• 02 / دی 1402 / 21:29
 • شناسه خبر : 129592

متقاضیان گرفتن انواع گواهینامه‌های رانندگی و موتورسیکلت در استان فارس بخوانند

رئیس اداره فنی و مهندسی ترافیک پلیس راهور استان فارس از اجرای آزمون‌های رانندگی انواع گواهینامه‌ها به صورت تجمیعی خبر داد.


به گزارش اول فارس، سرهنگ عیسی والی رئیس اداره فنی و مهندسی ترافیک پلیس راهور استان فارس اظهار کرد: مستند به ماده یک آیین نامه اجرایی آموزشگاه‌های رانندگی که باید «فرایند سنجش دانش نظری و مهارت عملی و فنی مهارت آموزان واجد شرایط که پس از اخذ گواهی آموزشی عملی متناسب با نوع گواهینامه توسط افسران آموزش دیده شاغل در پلیس انجام پذیرد» و تا قبل از این در آموزشگاه‌های رانندگی توسط کارشناسان بازنشسته موسسه راهگشا انجام می‌شد، با تجهیز سالن آزمایشات پلیس راهور استان، به صورت تجمیعی توسط افسران شاغل در راهور انجام می‌گیرد.

او افزود: متقاضیان همه گواهینامه‌های رانندگی اعم از پایه یکم، دوم، سوم و موتورسیکلت با حضور در ستاد پلیس راهور استان فارس واقع در خیابان تختی، خیابان راهنمایی، چهار راه راهنمایی در آزمون آیین نامه کتبی شرکت می‌کنند و بلافاصله پس از آزمون از وضعیت قبولی یا مردودی خود مطلع می‌شوند.

رییس اداره فنی و مهندسی ترافیک پلیس راهور استان فارس گفت: آزمون‌های تئوری به ۲ صورت کتبی و شفاهی برگزار می‌شود که در آینده نزدیک این آزمون‌ها به صورت رایانه‌ای نیز گرفته خواهد شد و پلیس راهور فراجا در حال تکمیل فرایند آزمایشی و اجرا در سراسر کشور است و به دنبال این اقدام است و در این رابطه آزمون‌های مهارت عملی شهری نیز به صورت کامل توسط افسران شاغل گرفته خواهد شد.

سرهنگ والی ابراز امیدواری کرد: با تجمیع آزمون‌ها و گرفتن آن توسط افسران شاغل، پلیس راهور بتواند در روند صدور گواهینامه و تاثیر گذاری بر فرهنگ عبور و مرور و در نهایت کاهش تصادفات مثمر ثمر باشد و با این اقدام، گواهینامه‌های رانندگی به عنوان ابزار قانونی پلیس در جایگاه واقعی خود قرار گیرد.

او این اقدام را در جهت اثر بخشی آموزش‌های ارائه شده در آموزشگاه ها، تعامل پلیس با مردم، ارائه خدمات نظام‌مند و برنامه ریزی شده و حرکت در جهت ارتقای فرهنگ و امنیت عبور و مرور عنوان کرد و از همه متقاضیان دریافت گواهینامه خواست پس از دریافت موفقیت در طی مراحل دریافت گواهینامه به مسئولیت‌های اجتماعی خود پایبند باشند تا شاهد تسهیل در عبور و مرور و کاهش تلفات و خسارت‌های سوانح رانندگی باشیم.

تست شخصیت: اولین کاری که در این موقعیت انجام می دهید چیست؟

مطالب مرتبط

۱۰ قانون و مقررات جدید گواهینامه رانندگی در سال ۱۴۰۳

افغانی ها در ایران چگونه می‌توانند گواهینامه رانندگی بگیرند؟

بیمه‌ چگونه خسارت تصادف راننده ای که گواهینامه اش تاریخ ندارد را می دهد؟

نظرات

 • امین

  تاریخ : ۴ - دی - ۱۴۰۲

  این همون والی هست که لار افسر آزمون بود خیر امواتش


 • حمید

  تاریخ : ۴ - دی - ۱۴۰۲

  من که نفهمیدم چی بود.


 • محمد

  تاریخ : ۳ - دی - ۱۴۰۲

  آقای والی ایا به افغانی که ۳۱ سال پیش اینجا به دنیا آمده و اینجا بزرگ شده گواهی نامه میدهید