سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی:

مجلس موافق تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا پایان سال است

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که در شرایط کنونی باید سفرها و تجمعات غیرضروری کنسل شود و شیوه زیارت نیز می تواند تغییر کند تا با پیشگیری تا گرم شدن هوا از این مرحله عبور کنیم. به گزارش اول فارس، اسدالله عباسی با اشاره به ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از […]

عباسی: سفرها و تجمعات غیر ضروری باید کنسل شود/ مجلس موافق تعطیلی مدارس و دانشگاه‌هاست

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که در شرایط کنونی باید سفرها و تجمعات غیرضروری کنسل شود و شیوه زیارت نیز می تواند تغییر کند تا با پیشگیری تا گرم شدن هوا از این مرحله عبور کنیم.

به گزارش اول فارس، اسدالله عباسی با اشاره به ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس کرونا، بیان کرد: باتوجه به گزارشی که وزیر بهداشت در جلسه روز دوشنبه مجلس ارائه دادند اکنون نه درمانی در خصوص کرونا وجود دارد و نه دارویی برای آن کشف شده است‌. این ویروس یک پدیده اجتناب ناپذیر است که در بیش از ۳۰ الی ۴۰ کشور دنیا سرایت کرده است.

وی در ادامه اظهار کرد: به دلیل رفت و آمدهای بعضی از اتباع کشورهای همسایه مثل افغانستان، پاکستان و حضور حدود ۱۰۰۰ نفر از اتباع چینی در قم باعث شد این بیماری نیز به کشور ما سرایت کند. امروز تنها راه ممکن پیشگیری است که در گام اول باید از تجمع در اماکن نظیر مدارس، دانشگاه‌ها، اماکن ورزشی و مذهبی جلوگیری شود. از انجام ترددهای غیر ضروری نیز باید پرهیز شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استفاده از مواد صدعفونی کننده و ماسک برای افرادی که نشانههای مشکوک بیماری را دارند ضروری است. تنها راه مصون ماندن از این بیماری توجه به نکات بهداشتی و دستورالعمل های وزارت بهداشت است که متاسفانه در چند روز گذشته شاید خیلی جدی به این موضوع توجه نشد و شاهد افزایش سفرهای غیر ضروری به استان گیلان و مازندران بودیم.

وی در ادامه تاکید کرد: سفرها و تجمعات غیر ضروری باید کنسل شود و شیوه زیارت نیز می‌تواند در شرایط کنونی تغییر کند. باید با پیشگیری تا گرم شدن هوا از این مرحله عبور کنیم. تا زمان سرد بودن هوا این ویروس ماندگار است اما با گرم شدن هوا از بین خواهد رفت.

وی در پایان افزود: مجلس موافق تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا پایان سال است چراکه یک پیشنهاد کارشناسی و پزشکی در شرایط کنونی است. مدارس و دانشگاه ها می توانند یک ماه بیشتر سال تحصیلی را در تابستان ادامه دهند.

اعلام بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و محدودیت فعالیت ادارات؛ بعداز ظهر امروز

اعلام بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و محدودیت فعالیت ادارات؛ بعداز ظهر امروز

وزیر بهداشت با بیان اینکه تصمیم گیری در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از سوی رئیس جمهور به ستاد مقابله با کرونا واگذار شده است، گفت: امروز عصر نیز تصمیماتی در این خصوص و نیز اعمال محدودیت در سیستم اداری و دولتی برخی شهرها نیز اخذ می‌شود و به اطلاع مردم می‌رسد.

به گزارش اول فارس ، دکتر سعید نمکی با اشاره به اینکه اطلاعات ما در خصوص بیماری و بیماری یابی بسیار به‌روز تر شده است، گفت: اکنون نگرانی برای تعداد تخت‌های بیمارستانی نداریم و از سوی دیگر مردم ما با اطلاع رسانی‌های بیشتر همراه نظام سلامت هستند.

وی با تاکید بر اینکه روند بهبود و ترخیص بیماران مبتلا به کروناویروس با افزایش روبه رو بوده است، خاطرنشان کرد: طبق اخباری که امروز به دست بنده رسیده است حدود ۳۰ بیمار مبتلا به کروناویروس جدید در استان قم بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند. این یک علامت بسیار خوب و دلگرم کننده است که تعداد بیماران بستری در حال کاهش و تعداد افراد ترخیص شده نیز افزایش داشته است.

وزیر بهداشت با اشاره به سخنان روز گذشته رئیس جمهور مبنی بر تحت کنترل درآمدن این بیماری واگیردار، اظهار کرد: ایشان تصمیم گیری در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها را صراحتا به ستاد مقابله با کرونا واگذار کردند و امروز عصر نیز تصمیماتی در این خصوص و نیز اعمال محدودیت در سیستم اداری و دولتی  برخی شهرها نیز اخذ می‌شود و به اطلاع مردم ایران خواهد رسید.

