چاپ کد خبر: 20156
25 دی 1398

مردی که همسر یک امام جماعت شد/یک میلیاردر به دنبال ازدواج با زن جوان /زن و شوهری که نوزادان دختر خرید و فروش می کردند

امام جماعت مسجدی در اوگاندا دو هفته پس از ازدواج، متوجه شد، زنی که با او ازدواج کرده، زن نیست و یک مرد است. امام جماعت شیفته حجاب، ایمان و تقوای او شده بود، ولی در واقع این مرد یک کلاهبردار واقعی بود.

اول فارس| حوادث ایران وجهان :  مردی به نام «محمد موتومبا» که امامت جماعت مسجد نور در منطقه «کیونجا» در مرکز اوگاندا را بر عهده دارد، زمانی که در جستجوی زنی مناسب برای ازدواج بود، با زنی زیبارو و محجبه آشنا شده و به او دل بست. زمانی که شیخ محمد از این زیباروی اوگاندایی درخواست ازدواج کرد، او بلافاصله پذیرفت، ولی انجام وظایف زناشویی را مشروط به پرداخت شدن مهریه‌اش به خاله‌اش کرد و دو هفته پس از ازدواج نیز به بهانه دوران قاعدگی از آمیزش با همسرش سرباز زد. در همان روز‌ها یکی از همسایگان نوعروس شیخ محمد را در حال پریدن از دیوار و سرقت وسایل برقی و لوازم آشپزی مشاهده کرده و موضوع را به پلیس خبر داده و این نوعروس دستگیر شد.

همسر امام جماعت اوگاندایی مرد بود / عروس خانم 15 روز رازش را مخفی نگه داشت + عکس

اسحاق موجیرا، افسر بازپرسی شهرستان کیونجا گفت: «پس از بازرسی و مشخص شدن این موضوع که همسر شیخ محمد در واقع یک مرد است، امام جماعت مسجد نور این موضوع را باور نکرده و خواستار این شد که خود شخصا همسرش را بازرسی کرده و با چشم خود واقعیت را ببیند. پس از مشخص شدن واقعیت ماجرا، او شکوائیه جدیدی تنظیم کرد و در آن همسرش را به فریبکاری، جعل هویت و سرقت متهم کرد تا بتواند خسارات وارده به خود را جبران کند.»

تحقیقات تکمیلی نشان داد فرد فریبکار جوانی ۲۷ ساله به نام «ریچارد توموشابی» است که با تغییر ظاهر خود به شکل یک زن، قصد سرقت دارایی‌های امام جماعت مسجد را داشت. چندی بعد خاله او نیز دستگیر شد، ولی ادعا کرد که هیچ رابطه‌ای با او ندارد و اصلا نمی‌دانسته که او یک مرد است. ریچارد در شکل دختری جوان به این زن مراجعه کرده و به بهانه اینکه یتیم است، از او خواسته در مراسم ازدواج کنارش باشد.

میلیاردر ۴۴ ساله به دنبال ازدواج با زن جوان جهت زندگی در کره ماه + عکس

یک میلیاردر ژاپنی که بلیط سفر به کره ماه را خریداری کرده، با توجه به مدت زمان طولانی این سفر به دنبال زنی به عنوان شریک زندگی می گردد تا او را همراهی کند.

به نقل از آسین ایج، یک ژاپنی ۴۴ ساله که قصد دارد ظرف چند سال آینده باهمکاری شرکت اسپیس ایکس به فضا سفر کند، اعلام کرده تمایل دارد فردی را به عنوان همسر انتخاب کند تا در این سفر تنها نباشد.

یاسوکا مائزاوا موسس شرکت زوزو است که بزرگترین خرده فروشی آنلاین انواع البسه در ژاپن محسوب می‌شود. وی در سال ۲۰۱۸ اولین بلیط سفر جهانگردانه به فضا را خریداری کرد.

وی گفته است که فردی که به عنوان همسر وی را همراهی می‌کند باید شخصیتی درخشان و باوقار داشته باشد و خواستار صلح جهانی باشد.

