چاپ کد خبر: 40647
28 آذر 1399

ماجرای تخریب یک دیوار در قبرستان روستای سنگر سپیدان

تصاویری با موضوع تخریب دیوار در قبرستان روستای سنگر سپیدان فارس در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که به گفته فرماندار این شهرستان، یک دیوار خارج از عرف و ضوابط ساخت و ساز و مشمول حکم تخریب بوده است.

به گزارش اول فارس ، جمال جوادی جهرمی روز جمعه در این باره به  ایرنا گفت: در روستاها، متولی نظارت بر قبرستانها، دهیاری‌ها هستند و دهیاری روستای سنگر سپیدان پس از مشاهده اقدام به ساخت فضای مسقف بدون رعایت ضوابط فنی و اخذ مجوز نسبت به تخریب یک دیوار احداث شده در محل اقدام کرد.

فرماندار شهرستان سپیدان، شایعات مطرح شده درباره تخریب سنگ قبر متوفیان در این محل را تکذیب کرد و گفت: تخریب در حد یک دیوار بود و دیوار غیرمجازی که در کنار محل دفن فردی به نام «نوید افکاری» ساخته شده بود، به ارتفاع ۱۶۰ و عرض ۴۰ سانتیمتر تخریب شد.
وی ادامه داد: بنا بر شواهد، در حال ساخت مقبره بدون رعایت استانداردهای فنی مهندسی و بدون اخذ مجوز از مراجع کارشناسی فنی در محل بودند که دهیاری به عنوان متولی نظارت بر ساخت و سازها در روستاها، دیوار را تخریب و از ادامه کار جلوگیری کرد.
جوادی تاکید کرد: دهیاری روستای سنگر، درباره لزوم خودداری از ساخت و ساز در قبرستان، پیش از این به اهالی روستا، اطلاع رسانی لازم را کرده بود.
فرماندار شهرستان سپیدان همچنین گفت: برخی اهالی روستای سنگر هم به دلیل اینکه احداث بنا در قبرستان، با توجه به شرایط محیطی باعث سرازیر شدن آب به مزار بستگانشان می‌شد به این موضوع اعتراض داشتند.

عضو گروه واتساپ اول فارس شوید

%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B3%D8%A7%D9%BE

 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

ناشناس جمعه , ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸

تو رو خدا ادم قحط اومده که سحر قریشی رو تبلیغ میکنید خدا وکیلی سنگ هم ارایشش کنید از این خوشکلتر میشه

آخرین اخبار