چاپ      کد خبر: 2831
27 آذر 1397
در جشنواره ای که اسفند ماه در شیراز برگزار می شود

مادر شایسته ایران در اسفند ماه معرفی می شود

مدیرعامل بنیاد مادر گفت: در جشنواره ای که اسفند ماه در شیراز برگزار می شود، مادر شایسته ایران معرفی خواهد شد.

به گزارش اول فارس به نقل از  ایرنا، غلامرضا محمدی روز دوشنبه اظهار داشت: ۳۴ مادر شامل ۳۳ مادر از استان های کشور و یک مادر از مادران عشایر به این جشنواره راه خواهند یافت.
وی گفت: در ادامه این جشنواره، جشنواره مادر شایسته در سطح آسیا را خواهیم داشت که دو مادر یکی از ایران و دیگری از کشورهای آسیایی به عنوان مادر شایسته معرفی می شوند.
مدیرعامل بنیاد مادر خاطرنشان کرد: مادری که در جشنواره آسیایی به عنوان مادر شایسته معرفی خواهد شد، نمونه یک مادر موفق ایرانی است و بنابراین از رسانه ها و کارشناسان می خواهیم که ما را در تعیین شاخص های انتخاب مادر شایسته ایرانی یاری کنند.
وی اعلام کرد: تلاش ما در جشنواره مادر شایسته ایرانی ترویج فرهنگ قدرشناسی از مادر و جایگاه وی در سطح ملی و بین المللی است.
محمدی تاکید کرد: رسانه ها و به خصوص ایرنا با سابقه ارزنده ای که دارد می توانند در خصوص ارتقای جایگاه مادر و معرفی آن به جامعه نقش تعیین کننده ای داشته باشند و ما را یاری کنند.
وی ادامه داد: با توجه به فعالیت فضای مجازی و همین طور اختلاف نظر و دیدگاه بین نسل ها، اعتقاد داریم که رسانه ها می توانند در انجام رسالت معنوی خود که همان ارتقای جایگاه مادر و نقش او در خانواده و جامعه است، ما را یاری دهند.
مدیرعامل بنیاد مادر با اشاره به اینکه این بنیاد وابسته به هیچ گروهی نیست و به طور مستقل کار می کند، گفت: در منشور این بنیاد که از فرمایش رسول اکرم (ص) مبنی بر اینکه «بهشت زیر پای ماردان است» برگرفته است همه مادران فارغ از رنگ، نژاد، قوم و مذهب در نظر گرفته شده اند. همه ماردان دارای جایگاه ویژه هستند و برای نهادینه کردن این امر با دانشگاه ها، رسانه ها و کارشناسان همکاری می کنیم.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار