• 18 / تیر 1402 / 12:09
  • شناسه خبر : 116193

قیمت‌های جدید ۲۸ خودروی مونتاژی اعلام شد

شورای رقابت قیمت‌های جدید ۲۸ خودروی مونتاژی را اعلام کرد.

به گزارش اول فارس، شورای رقابت در جلسه شماره ۵۸۴ خود که روز گذشته برگزار شد، قیمت‌های جدید ۲۸ خودروی مونتاژی را اعلام کرد.

خودروهای مونتاژِی

مبنای قیمت‌گذاری شورای رقابت، صورت‌های مالی سال ۱۴۰۱ و همچنین سه ماهه نخست سال ۱۴۰۲ خودروسازان بوده که مطابق شرایط روز اقتصادی کشور، نرخ ارز و غیره به روز رسانی شده است.

این قیمت‌ها از تاریخ ۱۷ تیر ۱۴۰۲ لازم‌الاجراست و «عطف به ما سبق نمی‌شود.»

شورای رقابت طی اطلاعیه ای در این رابطه نوشت: در راستای اجرای ماده ۳-۱ دستورالعمل تنظیم بازار خودرو سواری مصوبه جلسه ۵۴۳ شورای رقابت مورخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱، قیمت های محاسباتی محصولات مونتاژی که توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان که در جلسات کارگروه خودروی این شورا مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت، جمع‌بندی و پیشنهاد نهایی کارگروه مذکور مندرج در نامه شماره ۸۶۵/۱/۳۷۰/م مورخ ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ و ۹۹۳/۱/۳۷۰/م مورخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ سازمان یادشده به تصویب شورای رقابت رسید.

شایان ذکر است قیمت دو خودروی هایما S5 و S7 بر اساس مصوبه ۵۷۲ مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ لازم الاجراست. از زمان ابلاغ نامه شماره ۱۱۱۹۷۵ مورخ ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان مبنی بر برخورد با رویه های مغایر با مصوبات این شورا، کلیه تولیدات خودروهای سواری مونتاژی از زمان ابلاغ قیمت به خودروسازان که مقرر است بر اساس مصوبات شورای رقابت مورخ ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ و ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ عرضه نماید بر اساس ثبت نام کنندگان سامانه یکپارچه متناسب با اولویت‌بندی‌های فصلی تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ اقدام به فروش نمایند.

البته قیمت های اعلامی قیمت پایه بوده و به آنها هزینه های قانونی شامل مالیات وشماره گذاری و … اضافه خواهد شد.

قیمت مصوب خودرو‌های مونتاژی

قیمت مصوب خودرو‌های مونتاژی2

چرا بیشتر ماشین‌ها که در شهر می بینیم رنگ شان سفید است؟

یک بیمارستان خصوصی در شیراز نقره داغ شد ، نامش چیست؟!

بیشتر بخوانید:

قیمت درب کارخانه ۵ خودروی جدید سایپا اعلام شد
شیوه رسیدگی به شکایت‌ های خودرویی و قیمت خودروهای مونتاژی که جدیداً ابلاغ شد
لیست اصلاحی قیمت جدید کارخانه ای محصولات ایران خودرو + جدول

ثبت دیدگاه