وی افزود: بارها عرض کردیم ما سیستم قرنطینه به گونه‌ای که در قرن‌های گذشته مطرح بود را به عنوان یک کار علمی نمی‌پذیریم اما قرنطینه خانگی به صورتی که مردم با آگاهی خودشان به گونه‌ای در قرنطینه باشند و به سفر نروند بسیار حائز اهمیت است.

نمکی یکی از دلایل وجود اضطراب از تعطیلی مدارس را افزایش سفرها خواند و تصریح کرد: متاسفانه در این هفته مشاهده کردیم برخی بدون توجه به پیام‌های بهداشتی و درخواست‌های ما بازهم سفر داشتند و یا در مواردی سفر افزایش یافت. پس از مشارکت میلیونی در بسیج ملی کنترل فشارخون بالا ما دریافتیم که مردم بسیار هوشمندی داریم که ضریب آگاهی بالایی نیز دارند و انتظار داریم وقتی اعلام می‌کنیم قرنطینه شهری اعمال نمی‌کنیم، یعنی به خود مردم اعتماد کرده‌ایم و از آنها می‌خواهیم از سفر به سایر شهرها خودداری کنند. اکنون استان گیلان یکی از استان‌های آلوده ما است که با افزایش سفرها موجب سنگین شدن کار همکاران ما در نظام سلامت می‌شوند. تعطیلی مدارس و دانشگاه در این شرایط به معنای سفر کردن نیست.

وی در خصوص نحوه اطلاع رسانی وزارت بهداشت برای عدم سفر کردن مردم و پایبندی به نکات بهداشتی، افزود: ما از روزهای اول از طریق سامانه اطلاع رسانی وزارت بهداشت آگاهی رسانی به مردم را آغاز کردیم و صدا و سیما نیز با تاخیر به ما پیوست.

مطالب مرتبط

ساعت کاری جدید ادارات استان فارس از شنبه ۶ مرداد/تعطیلی فارس در ۷ مرداد

عزل و تنبیه ۲۰ هزار مدیر مدرسه در دولت سیزدهم

کتابفروشی بزرگ و معروف شیراز در آستانه تعطیلی کامل

نظرات

 • محدثه

  تاریخ : ۱۵ - اسفند - ۱۳۹۸

  دررابطه با کرونا


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اسفند - ۱۳۹۸

  لطفا مدرسه هارو تعطیل کنید


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - اسفند - ۱۳۹۸

  خواهش میکنیم مدرسه ها رو تعطیل کنید چون بچه ها مهم تر هستند


 • علیرضا

  تاریخ : ۸ - اسفند - ۱۳۹۸

  خواهشن مدرسه روتعطیل کنیدجون بچهامهم ترازدرس هس


 • پاکنهاد

  تاریخ : ۸ - اسفند - ۱۳۹۸

  لطفا با جون بچه ها بازی نکنید اگر اتفاقی بیفته کی میخواد جوابگو باشه


 • علی اصغر

  تاریخ : ۸ - اسفند - ۱۳۹۸

  لطفامدارس روتعطیل کنین جون بچه هامهترازدرس هست .اگه خدایی نکرده اتفاقی بیوفته کدوم مسئول جواب گوهست .اصلاجوابگوباشه دیگه بدردوالدین نمیخوره .


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - اسفند - ۱۳۹۸

  لطفا تعطیل کنید جون بچه ها از درس مهم تره درس بر میگرده اما سلامتی نه خواهشا تعطیل کنید


 • ناشناس

  تاریخ : ۸ - اسفند - ۱۳۹۸

  خواهشا تعطیل کنین مدرسه ها رو جون پچه ها مهم تر از درسه ??


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - اسفند - ۱۳۹۸

  لطفا تعطیل کنید چون اگه خدایی نکرده اتفاقی برای کسی بیفته دیگه کسی نیس که بخواد سر کلاس بشینه جون بچه ها مهم تره


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - اسفند - ۱۳۹۸

  لطفاباجان بچه های مردم بازی نکنید


 • ساغر

  تاریخ : ۷ - اسفند - ۱۳۹۸

  لطفا مدارس رو تعطیل نکنید


 • Sa

  تاریخ : ۷ - اسفند - ۱۳۹۸

  تا ۱۶دهم فروردین مدرسه ها تعطیل کنید جون عزیزانمان خیلی مهم هست


 • علی اکبر

  تاریخ : ۷ - اسفند - ۱۳۹۸

  تاپایان سال تعطیل شود جون بچه ها واجب تر از درسه