• 03 / دی 1397 / 1:00
  • شناسه خبر : 2998

لیموشیرین جهرم در سبد میوه شب عید کشور قرار می گیرد

به گزارش اول فارس ، علیرضا صحراییان افزود: با توجه به افت ناگهانی قیمت لیموشیرین جهرم و سهم ۵۳ درصدی این شهرستان از تولید مرکبات استان فارس، ضروری است که مردم کشورمان از محصول لیمو شیرین و پرتقال جهرم در سبد میوه شب عید خود بهره مند شوند.
وی، با اشاره به عرضه محصولات کشاورزی جهرم با قیمت بسیار اندک، اظهار داشت: این محصولات، سرمایه و معرف این شهرستان به شمار می آیند از این رو برای ارزآوری و توسعه اقتصادی این منطقه از طریق صادرات آنها در سطح ملی و بین‌المللی باید تلاش بیشتری انجام شود.
صحراییان، همچنین خواستار چاره اندیشی برای بازاریابی محصولات جهرم در عرصه های ملی و بین المللی شد و گفت: یکی از مهمترین اهداف جشنواره لیمو که بیست و چهارم آذرماه ۹۷ در این شهرستان برگزار شد، زمینه‌سازی برای همکاری و همدلی هر چه بیشتر مردم و مسئولان به منظور دستیابی به راهکارهای عملیاتی برای فروش و عرضه مناسب
این محصول بود.
فرمانداری ویژه شهرستان جهرم اظهار داشت :لازم است ظرفیت‌ها و قابلیت‌های فوق‌العاده جهرم در برخورداری از انواع مرکبات، خرما و محصولات کشاورزی مرغوب را به سایر نقاط کشور و دنیا معرفی کنیم و برای داشته‌های خودمان ارزش بیشتری قائل شویم.
قیمت هر کیلو لیموشیرین جهرم به صورت عمده هم‌ اکنون کمتر از ۶هزار ریال خریداری می‌شود و همین امر موجب ضرر و زیان باغداران این شهرستان شده است.
شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

مطالب مرتبط

نباید اجازه بدهیم افرادی حاکم شوند که سرمایه‌های کشور را بر باد و تاریخ را تغییر دهند

جهرمی ها بالاخره گلابی خاردار کاشتند

۴ کشته در تصادف نیسان آبی با پژو ۴۰۵ در جاده جهرم به قیروکارزین

نظرات