چاپ کد خبر: 96205
21 مهر 1401

مخالفت شورای عالی فضای مجازی با فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ

واتساپ اینستا

 

جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان برگزار شد، اما اعضای این شورا به فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ رای ندادند.

گجت نیوز: نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی پس از محدودیت‌های اخیر اینترنت و فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ برگزار شد. در این جلسه که با حضور ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان در عصر روز سه شنبه برگزار شد، گزارش وضعیت فضای مجازی کشور، میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات و راهکارهای تقویت زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات ارائه شد و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

اعضای شورای عالی فضای مجازی در این جلسه بر ضرورت توسعه خدمات داخلی و تقویت اقتصاد دیجیتال روی شبکه ملی اطلاعات تاکید کردند و قرار شد زیرساخت‌ها و سکوهای داخلی توسط دولت تقویت شده و برای حضور بیشتر کاربران تمهیدات و تسهیلات لازم پیش‌بینی شود. خیلی‌ها منتظر بودند در این جلسه‌ی شورای عالی فضای مجازی در خصوص فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ تصمیم‌گیری شود، اما اعضای این شورا به فیلترینگ دائمی پلتفرم‌های خارجی رای ندادند.

filtering 2

دولت ابراهیم رئیسی در این جلسه شورای عالی فضای مجازی، رویکرد پرهیز از تصمیم‌گیری عجولانه در خصوص پلتفرم‌های خارجی و شبکه های اجتماعی که بخشی از کسب و کار مردم روی آنها شکل گرفته را در پیش گرفت. با این حال، تداوم محدودیت‌های اعمالی امنیتی بر آنها، تلاش برای وارد کردن این پلتفرم‌ها به رعایت کردن قوانین ضد گسترش خشونت و همچنین تمرکز بر حمایت از اکوسیستم استارتاپی داخلی برای توسعه‌ی امکانات نیز در دستور کار قرار گرفت.

رای ندادن به فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ به چه معناست؟

رای ندادن اعضای شورای عالی فضای مجازی به فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتساپ به معنای رفع فیلتر شدن آنها در روزهای آینده نیست؛ بلکه اعضای این شورا تصمیم گرفتند فعلا به صورت عجولانه در این خصوص تصمیم‌گیری نکنند و احتمالا در جلسه‌های بعدی در این رابطه تصمیم‌های لازم اتخاذ شود.

خلاصه‌ی تصمیم‌های شورای عالی فضای مجازی به این ترتیب بود که فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ تا زمان آرام نشدن اوضاع امنیتی کشور ادامه پیدا کند و در راستای آن تلاش‌هایی برای وادار کردن آنها به رعایت کردن قوانین کشور و همچنین تقویت پلتفرم‌های داخلی انجام شود. حالا باید دید در جلسه‌های بعدی این شورا، آیا در خصوص فیلتر شدن همیشگی شبکه های اجتماعی خارجی تصمیمی گرفته می‌شود یا خیر.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

محممدحسین پدرپورواجارگاه پنجشنبه , ۲۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴

قوانین محکم اسلامی ایرانجزای مجرمین راج را فرمایند کسی جرات زیاده خواهی نکند وسزای عملش را تفهیم فرماند کسی بعدها خواهد فهمید اثار خلاف چیست و فرهنگ خلاف قانون مجازات اسلامی در دنیا چگونه است حواسش جمع خواهد شد وگرنه باید هراز چند گاهی شاهد چنین عوارض را توسط بعضی. دانسته یا گول وفریب خورده خواهیم بود

ناشناس پنجشنبه , ۲۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۳

قوانین محکم اسلامی ایرانجزای مجرمین راج را فرمایند کسی جرات زیاده خواهی نکند وسزای عملش را تفهیم فرماند کسی بعدها خواهد فهمید اثار خلاف چیست و فرهنگ خلاف قانون مجازات اسلامی در دنیا چگونه است حواسش جمع خواهد شد وگرنه باید هراز چند گاهی شاهد چنین عوارض را توسط بعضی. دانسته یا گول وفریب خورده خواهیم بود

علی پنجشنبه , ۲۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵

نه فیلتر نمیشه اینم موقت هس
پسرخوب اگه فیلتر بشه ک
خودت باید با فیلترشکن بیای واتساپ
طرف مردم هستی یا …
خدایا توبه خخخ

محممدحسین پدرپورواجارگاه پنجشنبه , ۲۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۵

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
درست بکاربردن هرچیزی مشکل ندارد و
اما سو استفاده کردن خلاف قانون مجازات و در جوامع هرج و مرج وزیان
مردم وکشوربه دشمن جرات زیاده خواهی وخلاف جرم است

آخرین اخبار