• 11 / اردیبهشت 1402 / 15:19
  • شناسه خبر : 110581

قیمت تخم‌مرغ افزایش یافت+نرخ جدید/ وزارت جهاد کشاورزی:، تعزیراتی می‌شوید

در حالی که در روزهای گذشته  خبری در خصوص اصلاح قیمت تخم‌مرغ منتشر و این خبر تکذیب شد،‌ امروز مجددا خبر اصلاح قیمت تخم مرغ تایید شد.

حمیدرضا کاشانی – رئیس هیات مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران –  امروز( ۱۱ اردیبهشت) اعلام کرد که با توجه به مسئولیت تنظیم بازار و برنامه‌ریزی تولید که در ۲۷ دی ماه سال گذشته به اتحادیه میهن واگذار شده بود، ما از دو ماه گذشته برای اصلاح قیمت و واقعی شدن آن پیگیر بودیم و برای این که مرغداران در نیمه دوم سال مشکلی در تولید و تداوم آن نداشته باشند، قیمت پیشنهادی تخم‌مرغ به وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر ۴۷ هزار و ۳۰۰ تومان درب مرغداری و ۵۶ هزار تومان (هر کیلو) برای مصرف کننده اعلام شد تا مرغداران بتوانند انگیزه لازم را داشته باشند تا نیمه دوم سال که نیمه پرمصرف تخم‌مرغ برای مردم است، مشکلی در بحث تامین تخم‌مرغ در کشور وجود نداشته باشد.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران تصریح کرد: این قیمت نهایی شده و امروز به میادین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور اعلام شد و امیدواریم با حمایت وزارت جهاد کشاورزی، امسال نیز همچون سال گذشته در بحث تخم‌مرغ مشکلی نداشته باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد: در صورت ثابت بودن ارز برای تامین مواد اولیه و نهاده‌ها، هیچ گونه کمبودی در خصوص تخم‌مرغ در کشور نخواهیم داشت و حتی صادرات تخم‌مرغ بیش از سال گذشته خواهد بود.


اخطار وزارت جهاد کشاورزی به مرغداران/ تخم‌مرغ را گران کنید، تعزیراتی می‌شوید

مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی درباره ادعای اتحادیه میهن درباره توافق درباره افزایش قیمت تخم‌مرغ گفت: چنین موضوعی صحت ندارد و در صورتی که مرغداران هرگونه افزایش قیمتی داشته باشند به‌صورت تعزیراتی با آنها با برخورد می‌شود.

تسنیم: شهیاد آبنار مدیرکل دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی  درباره ادعای اتحادیه میهن درباره توافق درباره افزایش قیمت تخم‌مرغ اظهار داشت: چنین موضوعی صحت ندارد و در صورتی که مرغداران هرگونه افزایش قیمتی داشته باشند به‌صورت تعزیراتی با آنها برخورد می‌شود.

محمد جعفری معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام  نیز در این ارتباط ابراز کرد: به‌طور رسمی مصوبه‌ای برای افزایش قیمت تخم‌مرغ وجود ندارد و وزارت جهاد کشاورزی موضوع افزایش قیمت تخم‌مرغ را رد کرده است.

وی افزود: قیمت تخم‌مرغ همان قیمت‌های قبلی است و نرخ‌های قبلی پابرجاست؛ در صورتی که افزایش قیمت وجود داشته باشد به‌صورت رسمی اعلام می‌شود.

بنابراین گزارش رئیس اتحادیه میهن امروز برای دومین بار طی یک هفته اخیر خبر از افزایش قیمت تخم‌مرغ داده بود که وزارت جهاد کشاورزی برای دومین بار این موضوع را تکذیب کرد.

قیمت کالاهای اساسی در ستاد تنظیم بازار مصوب می‌شود و تشکل‌ها مربوطه و وزارت جهاد کشاورزی نرخ کارشناسی خود را به این ستاد اعلام می‌کنند.

مطالب مرتبط

قیمت‌‌ جدید مرغ، تخم‌مرغ، روغن و لبنیات +جزئیات

هر عدد تخم مرغ ۱۵۰۰ تومان/ افزایش ۶۴ درصدی قیمت تخم مرغ طی یک سال

تو زردی وعده های جهاد کشاورزی برای کاهش قیمت تخم مرغ

نظرات