چاپ کد خبر: 124663
6 آبان 1402

اعلام چندین باره و تکراری تعداد متقاضیان نهضت ملی مسکن در استان فارس !!

مدیرکل بنیاد مسکن فارس با بیان اینکه ۲۰۲ هزار و ۷۲۰ متقاضی در طرح‌های نهضت ملی مسکن استان نام‌نویسی کرده‌اند، گفت: ۳۷ هزار و ۱۵۸ متقاضی در محدوده شهرستان لارستان و ۱۶۵ هزار و ۵۶۲ متقاضی در سایر مناطق استان فارس در این طرح ثبت‌نام کردند.

نهضت ملی مسکن در استان فارس
تسنیم: سیدعلیرضا حمیدی در حاشیه بازدید از پروژه ۳ هزار و ۱۵۲ واحدی اکباتان نهضت ملی مسکن شهر صدرا که با حضور رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه مسکن ایران، انجام شد، گزارشی از اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس ارائه داد و گفت: شمار متقاضیان و افراد ثبت نام شده در این حوزه افزایش یافت.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس با بیان اینکه طرح‌های نهضت ملی مسکن در ۱۱۰ شهر استان فارس اجرایی شده است، اظهار داشت: زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح‌ها در ۲۶ شهر در محدوده راه و شهرسازی لارستان و ۸۴ شهر در محدوده راه و شهرسازی فارس در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.

وی با تصریح اینکه ۲۰۲ هزار و ۷۲۰ متقاضی در طرح‌های نهضت ملی مسکن استان فارس نام‌نویسی کرده‌اند، افزود: ۳۷ هزار و ۱۵۸ متقاضی در محدوده شهرستان لارستان و ۱۶۵ هزار و ۵۶۲ متقاضی در سایر مناطق استان فارس در این طرح تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند.

حمیدی ادامه داد: برای ۲۰ هزار و ۵۶۶ متقاضی تاکنون پروژه و زمین مناسب اختصاص یافته و طرح‌های نهضت ملی مسکن با مشارکت این متقاضیان آغاز شده است، ۷ هزار و ۳۱۵ متقاضی در بانک‌های عامل حساب بانکی افتتاح کرده‌اند و زمینه دریافت تسهیلات برای آنان فراهم شده است.

وی با بیان جزییات بیشتری از اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس گفت: از بین متقاضیانی که طرح نهضت ملی مسکن را آغاز کرده‌اند، ۱۵۲ متقاضی طرح را به پایان رسانده‌اند، ۴۴۱  واحد در مرحله نازک کاری است، ۳ هزار و ۱۴۲ واحد در مرحله سفت کاری و اجرای سقف و ۷ هزار و ۷۷۳ واحد در مرحله اسکلت است.

مطالب جالب برای خواندن:

رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه مسکن ایران با بیان اینکه تأثیر حوزه مسکن بر رشد و توسعه اقتصادی کشور غیرقابل انکار است، افزود:‌ صنعت تولید مسکن علاوه بر تاثیرات ژرف اجتماعی و فرهنگی به لحاظ اقتصادی نیز دارای اهمیت ویژه‌ای است، چرا که چون موتور رشد و توسعه اقتصاد کشور عمل می‌کند.

محمد سعیدی کیا تصریح کرد: بخش مسکن با ایجاد رشد اقتصادی و اشتغال‌آفرینی در بخش ساختمان و بخش‌های وابسته از طریق تاثیر بر مخارج مصرفی، سرمایه‌گذاری و تغییرات در تولید ناخالص داخلی، نوسانات اقتصادی را به شدت تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، بنابراین تاثیرات ناشی از آن نیز محدود به بخش مسکن نیست.

نظر بدهید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال حافظ