مائزاوا می‌گوید درخواست ازدواج زنانی از سراسر جهان را بررسی می‌کند و داوطلبان به این منظور می‌توانند درخواست‌های خود را به صورت آنلاین ” Mr Maezawa wrote on the website. به وی تحویل دهند. این افراد باید ۲۰ سال به بالا سن داشته باشند. وی امیدوار است بتواند به زودی همسر خود را انتخاب کند تا هر دو نفر قبل از سفر به ماه در سال ۲۰۲۳ به طور دقیق و کامل از روحیات و شخصیت یکدیگر مطلع شده باشند.

اعتراف تلخ زن و شوهری که نوزادان دختر در تهران خرید و فروش می کردند + عکس

سماجت پدر تهرانی برای بازپس گرفتن نوزادشان، پرده از یک شبکه پیچیده فروش نوزادان در پایتخت برداشت.

 زوج جوان همراه منشی یک پزشک زنان و زایمان در تهران به دنبال سوژه های خاص می گشتند و در زمینه خرید و فروش نوزادان فعالیت می کردند.

۱۵ دی امسال بود که مرد جوان، زنش را که باردار بود به بیمارستان اکبرآبادی رساند و با توجه به این که روزهای آخر دوران بارداری زن جوان بود در بیمارستان بستری شد و چند ساعت بعد دخترکوچولوی این خانواده در بیمارستان به دنیا آمد.

روز بعد مرد جوان که میثم نام داشت برای کارهای ترخیص همسر و فرزندش به قسمت حسابداری رفت و با توجه به این که تحت پوشش بیمه نبود باید مبلغ سه میلیون تومان پرداخت می کرد اما این پول را نداشت به همین دلیل همسر و فرزندش در بیمارستان ماندگار شدند و میثم به دنبال تهیه پول رفت.

درخواست کمک از یک خلافکار

میثم در پی تهیه پول بود تا این که به سراغ یکی از دوستانش که مردی خلافکار بود رفت و یوسف وقتی شنید فرزند میثم یک دختر است ادعا کرد که یک زن نیکوکار به نام مژده را می شناسد و با او برای کمک تماس می گیرد.

یوسف پس از چند ساعت ادعا کرد که مژده برای پرداخت پول به بیمارستان می آید سپس زن ۲۸ ساله همراه یوسف به بیمارستان رفتند و سه میلیون تومان را به حسابداری بیمارستان پرداخت کرد و زن جوان و نوزادش از بیمارستان ترخیص شدند.

در این صحنه، یوسف پیشنهاد داد تا میثم و خانواده اش چند روزی در خانه شان مهمان باشد که با اصرارهای مرد خلافکار به خانه اش رفتند.

کودک ربایی

بیرون خانه یوسف مجهز به دوربین مداربسته بود و پس از دو روز یوسف پس از یک تلفن کوتاه ادعا کرد که مژده و شوهرش برای دیدن نوزاد به دنیا آمده شان می آیند که دقایقی بعد مژده و شوهر ۳۰ ساله اش سوار بر موتور آپاچی به جلوی در خانه یوسف آمدند، مرد خلافکار دختر میثم را در آغوش گرفت و به جلوی در خانه رفت.

میثم از تلویزیون و از طریق دوربین های مداربسته، حرکات یوسف و زن نیکوکار را بررسی می کرد که مشاهده کرد یوسف از زن جوان پول گرفت و بچه را در اختیار آن ها قرار داد و زوج جوان در حالی که دختربچه را در آغوش داشتند به سرعت از محل دور شدند.

میثم شوکه شده بود، یوسف وارد خانه شد و ادعا کرد مژده خواسته تا سه میلیون تومان پول بیمارستان را برایش تهیه کنیم تا دخترشان را بازگرداند.

پدر نگران به سراغ دوستانش رفت و توانست بخشی از پول زن جوان را تهیه کند و این در حالی بود که در دوربین مداربسته مشاهده کرد یوسف در قبال تحویل دادن دخترش پنج میلیون تومان پول گرفت.

میثم با بخشی از پول تهیه شده برای زن جوان به خانه یوسف رفت و از دوست خلافکارش خواست تا شماره تلفن مژده را به او بدهد اما یوسف مخالفت کرد و با گوشی موبایلش به زن جوان زنگ زد.

