چاپ کد خبر: 28082
28 اردیبهشت 1399

محدودیت های جدید بازار خودرو | قیمت روز خودرو در ۲۸ اردیبهشت

صادقی نیارکی از اعمال محدودیت‌های جدید برای جلوگیری از حضور سوداگران در بازار خودرو خبر داد.

به گزارش اول فارس  ، به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح سرفصل مهمترین مصوبه‌های کمیته خودرو که با حضور نمایندگانی از نهاد‌های نظارتی و دادستانی کل کشور، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، معاونت بازرگانی داخلی، ایدرو، خودروسازان و انجمن خودروسازان برگزارشد، گفت: در این جلسه علاوه بر تعیین تکلیف در حوزه مدیریت تقاضا، روش‌های فروش، نحوه ثبت نام فروش فوق العاده و چگونگی ثبت نام پیش فروش و مشارکت در تولید خودرو مورد بررسی قرار گرفت. 

پارکینگ‌ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند

قیمت روز خودرو در ۲۸ اردیبهشت

او در ادامه از اتخاذ تصمیماتی درباره خارج نشدن خودرو بدون پلاک از خودروسازی‌ها و تعیین تکلیف وضعیت خودرو‌های احتکار شده در پارکینگ‌ها خبر داد و گفت: محدودیت‌هایی برای خودرو‌های فاقد پلاک که در پارکینگ‌ها قراردارند در نظر گرفته شد.

صادقی نیارکی، در بخش دیگری از سخنانش از اعمال محدودیت‌های جدید برای متقاضیان خودرو خبر داد و گفت: چهار مولفه در موقع ثبت‌نام باید توسط متقاضیان رعایت شود، هر کد ملی فقط یک خودرو می‌تواند بخرد و در موقع ثبت نام کارت ملی، گواهی نامه، حساب بانکی و سیم‌کارت باید به نام شخص متقاضی ثبت نام باشد و در صورت مهیا نبودن هر یک از این شرایط امکان ثبت نام برای شخص فراهم نخواهد شد.

او ادامه داد: همچنین متقاضی باید سن بالای ۱۸ سال و گواهینامه رانندگی داشته باشد و در ۳۶ ماه گذشته از هیچ یک از خودروسازان خودرویی دریافت نکرده باشد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت با اشاره به اینکه در فروش فوق العاده، سند یک سال در رهن خودروساز باقی می‌ماند، افزود: هیچ کدام از قرارداد‌ها امکان صلح نخواهد داشت تا مصرف کننده واقعی وارد فرآیند ثبت نام شود.

او اضافه کرد: اگر خودرویی از شرکت تحویل گرفته شود و در مدت سه ماه برای سرویس اولیه مراجعه نکند، گارانتی آن لغو خواهد شد و شرکت خودروساز حق ارائه سرویس به این خودرو را نخواهد داشت.

  • بر اساس این گزارش ، معاملات انجام شده امروز (۲۸ اردیبهشت ۹۹)  قیمت خودرو در بازار آزاد نسبت به دیروز با کاهش  همراه است. 

طبق آخرین قیمت بازار، رانا LX  نسبت به قیمت روز خودرو  در (۲۷ اردیبهشت ۹۹) با کاهش ۲ میلیون تومانی  در قیمت  به نرخ ۱۲۱ میلیون تومان  خرید و فروش شد.

قیمت روز خودرو های داخلی 
مدل خودروبازه قیمت (تومان)
سمند LX۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۴۰۵ GLX۱۱۰.۰۰۰.۰۰۰
پژو پارس۱۴۲.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (ساده )۱۲۷.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۵۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰
رنو تندر پلاس۱۹۶.۰۰۰.۰۰۰
دنا (تیپ۱)۱۶۸.۰۰۰.۰۰۰۰
پژو ۲۰۶ صندوقدار۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰
رانا LX۱۲۱.۰۰۰.۰۰۰۶
سایپا ۱۱۱۶۷.۰۰۰.۰۰۰
سایپا ۱۳۱۶۶.۰۰۰.۰۰۰
کیا سراتو ۲۰۰۰ (اتوماتیک)۴۵۰.۰۰۰.۰۰۰
ساینا۹۰.۰۰۰.۰۰۰
تیبا ۲۸۸.۰۰۰.۰۰۰
تیبا(رینگ فولادی)۷۸.۰۰۰.۰۰۰

 قیمت خودرو های داخلی در جدول بالا بر اساس نرخ متوسط بازار است.

قیمت رسمی کارخانه ای خودروهای داخلی  با احتساب درصد های اعمالی ستاد تنظیم بازار هنوز به طور رسمی به تفکیک مدل های مختلف  اعلام نشده است .گفتنی است قرار است شورای رقابت  این قیمت ها  را  اعلام  و ستاد تنظیم بازار آن را تایید کند که بر مبنای این موضوع قیمت خودروها در بازار آزاد می‌تواند حداکثر ۱۰ درصد بالا تر از قیمت کارخانه باشد. 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار