.

این زن در جستجوی پدر و مادر اش است کمکش کنید+عکس

با عضویت در  کانالها زیر از اخبار اول فارس آگاه شوید

اشاره 1

 کانال تلگرام 

 کانال واتساپ 

در کانال ایتا

کانال سروش 

 کانال روبیکا

 کانال بله

بیشتر بخوانید:

خبر جدید از آزادراه شیراز اصفهان که دارای بالاترین استاندارد ایمنی دنیا است!
اعلام طول آزادراه شیراز-اصفهان توسط «معاون استاندار» تو نگو هستش هنوز !
مخالفت نماینده سپیدان و بیضاء با افتتاح عجولانه آزادراه شیراز-اصفهان

ثبت دیدگاه

  • علی

    تاریخ : ۲۸ - تیر - ۱۴۰۲

    از این قولها زیاد داده شده. رییس کمسیون راه و شهرسازی مجلس آقای رضایی کوچی نماینده ی جهرم با وعده اتوبان جهرم شیراز ۴ دوره نماینده شده الان که افتتاح شده باید ببینید که چه وضعیت اسفناکی داره………..به دنبال چه میگردید