پدر نگران گوشی را از یوسف گرفت و مژده که فکر می کرد یوسف پشت خط است گفت: بچه دیگری سراغ داری که معامله کنیم؟!

میثم باور نمی کرد که فرزندش ربوده شده و به زن جوان گفت: پولتان آماده است و دخترم را بازگردانید که مژده با لحنی تند ادعا کرد که دخترشان را تحویل یک زوج جوان و پولدار داده و جایش خوب است و جای نگرانی نیست و سپس گوشی موبایل را قطع کرد.

در این صحنه بین یوسف و میثم درگیری رخ می دهد و یوسف با خونسردی می گوید به من ربطی ندارد و من تنها قصد کمک کردن داشتم و از تصمیم مژده خبری نداشتم.

غافلگیری دلال بچه

میثم از خانه یوسف خارج شد و به دنبال یک راه حل بود که به سراغ دوستانش رفت و وقتی دوستانش متوجه ماجرا شدند همراه میثم به خانه یوسف رفتند.

یوسف وقتی جلوی در خانه اش آمد دوستان میثم او را دوره کردند و گوشی موبایل را از جیب میثم بیرون آوردند و سپس با مژده تماس گرفتند.

یکی از دوستان میثم برای این که مژده را از مخفیگاهش بیرون بکشد به زن جوان گفت: قصد فروش یک نوزاد دختر دارد که مژده بر سر قیمت خرید این نوزاد با مرد جوان صحبت کرد و قرار بر پرداخت ۱۵ میلیون تومان شد و زن جوان برای جلب اعتماد ۱۰۰ هزار تومان به حساب مرد جوان واریز کرد.

ظهر دوشنبه ۲۳ دی ماه میثم و همسرش در خیابان باهنر، خیابان ۱۸ متری شرقی منطقه پاکدشت و در نزدیکی محل ملاقات مژده و شوهرش حضور داشتند که با پلیس تماس گرفتند و تیمی از ماموران گشت کلانتری ۱۷۴ قیام دشت در محل حاضر شدند و وقتی در جریان این پرونده قرار گرفتند در کمین نشستند و منتظر ماندند زوج جوان در محل حاضر شوند.

مژده همراه شوهرش و یک زن ۶۲ ساله سوار بر خودروی ام وی ام در محل قرار حاضر شدند و خیلی زود ماموران قبل از این که این متهمان راهی برای فرار پیدا کنند وارد عمل شدند و آن ها را دستگیر کردند.

ماموران در بازرسی از خودروی متهمان یک بسته پول به مبلغ ۱۵ میلیون تومان که قرار بود بابت خرید نوزاد به مرد جوان پرداخت کنند به دست آوردند و یک بسته پول دیگر به مبلغ ۹ میلیون تومان را نیز کشف کردند.

اعترافات عجیب

ماموران سه متهم را به صورت جداگانه هدف تحقیق قرار دادند و در بازجویی ها مشخص شد که متهمان یک باند خرید و فروش نوزاد را تشکیل دادند.

ماموران همچنین پی بردند که زن ۶۲ ساله منشی یک پزشک زنان و زایمان است و مژده نیز در کار رحم اجاره ای فعالیت دارد و از این طریق خانواده هایی را که به دنبال فرزند بودند، شناسایی می کردند و همین طور سوژه هایی را که قصد فروش نوزادشان را داشتند پیدا می کردند و از خرید و فروش نوزادان پول خوبی به جیب می زدند.

تیم پلیسی مطلع شدند آن ها از یک خانواده برای تهیه یک نوزاد دختر ۲۴ میلیون تومان پول گرفته اند که ۱۵ میلیون تومان آن را برای فروشنده آماده کرده بودند که ۹ میلیون تومان باقی مانده آن را قرار بوده بین همدیگر تقسیم کنند.

مژده در ادامه تحقیقات به ماموران گفت: یک زن دیگر که اهل شهرستان یزد است و یک پیج اینستاگرامی در زمینه اجاره رحم فعالیت دارد، با او در ارتباط بوده است و با تشکیل این باند در زمینه خرید و فروش نوزاد فعالیت دارند.

بنا به این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفتند و تجسس ها برای شناسایی دیگر اعضای این باند و خانواده هایی که در این معامله ها نقش داشتند ادامه دارد

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار