• 19 / خرداد 1399 / 11:37
 • شناسه خبر : 29627

توضحیات یک امام جمعه در باره ماجرای شلاق خوردن یک جوان در چرام

روز گذشته در برخی گروه های فضای مجازی شهر چرام عنوان شد که یکی از جوانان این شهر در اجرای حکمی که در پی شکایت امام جمعه این شهر صورت گرفت ، متحمل چند ضربه شلاق شده است! این خبر باعث واکنش های متفاوتی شد . در این بین برخی به امام جمعه این شهر انتقاد کردند که وی در واکنش به این موضوع نکاتی را مطرح کرد.

توضیح در خصوص خبر منتشره با موضوع توقف شماره گذاری خودروهای پلاک ...

به گزارش اول فارس به نقل از تابناک کهگیلویه و بویراحمد ،حجت الاسلام والمسلمین سیدنوراله افشارامام جمعه چرام درباره «نقل قول کذبی» که از جانب ‌وی در فضای مجازی بین برخی کاربران منتشر می‌شود توضیحاتی ارائه کرد.

بسم الله الرحمان الرحیم

مایل به جواب به مسئله‌ای که در فضای مجازی منتشر شد نبودم اما جهت روشن شدن اذهان خوانندگان محترم مطالبی را مکتوب میکنم تا آن وقت قضاوت نمایند.
قضیه به حدود پانزده ماه قبل بر می گردد روز جمعه ای بعد از نشر خبر نماز جمعه جوانی ْدر یکی از گروههای پر تعداد مجازی اقدام به توهین های متعدد در قالب پیام‌های جداگانه به مردم نمازگزاران و حتی مسایل شخصی امام جمعه سابق کردند. با توجه به اینکه باجناق این جوان از آشنایان بود به ایشان عرض کردم چنین مسئله ای هست ایشان یک عذر خواهی کند و قضیه تمام شود.
حدود یک ماه منتظر ماندم اما چنین نشد ،لذا باجناق این جوان گفتند هرطور صلاح می‌دانید اقدام کنید.
با توجه به اینکه نشر اکاذیب و اتهامات ناروا وارد کرده بود و حاضر به عذرخواهی هم نبود بخاطر عدم تضییع حق نمازگزاران محترم شاکی ایشان شدم و چون مدت زیادی از پرونده میگذشت از پرونده اطلاعی نداشتم و به گمانم که مختومه شده است. تا این که روز شنبه ۱۷ خرداد ماه بدون اینکه بنده اطلاعی داشته باشم این حکم اجرا شد و بنده عصر روز شنبه هفدهم خرداد از طریق یکی از دوستان از رای و اجرای آن مطلع شدم. بلافاصله با دادستان محترم آقای صدری تماس گرفتم و گفتم کاش اطلاع می دادید در این صورت قطعاً اجازه اجرای حکم را نمی‌دادم. ایشان گفتند در جریان اجرای حکم نبودم و حکم توسط اجرای احکام صادر شده است.
چند مسئله که باید خدمت عزیزان خواننده این متن عرض کنم.
اول؛یکی از دوستان در یک سایتی بدون سوال از بنده نوشته پادرمیانی ریش‌سفیدان از امام جمعه وایشان نپذیرفتند .کاش قبل از آن سوال می پرسیدند تا قضیه را خدمت ایشان بیان می‌کردم.که چنین مساله ای صحیح نیست.
دوم؛ خواننده محترمی که این مرقومه را مطالعه می نمایید؛بر اساس حقوق شهروندی وقانون جمهوری اسلامی وقتی برادری؛ توهین های متعدد می کند و حاضر به عذرخواهی به مردم نمی شود تکلیف چیست؟
سوم ؛چرا حدود یک ماه که بنده اصرار بر حل مساله داشتم و باجناق ایشان(آقای راکبی) واسطه بین ما بود و بنده اصرار می کردم که ایشان یک عذرخواهی بکند وقضیه تمام شود حاضر به پذیرش اشتباه نشدند.وحتی بعد از یک سال واندی چنین اتفاقی نیفتاد.
چهارم؛ بنده حقیقتاً اطلاعی از اجرای حکم نداشتم و گرنه مانع می‌شدم و باریش سفیدی مسئله تمام میشد.اعتقاد بنده این است، که ظرفیت ریش سفیدان برای حل مشکلات بسیار ظرفیت بالایی است.
پنجم؛ همه ما اعتقاد به قیامت و سوال شب اول قبر داریم .عزیزانی بدون تحقیق و بدون سوال از این جانب اظهار نظر بر علیه حکم صادر شده و اینجانب کردند باید خودشان در محضرخداوند تبارک تعالی پاسخگوی چنین مسئله ای باشند.
ششم؛ بخاطر حفظ بعض مسایل از نشر پیام ها و اکاذیبی که سال گذشته این جوان انجام دادند معذورم. در صورت ادامه پیدا کردن ناچار به نشر آن پیام ها هستم.
هفتم؛ازاینکه تصدیع صورت گرفت از همه عزیزان پوزش می خواهم.
خداوند عاقبت همه ی ما را ختم بخیر وسعادت فرماید.

سید نوراله افشار
امام جمعه چرام

درگزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد آمده است: این اتفاق هر چند همانگونه که امام جمعه چرام هم بیان کرد نباید به اجرای حکم منجر می شد اما باز هم تلنگری بود برای کسانی که بدون در نظر گرفتن تبعات انتشار هر سخنی در فضای مجازی باعث ایجاد فضایی مشوش در این فضا می شوند! این در حالی است که روزانه در این فضا تهمت و افترا و نشر اکاذیب به وفور صورت می گیرد و اینکه مشخص شد کسانی که هتک حیثیتی از انان در این فضا می شود به راحتی می توانند فرد هتاک را به دادگاه بکشانند.

بیشتر بخوانید:

چرا کسی صدای مردم تشنه این منطقه را نمی شنود؟ استاندار فارس به گوش رییس جمهور برساند !
امام جمعه جدید استهبان فارس منصوب شد
با مصرف این ماده معدنی مغزتان مثل یک جوان ۲۰ ساله کار می کند

ثبت دیدگاه

 • بهزاد

  تاریخ : ۱۹ - خرداد - ۱۳۹۹

  اگر چنین است حق با امام جمعه محترم می‌باشد بیخودی کسی محکوم به شلاق نمیشه.


 • عباس یزدانی

  تاریخ : ۱۹ - خرداد - ۱۳۹۹

  امام جمعه فرد متشخص و متدینی است که مورد تایید عموم مردم شهر است این جوان بارها و بارها به نمازگزاران توهین کرده و در واتساپ به خاطر خندیدن دوستان خود انام جمعه و نمازگزاران را بارها به تمسخر گرفته